Virtuālā tūre “Gunta Priedaika gleznu kolekcija”

Pēc ilgāka pārtraukuma muzejā atkal apskatāmi latviešu tēlotājas mākslas klasiķu un pazīstamu mūsdienu mākslinieku darbi no Priedaiku ģimenes dāvinātās gleznu kolekcijas Saldum.

IET UZ VIRTUĀLO TŪRI


Virtuālā tūre izstādē “Bezgalīga atgriešanās”

Izstāde “Bezgalīga atgriešanās”, veltīta Māra Čaklā 80. dzimšanas dienai.

Dzejniekam un publicistam Mārim Čaklajam 16.jūnijā būtu 80.dzimšanas diena.


Virtuālā tūre izstādē “Migrācijas ainava”

Abu mākslinieku dzimtā pilsēta ir Čončinga, divdesmit gadu nodzīvojuši Pekinā, bet 2013. gadā ģimene pārcēlusies uz Latviju.

Yang Chuanxi absolvējis Sičuanas tēlotājmākslas akadēmijas eļļas glezniecības nodaļu. Viņš ir piedalījies dažādos dizaina projektos, kuros ir atzinīgi novērtēts un saņēmis godalgas. Pekinā strādājis kompānijā «Disney International Group Programms» par mākslinieku datorspēlēm, kaut gan viņš atzīst, ka gleznot patīkot labāk. Sieva strādājusi Pekinas laikrakstā «Ķīnas Pilsētas Seja» par mājaslapas dizaineri.

 IET UZ VIRTUĀLO TŪRI

 


Virtuālā tūre vēstures ekspozīcijā “Saldus 1253 – 1940” un izstādē  “100 LABAS LIETAS” 

  • Ekspozīcijas pamatā izmantota tikai Saldus pilsētai raksturīgā iezīme par apdzīvotas vietas trīskārt no jauna veidošanos, bet nemainīgi vienmēr Cieceres upītes krastos. Pēc postošiem mēra un kara gadiem iedzīvotāji šeit atgriezušies, lai atkal veidotu savu dzīves vietu jau ar citu vērienu un nozīmi.
  • Izstāde ”100 labas lietas” veidota no J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja krājumā esošiem priekšmetiem, kuri raksturo Latvijas valsts veidošanās un pastāvēšanas vēsturi no Pirmā pasaules kara laika līdz 21. gs.

IET UZ VIRTUĀLO TŪRI