Trešdiena, 19. jūnijs, 2019.
Vārda dienas: Nils, Viktors
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Slovākijas un Čehijas vēstnieku viesošanās muzejā
21. maijā, reģionālās vizītes ietvaros Saldū viesojās Čehijas vēstnieks Miroslavs Koseks un Slovākijas vēstnieks Ladislavs Babčans.
Delegācijas sastāvā bija abu valstu karavīri: Čehijas armijas 71. Mehanizētā bataljona un Slovākijas armijas 11. Mehanizētā bataljona “Martin” pārstāvji, kas atrodas Ādažos, pildot sabiedroto pienākumus.

Slovākijas vēstniekam šī bija patīkama atgriešanās Saldū pēc vairāk kā piecu gadu pārtraukuma. Viņš atzina, ka pilsēta ir mainījusies, tā ir attīstījusies un kļuvusi skaistāka. Abu valstu vēstnieki uzsvēra to, ka vēlas Latvijas iedzīvotājus iepazīstināt ar sabiedroto spēkos dienējošajiem karavīriem un viņu misijas mērķiem šeit Latvija, lai viņus uzskata par draugiem, nevis ienaidniekiem.

Slovākijas un Čehijas vēstnieki viesojās Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, kur tika iepazīstināti ar dižā mākslinieka gaitām, darbiem, kā arī ar unikālo mākslas darbu kolekciju – mūsdienu zināmāko autoru un vecmeistaru gleznojumiem – kas apskatāms muzeja izstāžu zālē.
Foto/Andrejs sergejevs
Muzeju nakts 2019
18.maijā J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā tika aizvadīta ikgadējā Muzeju nakts 2019.
Šī gada moto visā Latvijā bija “Tālavas taurētājs”, lai Latvijas simtgades ietvaros godinātu visu laikmetu un novadu varoņus.
Muzeja šī gada devīze ņemta no Saldus goda pilsoņa Ojāra Ulmaņa dzejas rindām “Tā vienkārši ar vaļā acīm”.
Muzeju nakti 2019 atklājām ar Ojāram Ulmanim veltītu izstādi “Profils”, kura skatāma līdz 7. jūlijam un orientēšanās sacensībām Saldus pilsētas vietās, kuras saistītas ar Ojāra Ulmaņa dzīvi un profesionālo darbību.

Foto/Andrejs Sergejevs
Mālu trauku veidošana kopā ar "Blackfolkpottery"
11.maijā pozitīvā un radošā atmosfērā tika aizvadīta māla trauku veidošanas darbnīca!
Paldies visiem, kuri ieradās, paldies Andrai (Blackfolkpottery) par iespēju apgūt ko jaunu un iepazīties ar Tavu darbu no cita skatu punkta.

Foto/Andrejs Sergejevs
Laimas Jaunskungas jubilejas pasākums muzejā
27.aprīlī muzejā tika atzīmēta Laimas Jaunskungas 70 gadu jubileja. Viesi varēja gan uzrunāt keramiķi personīgi, gan arī apskatīt mākslinieces izstādi "Smadzeņu brīvība", kura vēl skatāma muzejā līdz 12.maijam. Māksliniece pastāstīja kā radusies ideja par izstādi un kā viņa saņēmusies pēc tik ilga laika atkal jauniem darbiem.
 
