🇱🇻 Saldus pamatskolas skolēni iepazīst barikāžu mērķi un nozīmi 🇱🇻

Muzejnieki Ezeres pagastā

25. novembra rudenīgajā rītā muzeja darbinieki devās nelielā izbraucienā uz Lietuvas pierobežu, agrāko Lielezeres pagastu. Gides lomā šoreiz iejutās Ezeres kultūrvēstures un novadpētniecības krātuves vadītāja Antra Sipeniece, iepazīstinot muzejniekus ar pagasta teritorijā esošiem vēstures un kultūras pieminekļiem. To vidū – jauko un intīmo Grīvaišu baznīcu (19.gs.), plašo krogus ēku, atdzimstošo Griezes dievnamu, kas vēl tikai piedzīvos savu atjaunotni (16.-19.gs.), Ezeres muižas agrāko pili (tagad pamatskola), kurā saglabājušās dažas senas krāsnis un būvdetaļas, bijušās saimniecības ēkas, Kultūras namu, kas 1920. gados ierīkots bijušajā labības magazīnā, 1879. gadā celto un 1980. gados atjaunoto baronu Nolkenu dzimtas kapliču, Ezeres pagasta centra apbūves ēkas un Ezeres muitas namu ar Otrā pasaules kara noslēgumam veltīto ekspozīciju. Paldies Antrai Sipeniecei par bagātīgo un interesanto stāstījumu.

Bijām patiesi pagodināti, ka Starptautisko skolotāju dienu Saldus tehnikuma skolotāji izvēlējās atzīmēt pie mums, iepazīstoties ar šobrīd aktuālajām izstādēm un aktīvi darbojoties gūt spēku un iedvesmu darbā ar jauniešiem ikdienā.

Mācību procesā lieti noder mūsu izstrādātās izglītojošās nodarbības, kas uzskatāmi tiek papildinātas ar vērtīgiem mākslas darbiem, profesiju darba rīkiem, nozīmīgām kultūrvēsturiskām laikmeta liecībām.

Sveicam pedagogus Starptautiskajā skolotāju dienā, vēlot veselību, aizrautību, izturību! 

2.septembrī muzejā ieradās sen gaidīta un mīļa viešņa – Jaņa Rozentāla mazmazmazmeita Lilita Viļumsone – Ziemele.

Lilita jau vairāk kā divdesmit gadus dzīvo Anglijā un pie mums ieradās ar dāvanām. Astoņas Rozentāla skices, ģimenes sieviešu sakta un Puko nazis nonāks muzeja krājumā, tātad, kļūs par pieejamu, vērtīgu kultūras un mākslas mantojuma sastāvdaļu.

Lilita atzīmēja, ka sākotnēji bijusi doma ģimenē mantotās lietas ņemt līdzi uz izvēlēto mītnes zemi, bet visu apsverot, izlēmusi vērtības atstāt šeit – Latvijā. Viņa iepazinās ar muzeja piedāvājumu un atzinīgi novērtēja Rozentālam veltīto ekspozīciju, kā arī izbaudīja vasarīgo laiku un pirmās skolas dienas noskaņu mājīgajā muzeja pagalmā.

Jaņa Rozentāla skices iegādātas par Ainas Zemdegas muzejam ziedoto naudu krājuma papildināšanai.

21.augustā J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeju apmeklēja Rundāles pils muzeja pārstāvji, kuri atrodas ekspedīcijas braucienā, pētot muzeju krājumu materiālus 18.gs. krāšņu katalogam!

6.jūlijā Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā viesojās sadraudzības pilsētas Bahmutas (Ukrainas) jaunieši un pedagogi 💙💛

7.jūnijā Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā tiekas novada izglītības iestāžu vadītāji šī màcību gada pēdējā administrācijas dienā “Katrs viedoklis ir svarīgs “, lai pārrunātu , kas izdevies 2023./2024. mācību gadā un plānotu attīstības vajadzības jaunajā mācību gadā.

J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā š.g. 13.aprīlī  interesentiem bija lieliska iespēja noklausīties mākslas vēstures pētnieces, mākslas zinātnieces, kuratores Irēnas Bužinskas stāstījumu “Stikls, smaržas un sievietes”.

