2020. gada pasākumi

Izstādes atklāšana un tikšanās ar tetovēšanas meistaru Kārli Ulmani/Foto: Andrejs Sergejevs

23. oktobrī neierastā veidā tika atklāta tetovēšanas meistara Kārļa Ulmaņa gleznu izstāde “Ādkalis”.

Spītējot ierobežojumiem un nelielam mulsumam, ko radīja maskas, aizvadījām divas tikšanās ar Kārli.

Tikšanās laikā apmeklētājiem bija iespēja uzzināt kā aizsākās Kārļa ceļš uz tetovēšanu, cik liela nozīme ir gleznošanai šajā amatā un, ka tetovēšana nav tikai darbs – tas ir dzīves stils.

Kārlis arī dalījās pieredzē un padomos par to, kā izvēlēties labāko meistaru, ja esi nolēmis tikt pie tetovējuma, cik svarīgi ir pievērst uzmanību salona tīrībai, higiēnai un drošības prasībām un, ka ne vienmēr diplomi pie sienas norāda uz tetovētāja kvalifikāciju un spējām.

Izstāde “Ādkalis” skatāma līdz 29. novembrim.

Izstādes laikā iespējams apskatīt un iegādāties tetovēšanas salona “Rīgas tinte” T-kreklus ar tetovēšanas meistaru zīmējumiem.

Visi laipni gaidīti!

Brokastis zaļumos ar čellisti Madaru /Foto: Andrejs Sergejevs

19. jūlijā, muzeja pagalmā, īpašu noskaņu radīja talantīgā čelliste Madara Fogelmane.

MADARA tic, ka tieši instruments vislabāk atspoguļo to, kas esi, TAVU patieso ESAMĪBU.
“Instruments iemieso sevi, pauž, kas esi, ko domā, kā sajūti pasauli.Augstākā meistarība ir prast šo sajūtu nodot arī citiem.” Tāpēc MADARAI čella spēle nav tikai instruments, tas ir dzīvesveids.

Par čellu MADARA saka: “Čellam vajag cilvēku, lai tas spētu dzīvot un elpot. Tam vajag tās cilvēciskās vibrācijas”. Un arī MADARAI to vajag, lai spētu rezonēt ar pasauli, bet pilnīgai pašizpausmei viņai vajag abus – gan balsi, gan instrumentu. “Tie abi nav atrauti, bet papildina viens otru”.

 

Muzikālas brokastis zaļumos ar Aivaru Konuti /Foto: Andrejs Sergejevs

Dziedošais ģitārists Aivars Konutis, savu uzstāšanos padara īpaši aizraujošu sinhroni pavadot sevi gan ar ritmu, gan basa funkciju, ģitāru un pat bekvokālu. Cilvēks – orķestris.

Dod priekšroku dziesmām angļu un spāņu valodās, tāpat repertuārā ir arī dziesmas latviešu un krievu valodās.

 

Nesteidzīgas brokastis zaļumos ar muzikālu pavadījumu “KANISAIFAS MISTĒRIJAS”/Foto: Andrejs Sergejevs

5.jūlijā brokastu baudītājus sagaidīja intuitīvo sajūtu un skaņu apvienība “KANISAIFAS MISTĒRIJAS”. Tā klausītājus aizveda meditatīvā un ritmiskā ceļojumā. Apvienības sastāvā –

Nils Īle – etniskās perkusijas

Maija Sējāne Īle – balss, vargans, etniskās perkusijas

Fabiass Nils Īle – etniskās perkusijas

Jānis Tumpelis – ģitāra, etniskās perkusijas

 

 

O. Ulmaņa grāmatas “DRAUGIEM” atvēršanas svētki/Foto: Andrejs Sergejevs

Sestdien, 1. februārī, uz Saldus novada goda pilsoņa Ojāra Ulmaņa 4. grāmatas “Draugiem” atvēršanas svētkiem pulcējās atbalstītāji, kolēģi un draugi.

Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts savā uzrunā uzvēra, ka Ojārs Ulmanis bija un ir nozīmīga personība mūsu novadā, kas aiz sevis pulcē daudz atbalstītājus – kādam viņš ir dzejas biedrs, kādam orientēšanās entuziasts un skolotājs, bet kādam draugs. Esam priecīgi, ka Ojāra Ulmaņa darbi un vārds turpina dzīvot.

Domes vadītājs pasniedza pasākuma atbalstītājiem grāmatu “Draugiem” ar īpašu ierakstu. Grāmatā publicēti dzejoļi, stāsti, atklājumi, atziņas un pārdomas, ceļojumu piezīmes, publikācijas par pedagoģiju un orientēšanās sportu, fragmenti no intervijām laikrakstā “Saldus Zeme”, dažas no Ojāra gatavotajām afišām, fotogrāfijām un gleznu reprodukcijām. Pēcvārdā ir O. Ulmaņa audzēkņu un kolēģu atmiņas no Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja materiāliem.