Muzejā viesojās Liepājas muzeja pārstāve ar četrām J.Rozentāla eseju konkursa uzvarētājām
Pirms kāda laika Liepājas muzejs aicināja skolēnus izstādes "Janis Rozentāls. No Kurzemes kolekcijas" ietvaros uz jaunu muzejpedagoģijas nodarbību, kas stāstīja par latviešu glezniecības lielmeistara Jaņa Rozentāla (1866-1916) daiļradi un personību.
Pēc nodarbības skolēni piedalījās eseju konkursā, četras no konkursa uzvarētājām viesojās pie mums muzejā.
Šogad muzeja pagalms uz Lieldienām īpaši krāšņš!
Par to lielu paldies sakām Jaunlutriņu skolas, Saldus vidusskolas, Kursīšu pamatskolas, Saldus pamatskolas, Lutriņu pamatskolas skolotājiem un audzēkņiem!
Zīmēšana ar hennu un hennas pastas gatavošana kopā ar Daci Laukmani
Sestdien radoši tika aizvadīta hennas gatavošanas un zīmēšanas ar hennu meistarklase, kurā Dace Laukmane dalījās pieredzē, knifos un trikos, veidojot hennas tetovējumus. Paldies Dacei par veltīto laiku un jaunām zināšanām.
Foto/Andrejs Sergejevs
Radošā darbnīca
Pavasarīgās noskaņās, līdz 20.aprīlim, muzejs aicina uz Lieldienu radošo darbnīcu "Zaļā palodze".
Darbnīcas "Zaļā palodze " ietvaros jebkurš apmeklētājs varēs iestādīt savu stādu īpaši ekoloģiskā "PLA" plastmasas podiņā un izrotāt ar Lieldienu dekorējumiem.
Aktrises Janas Čivželes viesošanās muzejā
Saulainajā 30. marta pēcpusdienā muzejā viesojās Jaunā Rīgas teātra aktrise, mūsu novadniece, Jana Čivžele.
Jana pastāstija, kā izlēma kļūt par aktrisi, par grūtāko gatavojoties izrādēm un kā jaunības trakumā ķērusi katru iespēju, kas nākusi pretī. Tā kā Jana ir arī izrāžu kostīmu māksliniece, uzzinājām arī svarīgāko izrāžu kostīmu veidošanā, un, ar ko aktieriem jāsaskarās uzstājoties izrāžu kostīmos.
Foto/Andrejs Sergejevs
Latvijas skolas soma
19.03. mūsu muzejā ieradās Kabiles pamatskolas vecāko klašu audzēkņi, lai  Latvijas skolas somas ietvaros iepazītos ar mākslinieka J. Rozentāla dzimto vietu, kā arī gūtu ieskatu viņa daiļradē.
Skolēni iesaistījās praktisku uzdevumu veikšanā, iepazīstot Rozentālu kā izcilu portretistu, apskatīja mākslinieka sākumposma gleznotos portretus, kā arī paši iemēģināja  roku portreta zīmēšanā.
Kā piemiņu no Saldus apciemojuma, visi kopā izveidoja J. Rozentāla 1912. g. gleznotās ainavas "Miests Kurzemē" laikmetīgu kopiju.
Jaņa Rozentāla 153. jubilejas svinības
18. martā dzimis mūsu izcilais novadnieks, mākslinieks, latviešu glezniecības pamatlicējs Janis Rozentāls. Aizvakar ar skaistu koncertu "Solokoncerts Rozentāla darbnīcā" tika ieskandināta Jaņa Rozentāla 153. dzimšanas diena. Vakar svinējām muzejā, kur sagaidīja tikšanās ar J. Rozentāla mazmazmazdēlu, jauno mākslinieku, Ansi Rozentālu izstādē "Struktūra". Mākslinieks pastāstīja par izstādi un savām gaitām, kā arī atbildēja uz pāris jautājumiem saistībā ar saviem darbiem. Un turpinājumā sekoja ļoti baudāms koncerts no Elemental Cello, kā arī saviesīgas sarunas mājīgā muzeja gaisotnē.
Foto/Andrejs Sergejevs
Ķermeņa labsajūtai
2.martā sanāca kopā gan meitenes, gan sievietes, lai solidarizētos skaistuma un labsajūtas vairošanā, kopā gatavojot skaistumkopšanas produktus no dabīgiem produktiem.
Foto/Andrejs Sergejevs
Aināra Bambala priekšlasījums "Čehas maisi"
23.februāra pēcpusdienā interesenti varēja noklausīties vēstures zinātņu doktora, Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) eksperta, Latvijas PSR VDK darbības zinātniskās izpētes komisijas locekļa Aināra Bambala priekšlasījumu par Latvijas PSR VDK dokumentu digitalizāciju Latvijas Valsts arhīvā.
Ainārs Bambals ir šo dokumentu digitalizācijas eksperts un sniedza izsmeļošas atbildes uz klātesošo jautājumiem, kā arī neliedza praktiskus padomus, meklējot dokumentus, interneta vietnē. Īsi tika ieskicēta arī publicējamo dokumentu nākamā kārta, kas plānota pabeigt līdz š.g. 1.maijam.
Foto/Andrejs Sergejevs
"Kara un sadzīves ainas modelismā" Māra Lejas minidiorāmas /Foto:Gatis Krastiņš
Austrumu mežģīnes pašu rokām-zīmēšana hennas tehnikā
Sestdienas pēcpusdienā, muzejā, uz Daces Laukmanes meistarklasi ieradās dāmas, kurām interesē zīmēšana hennas tehnikā. Kamēr laukā sniegota ziema, īstais laiks vingrināt rokas hennas zīmējumiem, kas savu aktualitāti iegūs vasarā. Šoreiz to darījām ar akrila krāsām, lai jau pavasarī varētu ķerties pie hennas. Paldies Dacei par zināšanām un uz tikšanos aprīlī!
Foto/Andrejs Sergejevs
J. Rozentāls