Stāstījums papildināja muzeja gada tēmu “Rozentāls un sievietes” un pievērsās māksliniecēm, kuras radījušas daudziem zināmu smaržu flakoniņus.

24. janvārī Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā viesojās projekta “Access Routes” dalībnieki. Šī tikšanās bija veltīta taktilajai mākslas un kultūras pieejamībai, kas ir būtisks aspekts kopējās vides uzlabošanā.

Apeirona un Kurzemes pašvaldību pārstāvji, tūrisma speciālisti un vides gidi tika iepazīstināti ar muzeja līdzšinējo veikumu pakalpojumu piekļūstamības un pieejamības nodrošināšanā, t.sk. aplūkoja ar SCHWENK Latvija atbalstu izveidoto Ellijas Rozentāles portreta taktilo kopiju.

Tikšanās bija noderīga un iedvesmojoša! Paldies projekta dalībniekiem par izrādīto interesi un atgriezenisko saiti!

2024. gada 9.janvārī Saldus muzeju apmeklēja mākslinieka Jaņa Rozentāla mazdēla Miķeļa Rozentāla ģimene – sieva Ināra, dēls Kristaps, vedekla Gunta un mazdēls Arturs.

Viesi iepazinās ar atjaunoto J.Rozentāla dzimtas koka interaktīvo aplikāciju, kā arī novērtēja izveidoto 3D modeli ar Braila tāfeli viņu dāvinātajam pastelim “Ellijas Rozentāles portrets”.

 

Pie mums ciemos Saldus vidusskolas  ERASMUS+ projekta dalībnieki 

3.maijā pie mums ciemojās Saldus vidusskolas  ERASMUS+ projekta dalībnieki no Polijas, kuri apskatīja muzeju, paši izgatavoja magnētiņus ar Rozentāla gleznotās meitenes attēlu un gleznu papīra kolāžu.

29. aprīlī  J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā notika mākslas zinātnieces Irēnas Bužinskas lekcija “Atkal modē”

Mākslas zinātnieces Irēnas Bužinskas lekcijā tika sniegts neliels ieskats Latvijas stikla produkcijas vēsturē, , lai katrs, kam mājās atrodas kāds sadzīves stikla trauks, palūkotos uz to kā uz nozīmīgu un saglabājamu savas ģimenes un mūsu kultūras mantojuma daļu.

28.aprīlī Saldus novada Saldus pamatskolas Dabaszinību metodiskajā centrā pulcējās 8.klašu skolēni uz pētniecisko darbu lasījumu konferenci. Kopā 22 audzēkņi no Saldus pamatskolas, Blīdenes pamatskolas un Brocēnu vidusskolas.

Pētniecisko darbu lasījumu noslēgums un apbalvošana notika Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā. Tur, mākslinieka darbnīcā, tapa brīnišķīgi portreti. Skolēni saņēma nelielas piemiņas dāvaniņas un diplomus.

14. aprīlī, muzejā viesojās Kultūras ministrs Nauris Puntulis

Ministra kungs kopā ar Saldus novada domes deputātiem Kristīnu Maslovsku un Robertu Sipenieku viesojās Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, lai iepazītos ar Saldus, Saldus novada un Jaņa Rozentāla atstāto kultūrvēsturisko mantojumu.

2023. gada 8. martā Saldus muzejā viesojās kolēģi no Gulbenes novada vēstures un māksla muzeja.
Viesi aplūkoja mūsu muzeja ekspozīcijas, krājuma ēku un izstādi “Likumsargi “.
2022. gada pasākumi

28. septembrī, ļoti sirsnīgā un jaukā gaisotnē Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā noritēja “Mākslas ieskauta brokastu kafija”, kuru izbaudīja vairāk par 30 Latvijā akreditētie ārvalstu vēstnieki un Latvijas Republikas Ārlietu ministrija pārstāvji!

Muzejā vēstnieki iepazina izcilā latviešu gleznotāja Jaņa Rozentāla agrīno daiļradi un aplūkoja oriģināldarbu kolekciju.

1. septembris J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā

30. augustā Saldus JRVMM viesojās Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas pedagogi.