Grāmatas atvēršanas svētkos tika lasīta Ojāra Ulmaņa dzeja un prozas fragmenti Ievas Ančevskas un Andra Ceļapītera izpildījumā, atmiņās dalījās kolēģi un atbalstītāji, sirsnīgu uzrunu teica Labklājības ministre Ramona Petraviča. Neatņemama pasākuma daļa bija dziesmas ar O. Ulmaņa vārdiem Zigurda Tursa, Madaras Orolas, Krišjāņa Valtera un Ulda Kuģa izpildījumā. Kopā būšanas prieku vairoja sadziedāšanās ar Andri Akermani un grupu “Cik dažādi…”.

Grāmatu “Draugiem” var iegādāties Saldus Tūrisma informācijas centrā, Striķu ielā 3, kā arī Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā.

 

2019. gada pasākumi

Pateicības pasākums muzeja sadarbības partneriem /Foto: Andrejs Sergejevs

5. decembra vakarā, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja kolektīvs uz svētku pēcpusdienu aicināja savus šī gada sadarbības partnerus. Ikviens no uzaicinātajiem devis savu ieguldījumu, lai muzeja piedāvājums būtu labāks, skaistāks, vērtīgāks. Direktore Agrita Ozoliņa savā uzrunā atgādināja savulaik Jaņa Rozentāla teikto, ka cilvēks nav koks un tikai kopā darbojoties, top patiešām lielas lietas. Īpašais viesis, mūziķis Marko Ojala, ar savu degsmi aizrāva un ielīksmoja klātesošo sirdis. Marko atzīmēja, ka neskatoties uz to, ka ir soms, nezina labāku un skaistāku zemi kā Latvija. Mīļus un atzinīgus vārdus saņēma arī saldenieki un Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs.
Izstādes “Rotu Balsis” atklāšana /Foto: Andrejs Sergejevs

Šī gada 28.novembrī, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā tika atklāta iedvesmojoša rotu un fotogrāfiju izstāde. “Baltu Rotas” sadarbībā ar accapella grupu “Latvian Voices” apvienojušies kopprojektā, kura rezultātā tapa īpaša rotu kolekcija, kas caurvij pagātnes, tagadnes un nākotnes satikšanos.

Edgara Dunsdorfa prēmijas kandidātu darbu prezentācijas un prēmijas pasniegšana /Foto: Andrejs Sergejevs
20. novembrī, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā notika Edgara Dunsdorfa prēmijas kandidātu darbu prezentācijas un prēmijas pasniegšana.
Šī prēmija tiek pasniegta reizi piecos gados Edgara Dunsdorfa dzimšanas dienā – 20. novembrī. Šogad Edgara Dunsdorfa prēmiju 750 eiro apmērā ieguva Līga Šaule, kura ar neizsīkstošu enerģiju strādā Kapelleru namā. No sirds sveicam Līgu un visus izvirzītos kandidātus, esam pateicīgi par viņu ieguldīto darbu!

1991. gada barikāžu dalībnieku apliecību izsniegšana /Foto: Andrejs Sergejevs

28. oktobrī J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, lai godinātu un izteiktu pateicību tām personām, kuras 1991.gada barikāžu laikā parādīja drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu,tika izsniegti Pateicības raksti!

“Divas nedēļas no 1991. gada 13. līdz 27. janvārim cilvēki ar kailām rokām bija gatavi aizstāvēt savu zemi un nosargāt savu brīvību pret iespējamām padomju bruņoto spēku militārām darbībām un Latvijas neatkarības pretiniekiem. Rīgā sākas barikāžu celtniecība. Tas bija mūsu tautas pašapziņas un stingras gribas izpausmes brīdis. Vecrīgas gaisā virmoja dīzeļdegvielas un ugunskuru smarža, visi bija vienoti kā nekad agrāk.” [https://lr2.lsm.lv/…/latvijas-…/1991.-gada-barikades.a98501/]

 

Izstādes “Osvalds Rožkalns ” atklāšana /Foto: Andrejs Sergejevs

13. septembrī tika aizvadīta izstādes “Osvalds Rožkalns” atklāšana. No 13. septembra līdz 13. oktobrim Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā skatāma izstāde “Osvalds Rožkalns”.

27. septembrī plkst. 16:00 tikšanās ar grāmatas “Trešā atgriešanās” autoriem – mākslas zinātnieci Ingrīdu Burāni un mākslas vēsturnieku Māri Branci.

