Piektdiena, 26. aprīlis, 2019.
Vārda dienas: Alīna, Rūsiņš, Sandris
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Muzejā viesojās Liepājas muzeja pārstāve ar četrām J.Rozentāla eseju konkursa uzvarētājām
Pirms kāda laika Liepājas muzejs aicināja skolēnus izstādes "Janis Rozentāls. No Kurzemes kolekcijas" ietvaros uz jaunu muzejpedagoģijas nodarbību, kas stāstīja par latviešu glezniecības lielmeistara Jaņa Rozentāla (1866-1916) daiļradi un personību.
Pēc nodarbības skolēni piedalījās eseju konkursā, četras no konkursa uzvarētājām viesojās pie mums muzejā.
Šogad muzeja pagalms uz Lieldienām īpaši krāšņš!
Par to lielu paldies sakām Jaunlutriņu skolas, Saldus vidusskolas, Kursīšu pamatskolas, Saldus pamatskolas, Lutriņu pamatskolas skolotājiem un audzēkņiem!
Zīmēšana ar hennu un hennas pastas gatavošana kopā ar Daci Laukmani Foto/ Andrejs Sergejevs
Sestdien radoši tika aizvadīta hennas gatavošanas un zīmēšanas ar hennu meistarklase, kurā Dace Laukmane dalījās pieredzē, knifos un trikos, veidojot hennas tetovējumus. Paldies Dacei par veltīto laiku un jaunām zināšanām.
Radošā darbnīca
Pavasarīgās noskaņās, līdz 20.aprīlim, muzejs aicina uz Lieldienu radošo darbnīcu "Zaļā palodze".
Darbnīcas "Zaļā palodze " ietvaros jebkurš apmeklētājs varēs iestādīt savu stādu īpaši ekoloģiskā "PLA" plastmasas podiņā un izrotāt ar Lieldienu dekorējumiem.
Saulainajā 30. marta pēcpusdienā muzejā viesojās Jaunā Rīgas teātra aktrise, mūsu novadniece, Jana Čivžele.
Jana pastāstija, kā izlēma kļūt par aktrisi, par grūtāko gatavojoties izrādēm un kā jaunības trakumā ķērusi katru iespēju, kas nākusi pretī. Tā kā Jana ir arī izrāžu kostīmu māksliniece, uzzinājām arī svarīgāko izrāžu kostīmu veidošanā, un, ar ko aktieriem jāsaskarās uzstājoties izrāžu kostīmos.
Foto: Andrejs Sergejevs
Latvijas skolas soma
19.03. mūsu muzejā ieradās Kabiles pamatskolas vecāko klašu audzēkņi, lai  Latvijas skolas somas ietvaros iepazītos ar mākslinieka J. Rozentāla dzimto vietu, kā arī gūtu ieskatu viņa daiļradē.
Skolēni iesaistījās praktisku uzdevumu veikšanā, iepazīstot Rozentālu kā izcilu portretistu, apskatīja mākslinieka sākumposma gleznotos portretus, kā arī paši iemēģināja  roku portreta zīmēšanā.
Kā piemiņu no Saldus apciemojuma, visi kopā izveidoja J. Rozentāla 1912. g. gleznotās ainavas "Miests Kurzemē" laikmetīgu kopiju.
Jaņa Rozentāla 153. jubilejas svinības
18. martā dzimis mūsu izcilais novadnieks, mākslinieks, latviešu glezniecības pamatlicējs Janis Rozentāls. Aizvakar ar skaistu koncertu "Solokoncerts Rozentāla darbnīcā" tika ieskandināta Jaņa Rozentāla 153. dzimšanas diena. Vakar svinējām muzejā, kur sagaidīja tikšanās ar J. Rozentāla mazmazmazdēlu, jauno mākslinieku, Ansi Rozentālu izstādē "Struktūra". Mākslinieks pastāstīja par izstādi un savām gaitām, kā arī atbildēja uz pāris jautājumiem saistībā ar saviem darbiem. Un turpinājumā sekoja ļoti baudāms koncerts no Elemental Cello, kā arī saviesīgas sarunas mājīgā muzeja gaisotnē.
Foto: Andrejs Sergejevs
2.martā sanāca kopā gan meitenes, gan sievietes, lai solidarizētos skaistuma un labsajūtas vairošanā, kopā gatavojot skaistumkopšanas produktus no dabīgiem produktiem.
Foto: Andrejs Sergejevs
"Čekas maisi" Aināra Bambala priekšlasījums
23.februāra pēcpusdienā interesenti varēja noklausīties vēstures zinātņu doktora, Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) eksperta, Latvijas PSR VDK darbības zinātniskās izpētes komisijas locekļa Aināra Bambala priekšlasījumu par Latvijas PSR VDK dokumentu digitalizāciju Latvijas Valsts arhīvā.
Ainārs Bambals ir šo dokumentu digitalizācijas eksperts un sniedza izsmeļošas atbildes uz klātesošo jautājumiem, kā arī neliedza praktiskus padomus, meklējot dokumentus, interneta vietnē. Īsi tika ieskicēta arī publicējamo dokumentu nākamā kārta, kas plānota pabeigt līdz š.g. 1.maijam.
Foto: Andrejs Sergejevs
"Kara un sadzīves ainas modelismā" Māra Lejas minidiorāmas /Foto:Gatis Krastiņš
Austrumu mežģīnes pašu rokām-zīmēšana hennas tehnikā
Sestdienas pēcpusdienā, muzejā, uz Daces Laukmanes meistarklasi ieradās dāmas, kurām interesē zīmēšana hennas tehnikā. Kamēr laukā sniegota ziema, īstais laiks vingrināt rokas hennas zīmējumiem, kas savu aktualitāti iegūs vasarā. Šoreiz to darījām ar akrila krāsām, lai jau pavasarī varētu ķerties pie hennas. Paldies Dacei par zināšanām un uz tikšanos aprīlī!
Foto: Andrejs Sergejevs
J. Rozentāls