Viesi apskatīja “Rozentāla sapņu torni” un Gunta Priedaika gleznu kolekciju, un aktīvi iesaistījās muzeja aktivitātes – “Ekskursija ar uzdevumu”, “Gleznu alfabēts”, “Kā top portrets” un “Ieskaties man acīs”!

2022.gada 19.maijā Saldus muzejā viesojās kolēģi no Rojas Jūras zvejniecības muzeja.

Viesi aplūkoja mūsu muzeja ekspozīcijas, krājuma ēku un izstādi “Pieskārieni”. Saņēmām pozitīvas atsauksmes un teicamu novērtējumu par ekspozīciju un izstādes saturu, kā arī estētisku un saistošu vizuālo noformējumu. Sarunā Saldus un Rojas muzeju kolēģi apmainījās ar viedokļiem par muzeju darba aktualitātēm, iespējamiem attīstības virzieniem un muzeju vietu un nozīmi pašvaldībās un sabiedrībā. Tikšanās noritēja pozitīvā un radošā gaisotnē. Paldies Rojas kolēģiem par Saldus muzeja apmeklējumu un labajiem vārdiem! Mums tas ir svarīgi!

2021. gada pasākumi

Marts – Jaņa Rozentāla jubilejas mēnesis, svētku noskaņojums un pavasara sākums. Šogad, apstākļu spiesti, svētkus svinēsim savādāk.

No 17.marta līdz 20.marta vakaram „Sapnis. Tornis. Gaisma.” muzeja pagalmā gaismu spēles, kurā J. Rozentāla darbnīca, dēvēta par „Sapņu torni”, kļūs par skatuvi gaismai un gleznu projekcijām. Aicinām saldeniekus kļūt par šis brīvdabas izstādes un gaismu instalāciju baudītājiem, protams, ievērojot cieņu un piesardzību esošajā situācijā.

2020. gada pasākumi

Tikšanās ar radioloģi-diagnosti Lāsmu Koškinu izstādē “Medicīnas vizualizācija, jeb skaistums nāk no iekšām” /Foto: Andrejs Sergejevs

Lāsma Koškina ir radiologs-diagnosts “MFD veselības grupa” ar vairāku gadu pieredzi šajā amatā.

Tikšanās laikā bija iespēja plašāk iepazīties ar izstādi, radiologa darbu un to, kā tika veikta diagnostika radioloģiskajiem izmeklējumiem agrāk un kā to dara mūsdienās, cik svarīgi ir veikt pārbaudes, kā arī izvēlēties pareizo pārbaudes metodi.

 

Izglītojoša nodarbība "Atklāj sevi mākslā"

20.augustā pie mums, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, viesojās Jelgavas novada mākslas un mūzikas skolas nometnes bērni .

 

 

Tikšanās ar Ilzi Lāci  /Foto: Andrejs Sergejevs 

16. jūnijā  J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā notika tikšanās ar izstādes veidotāju Ilzi Lāci izstādē “Bezgalīga atgriešanās”.

 

Tikšanās ar Tomu Brici /Foto: Andrejs Sergejevs

7. martā  Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā notika tikšanās ar meteorologu un žurnālistu Tomu Brici.

Devām iespēju klātienē satikt tautā iemīļotu meteorologu un žurnālistu Tomu Brici, kurš ik dienas dalās ar jaunākajām laika ziņām un laikapstākļu izmaiņām gan sociālajos tīklos, gan TV ekrānos. Sarunā ar Tomu uzzinājām kā novēro un prognozē laikapstākļus, to izmaiņu tendences Latvijā un Kurzemē kā arī bija iespēja uzdot jautājumus par interesējošiem jautājumiem.

 

Tikšanās ar ilggadējo Saldus meteoroloģijas stacijas vadītāju Inu Lāci  /Foto: Andrejs Sergejevs

22. februārī pie mums, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, viesojās ilggadēja Saldus meteoroloģijas stacijas vadītāja Ina Lāce.

 

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) vadīta lekcija “Bioloģiskās daudzveidības samazināšanās klimatu pārmaiņu dēļ” /Foto: Andrejs Sergejevs

19. februārī J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā tika aizvadīta Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) vadīta lekcija “Bioloģiskās daudzveidības samazināšanās klimatu pārmaiņu dēļ”

 

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra lekcija, "Klimats un tā pārmaiņas Latvijā" /Foto: Andrejs Sergejevs

11. februārī pie mums, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, viesojās Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) klimatologs Edgars Maļinovskis.