 

“Aiziet, precamies!” /Foto: Andrejs Sergejevs

Trešdien, 28. augustā tika aizvadīta izzinoša un aizraujoša tikšanās ar dažādu jomu pārstāvjiem “Aiziet, precamies!”.
Tikšanās laikā bija iespēja iepazīties ar dekorēšanas aizkulisēm, pieredzi, aktualitātēm dekorāciju un ziedu izvēlē, kā tiek izvēlētas līgavu iznāciena frizūras un vēl, un vēl, un vēl..
Gaisma Koligina (agrākā Saldus dzimtsarakstu nod.vadītāja) bija sarūpējusi pārsteigumu, uzaicinot visus agrākos kolēģus, ar kuriem kopā tika svinētas ne mazums kāzu ceremonijas šeit pat, muzeja telpās un vēlāk Avotu ielā.
Sakām lielu paldies Ērikai Šingirejai, Rūtai Saknei, Ivetai Ābolai, Dzintrai Reisai, Artai Ramiņai, Ievai Vicinskai par skaistajiem dzejoļiem, kā arī Indrai Svipstai, Jānim Milzeram ar meitu Daci par skaistajiem muzikālajiem priekšnesumiem un par to, ka veltījāt laiku un bijāt kopā ar mums, dalījāties atmiņās, pieredzē un pozitīvajās emocijās.

 

“Nopietni – nenopietnās kāzas!”/Foto: Andrejs Sergejevs

Sestdien, 24. augustā Saldu pilsētā notika ne mazums pasākumi. Arī pie mums, muzejā, bija iespējas gūt pozitīvas emocijas izvizinoties superīgā auto, nofotografēties Saldus pilskalnā un dienas noslēgumā smieties līdz asarām Rūdolfa Kugrēna stāvizrādē, kurā tika aprunātas gan kāzas, gan attiecības.

Paldies visiem, ka bijāt kopā ar mums!

Auto dekorācijas: Eridas ziedi
Lielu paldies Aleksandram un Ļubovai Pobedām par iespēju izmantot auto dekoru muzeja pasākumam!

 

Annas – saimnieču diena/Foto: Andrejs Sergejevs

Piektdien, 26. jūlijā, tika aizvadīta Annas- saimnieču diena!

 

Muzeju nakts – 2019 “Tā vienkārši ar vaļā acīm” /Foto: Andrejs Sergejevs

18.maijā J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā tika aizvadīta ikgadējā Muzeju nakts 2019.

Šī gada moto visā Latvijā bija “Tālavas taurētājs”, lai Latvijas simtgades ietvaros godinātu visu laikmetu un novadu varoņus.
Muzeja šī gada devīze ņemta no Saldus goda pilsoņa Ojāra Ulmaņa dzejas rindām “Tā vienkārši ar vaļā acīm”.
Muzeju nakti 2019 atklājām ar Ojāram Ulmanim veltītu izstādi “Profils”, kura skatāma līdz 7. jūlijam un orientēšanās sacensībām Saldus pilsētas vietās, kuras saistītas ar Ojāra Ulmaņa dzīvi un profesionālo darbību.

Šogad orientēšanās sacensībās piedalījās 28 komandas no kurām 1. vietu ieguva komanda “Zaļās sēnes” ar 24 iegūtiem punktiem. Savukārt 2.vietu ieguva trīs komandas- “Blondīnes šokolādē”, “Šmitu ģimene” un “Riteņotāji”ar 23 iegūtiem punktiem. 3.vietu ieguva komanda “Saldalus” atpaliekot tikai par 1 punktu.
3 komandas saņēma speciālbalvas par muzeja popularizēšanu sociālajā vietnē Instagram, izmantojot #saldusmuzejunakts un par labāko komandas vizuālā tēla noformējumu.
Muzeja pagalmā netrūka dažādas aktivitātes. Radošajās darbnīcās tika veidotas dzejas grāmatiņas, kartītes, glezniņas no dažādiem dabīgiem materiāliem un papildināta varoņu taka ar skaistiem zīmējumiem  un dzejas rindām. Muzeju Nakts apmeklētājiem bija iespēja iegūt hennas tetovējumus un izmēģināt virtuālās brilles “Es kā Rozentāls”.
Visiem muzeja apmeklētājiem gaidot orientēšanās sacensību uzvarētājus bija iespējas dzirdēt mūsu NBS karavīru varoņstāstus un kapelāna Mārtiņa Burkes Burkevica dziedājumu, piedzīvoto misijās, kā arī izbaudīt vakara īpašos viesus – sitaminstrumentu ansambli Perpetuum Ritmicco.
Vakars noslēdzās ar Ojāra Ulmaņa sadziedāšanās svētkiem Andra Akermaņa vadībā.
Prieks par tik labi kopā pavadītu vakaru un labajiem laikapstākļiem, kuri mūs tiešām lutināja.