Edgars Maļinovksis lekcijā stāstīja par klimata pārmaiņām Latvijā un prognozētajām klimata izmaiņām nākotnē, mierinot, ka gaisa temperatūras izmaiņas neatstāj tikai negatīvas sekas, bet tām ir arī pozitīvās puses.

Lekcijas mērķis bija radīt jauniešiem priekšstatu par to, kas notiek ar dabu klimata izmaiņu ietekmē un kādā mērā mēs ikdienā varam ietekmēt šīs pārmaiņas, vērst uzmanību uz to, ka daba ir jāsaudzē un jānovērtē.

 

 "Ziemas Māra" - Sveču diena /Foto: Andrejs Sergejevs

Ziemas Marijas diena, Marijas šķīstīšanas diena. Ir jāiezīmē ar īpašiem darbiem, ar prieku un jautrību. Tādēļ šodien kopā sanācām, lai radītu prieku rotājot sveces.. kāpēc tieši sveces?

Sveču dienā, darinot sveces, kas noderēs īpašiem dzīves brīžiem, mēs daudzinam bites, - Dieva kalponītes. Bitītes savukārt tiek salīdzinātas ar jaunuvēm, ar jaunajām meitām, kuras kopā ar visu savas dzimtas sievišķo daļu, darina pūru. Tātad, parādās gaidāmo precību un kāzu tēma.

 

Pie mums ciemos Saldus pamatskolas ERASMUS+ projekta dalībnieki
21. janvārī pie mums ciemojās Saldus pamatskolas ERASMUS+ projekta “Enerģijas tehnoloģiju piedzīvojums” dalībnieki , kuri apskatīja izstādi "Rotu Balsis" ,paši izgatavoja piekariņus - arheoloģiskās rotas atdarinājumu un izkala Saldus naudiņu.
Tikšanās ar rotkali Andri Grebi /Foto: Andrejs Sergejevs
15. janvārī, pie mums viesojās amatnieks, rotkalis Andris Grebis ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi.
Andris dalījās savās zināšanās un pētījumos par arheoloģisko un etnogrāfisko rotu vēsturi. Uzzinājām par rotu darināšanu, to atšķirībām dažādos Latvijas reģionos kā arī daudz citu interesantu faktu.
2019. gada pasākumi
Kurzemes reģiona muzeju tikšanās par krājuma darba aktualitātēm /Foto: Andrejs Sergejevs
Aināra Bambala lekcija “Kuldīgas apriņķa nacionālie partizāni “Sarkanā meža” zīmē”/Foto: Andrejs Sergejevs

Aizvadīta aizraujoša, pārdomas rosinoša tikšanās ar Vēstures zinātņu doktoru, Latvijas Nacionālā Arhīva ekspertu Aināru Bambalu. Sarunā, pa pavedienam vien, atklājās daudzu kurzemnieku likteņi pēckara partizānu gaitās. Klātesošie dalījās savos pieredzes stāstos un novērojumos, tajos visos ir kādas ģimenes sāpe un pārdzīvojumi. Eksperts aicināja sev personīgi interesējošu informāciju meklēt Lavijas Nacionālajā Arhīvā, bet muzejiem un skolām padziļināti pievērsties šīs tēmas pētīšanai. Lekcijas tēmu aktualizēja šī gada pavasarī skatāmā latviešu daudzsēriju filma “Sarkanais mežs”. Vairākus no filmas varoņiem varējām sastapt arī Aināra Bambala stāstījumā.

 

Meistarklase “Rotas punktošanas tehnikā” /Foto: Andrejs Sergejevs

12. oktobrī, sestdien patīkami jaukā gaisotnē kopā ar Daci Laukmani tika aizvadīta meistarklase “Rotas punktošanas tehnikā”.

 

Lekcija ar mākslas zinātnieci Ingrīdu Burāni /Foto: Andrejs Sergejevs

27. septembrī Oslvalda Rožkalna darbu izstādē tika aizvadīta tikšanās ar mākslas zinātnieci, grāmatas “Trešā atgriešanās”autori Ingrīdu Burāni.