Īpašu paldies sakām Saldus novada pašvaldībai un Saldus TIKS centram, Kapelleru nama saimniecei Līgai Šaulei, Orientēšanās klubam “Saldus” un Oskaram Zērnim, Saldus sporta skolai, Dailai Mankus, Ilzei Brucei, īpaši Andrim Akermanim, Gintam Tunēnam, SIA “Naktsvārdi”  un Egilam Vīndedzim.
Paldies sakām arī Bērnu izglītības un attīstības centram “Pieneņpūkas” un Dacei Ābelei, Edītei Irbei un Saldus BJC Skatuves studijai.
Mūsu paldies arī Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona kareivjiem un citiem NBS pārstāvjiem par garšīgo ēdienu un atsaucību Muzeju nakts norisē.
Paldies par dalību izstādes “Profils” tapšanā – Uldim Kuģim, Zitai Lavicēvičai, Aivaram Krūskopam, Mārai Rešķei, Guntim Ulmanim, Dacei Sērmolītei, Sergejam Beļkevičam, Ilzei Kļavai, Dzintrai Tonei, Intai Tuzai, Sandrai Mednei, Eiženijai Aldermanei, Kristapam Jaundzemam, Dainai Tursai.

Keramiķes Laimas Jaunskungas jubileja 

27.aprīlī muzejā tika atzīmēta Laimas Jaunskungas 70 gadu jubileja. Viesi varēja gan uzrunāt keramiķi personīgi, gan arī apskatīt mākslinieces izstādi “Smadzeņu brīvība”, kura vēl skatāma muzejā līdz 12.maijam. Māksliniece pastāstīja kā radusies ideja par izstādi un kā viņa saņēmusies pēc tik ilga laika atkal jauniem darbiem.

 

Jaņa Rozentāla 153.jubilejas svinības un tikšanās ar mākslinieku Ansi Rozentālu izstādē “Struktūra” / Foto: Andrejs Sergejevs

18. martā dzimis mūsu izcilais novadnieks, mākslinieks, latviešu glezniecības pamatlicējs Janis Rozentāls.  17. martā ar skaistu koncertu “Solokoncerts Rozentāla darbnīcā” tika ieskandināta Jaņa Rozentāla 153. dzimšanas diena. 18.martā svinējām muzejā, kur sagaidīja tikšanās ar J. Rozentāla mazmazmazdēlu, jauno mākslinieku, Ansi Rozentālu izstādē “Struktūra”. Mākslinieks pastāstīja par izstādi un savām gaitām, kā arī atbildēja uz jautājumiem. Turpinājumā sekoja ļoti baudāms koncerts no Elemental Cello, kā arī saviesīgas sarunas mājīgā muzeja gaisotnē.

2018. gada pasākumi

Mazbērnu atmiņas par mākslinieku – Miķeli Rozentālu / Foto: Andrejs Sergejevs

Miķeļdiena muzejā bija īpaša, jo ciemos ieradās Rozentāla dzimtas pārstāvji, lai dalītos atmiņās par gleznotāju Miķeli Rozentālu. Sarunā izkristalizējās, ka mākslinieka gēns pēctečos dzīvo jau piektajā paaudzē. Lai arī Miķeļa Rozentāla mūžs bija īss, viņš aiz sevis atstājis ievērojamas vērtības un cilvēciski siltas atmiņas. Mākslinieks sevi parādījis kā izcilu portretistu, savulaik kā valsts pasūtījuma darbu gleznojis Brocēnu CŠK industriālo vidi. Glezniecības darbi izstādē redzami līdz 21. oktobrim.

“Brokastis zaļumos” kopā ar saksofonisti Aneti Levicu / Foto: Andrejs Sergejevs

 

“Brokastis zaļumos” kopā ar akordeonistu ansambli “Akords
Foto: Andrejs Sergejevs
Dekoratore: Guna Pobeda

 

“Brokastis zaļumos” kopā ar Mārtiņu Bērtuli
Foto: Andrejs Sergejevs
Dekoratore: Guna Pobeda
Make up: Aiva Embere- Emberga

 

Starptautiskā Muzeju diena / Foto: Andrejs Sergejevs

 

Muzeju nakts – 2018 / Foto: Andrejs Sergejevs

J. Rozentāla ekspozīcijas atklāšanas pasākums / Foto: Andrejs Sergejevs

Tikšanās ar mākslinieku Rūdi Pētersonu izstādē “Del Ruden”
/ Foto: Andrejs Sergejevs

Radošā Rezidence “Ideju pavasaris” / Foto: Andrejs Sergejevs

Ievas Bondares izstādes “Saule manās plaukstās” atklāšana
/ Foto: Andrejs Sergejevs

Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Apmeklējot mūsu mājaslapu, Jūs piekrītat to izmantošanai. Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi vairāk ... Lasīt vairāk

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close