 

Izglītojoša nodarbība “Portrets”

Madonas mākslas skolas audzēkņi piedaloties iniciatīvu projekta “Pieredzēt mākslas pasaulē” aktivitātēs apmeklēja Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeju, nodarbībā “Portrets” iepazinās ar J.Rozentāla gleznotajiem portretiem un paši zīmēja sava drauga portretu.

 

Slovākijas un Čehijas vēstnieku viesošanās muzejā / Foto: Andrejs Sergejevs

21. maijā, reģionālās vizītes ietvaros Saldū viesojās Čehijas vēstnieks Miroslavs Koseks un Slovākijas vēstnieks Ladislavs Babčans.
Delegācijas sastāvā bija abu valstu karavīri: Čehijas armijas 71. Mehanizētā bataljona un Slovākijas armijas 11. Mehanizētā bataljona “Martin” pārstāvji, kas atrodas Ādažos, pildot sabiedroto pienākumus.

Slovākijas un Čehijas vēstnieki viesojās arī Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, kur tika iepazīstināti ar dižā mākslinieka gaitām, darbiem, kā arī ar unikālo mākslas darbu kolekciju – mūsdienu zināmāko autoru un vecmeistaru gleznojumiem – kas apskatāms muzeja izstāžu zālē.

 

Mālu trauku veidošana kopā ar “Blackfolkpottery” / Foto: Andrejs Sergejevs

1.maijā pozitīvā un radošā atmosfērā tika aizvadīta māla trauku veidošanas darbnīca! Paldies visiem, kuri ieradās, paldies Andrai (Blackfolkpottery) par iespēju apgūt ko jaunu un iepazīties ar Tavu darbu no cita skatu punkta.

 

Muzejā viesojās Liepājas muzeja pārstāve ar J. Rozentāla eseju konkursa uzvarētājām

Pirms kāda laika Liepājas muzejs aicināja skolēnus izstādes “Janis Rozentāls. No Kurzemes kolekcijas” ietvaros uz jaunu muzejpedagoģijas nodarbību, kas stāstīja par latviešu glezniecības lielmeistara Jaņa Rozentāla ( 1866-1916) daiļradi un personību.

Pēc nodarbības skolēni piedalījās eseju konkursā, četras no konkursa uzvarētājām viesojās pie mums muzejā.

 

Šogad muzeja pagalms uz Lieldienām īpaši krāšņš!

Par to lielu paldies sakām Jaunlutriņu skolas, Saldus vidusskolas, Kursīšu pamatskolas, Saldus pamatskolas, Lutriņu pamatskolas skolotājiem un audzēkņiem!

 

Zīmēšana ar hennu un hennas pastas gatavošana kopā ar Daci Laukmani / Foto: Andrejs Sergejevs

Saulainajā sestdienā radoši tika aizvadīta hennas gatavošanas un zīmēšanas ar hennu meistarklase, kurā Dace Laukmane dalījās pieredzē, knifos un trikos, veidojot hennas tetovējumus. Paldies Dacei par veltīto laiku un jaunām zināšanām.

 

Radošā darbnīca “Zaļā palodze” 

Lieldienu radošā darbnīca “Zaļā palodze”

 

Aktrises Janas Čivželes viesošanās muzejā / Foto: Andrejs Sergejevs

Saulainajā 30. marta pēcpusdienā muzejā viesojās Jaunā Rīgas teātra aktrise, mūsu novadniece, Jana Čivžele.
Jana pastāstija, kā izlēma kļūt par aktrisi, par grūtāko gatavojoties izrādēm un kā jaunības trakumā ķērusi katru iespēju, kas nākusi pretī. Tā kā Jana ir arī izrāžu kostīmu māksliniece, uzzinājām arī svarīgāko izrāžu kostīmu veidošanā, un, ar ko aktieriem jāsaskarās uzstājoties izrāžu kostīmos.

 

Latvijas Skolas soma

19.02. muzejā ieradās Kabiles pamatskolas vecāko klāsu audzēkņi, lai Latvijas skolas somas ietvaros iepazītos ar mākslinieka J. Rozentāla dzimto vietu, kā arī gūtu ieskatu viņa daiļradē.
Skolēni iesaistījās prakstisku uzdevumu veikšanā, iepazīstot Rozentālu kā izcilu portretistu, apskatīja mākslinieka sākumposma gleznotos portretus, kā arī paši iemēģināja roku portreta zīmēšanā.
Kā piemiņu no Saldus apciemojuma, visi kopā izveidoja J. Rozentāla 1912. g. gleznotās aiznavas “Miests Kurzemē”laikmetīgu kopiju.

 

Sieviešu solidarizēšanās darbnīca / Foto: Andrejs Sergejevs

2. martā sanāca kopā gan meitenes, gan sievietes, lai solidarizētos skaistuma un labsajūtas vairošanā, kopā gatavojot skaistumkopšanas produktus no dabīgiem produktiem.

 

Aināra Bambala priekšlasījums “Čekas maisi” / Foto: Andrejs Sergejevs

23. februāra pēcpusdienā interesenti varēja noklausīties vēstures zinātņu doktora, Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) eksperta, Latvijas PSR VDK darbības zinātniskās izpētes komisijas locekļa Aināra Bambala priekšlasījumu par Latvijas PASR VDK dokumentu digitalizāciju Latvijas Valsts arhīvā

Ainārs Bambals ir šo dokumentu digitalizācijas eksperts un sniedza izsmeļošas atbildes uz klātesošo jautājumiem, kā arī neliedza prakstiskus padomus meklējot dokumentus interneta vietnē. Īsi tika ieskicēta arī publicējamo dokumentu nākamā kārta, kas plānota pabeigt līdz š. g. 1. maijam

 

Austrumu mežģīnes pašu rokām – zīmēšana hennas tehnikā / Foto: Andrejs Sergejevs

Sestdienas pēcpusdienā, muzejā, uz Daces Laukmanes meistarklasi ieradās dāmas, kurām interesē zīmēšana hennas tehnikā. Kamēr laukā sniegota ziema, īstais laiks vingrināt rokas hennas zīmējumiem, kas savu aktualitāti iegūs vasarā. Šoreiz to darījām ar akrila krāsām, lai jau pavasarī varētu ķerties pie hennas. Paldies Dacei par zināšanām un uz tikšanos aprīlī!

2018. gada aktualitātes

Vēstures un sociālo zinību skolotāji muzejā / Foto: Andrejs Sergejevs

Kamēr skolās ziemas brīvlaiks, skolotāji steidz mācīties, plānot, tikties un apmainīties viedokļiem. Muzeja viesi šodien vēstures un sociālo zinību skolotāji. Mēs stāstām, rādām un demonstrējam, kas varētu būt noderīgs pasniedzējiem padarīt interesantākas mācību stundas. Mums ir ko piedāvāt!

 

Atskats uz 2018. gadu / Foto: Andrejs Sergejevs

 

 

Ziemassvētku darbnīca kopā ar Saldus vidusskolas 2.a klasi

 

“Mirdzi spoži, mirdzi krāšņi” / Foto: Andrejs Sergejevs

Mākslas zinātnieces Irēnas Bužinskas stāstījums par egļu rotāšanu un rotājumu vēsturi. Paldies mākslas zinātniecei Irēnai un visiem, kuri atrada laiku un bija kopā ar mums!

 

Seminārs par izdegšanu / Foto: Andrejs Sergejevs

30. novembrī muzeja kolektīvs kopā ar organizāciju psihologu Reini Lazdu. Runājām, klausījāmies par to, kā neizdegt darbā, kā iemācīties pasargāt sevi un motivēt panākumiem.

 

Tikšanās ar Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieku Māri Andžānu / Foto: Andrejs Sergejevs

 

Masku darbnīca “Lai visi “svētie” stāv klāt” / Foto: Andrejs Sergejevs

Paldies Saldus tehnikuma topošajiem stilistiem un viņu pasniedzējai Kristīnei Lieldaudzietei!

 

Punktošanas meistarklase ar Daci Laukmani / Foto: Andrejs Sergejevs

 

Lekcija “Jaņa Rozentāla dēla Miķeļa dzīve un daiļrade” / Foto: Andrejs Sergejevs

 

Tikšanās ar Agnesi Jēkabsoni / Foto: Andrejs Sergejevs

 

Tikšanās ar Ināru Slucku / Foto: Andrejs Sergejevs