2024. gada pasākumi

25.maijā, Saldus muzejā notika Kārļa Īles smilšu skulptūras “Pusmūžs” un izstādes “50 reizes apkārt saulei” svinīgā atklāšana

Muzeju nakts 2024

Izstādes „Koka dzīve cilvēka dzīvē” atklāšana

Jaņa Rozentāla 158. jubilejas svinības “… gandrīz vai laimīgs …”

Izstādes “Stāsti manim, vainadziņi” atklāšana

2023. gada pasākumi
6. decembris – svētku diena Saldus novada kultūras darbiniekiem
Svētki ir jāsvin! Šogad muzejs pieņēma izaicinājumu un rīkoja Saldus novada kultūras darbinieku dienas pasākumu. Par pasākuma tēmu izvēlējāmies “Melns ar baltu satikās …”!

Tikšanās ar kolēģiem no Mažeikių muzeja

Šodien J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs uzņēma ciemos kolēģus no Mažeikių muzeja. Tikšanās bija bagāta ar aizraujošām sarunām, pieredzes apmaiņu un diskusijām par iespējamo nākotnes sadarbību un kopīgu projektu veidošanu. Esam gandarīti, ka mūsu muzeju starpā valda draudzīgas attiecības un vēlme sadarboties.

Izstādes “SADZIEDĀT SADANCOT” atklāšana

Izstāde ir apliecinājums Saldus novada iedzīvotāju līdzdalībai latviešu tautas visplašākajā kultūras notikumā – Dziesmu svētkos. Jau kopš šīs tradīcijas izveidošanās, Pirmajiem Vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem, saldenieki ir piedalījušies teju vai visos Dziesmu svētkos dažādā statusā – kā svētku veidotāji, komponisti, diriģenti, tautas tērpu vērtētāji, mākslinieki, taču visvairāk – kā dziedātāji, dejotāji un folkloras kopu dalībnieki.

Par piedzīvoto Dziesmu svētkos dažādos Latvijas vēstures posmos ieskatu sniegs saglabātās relikvijas Saldus muzeja krājumā – senākā dziesmu svētku dalībnieku nozīme no V. Vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem 1910. gadā, Latvijas pirmās brīvvalsts laika Zvārdes kora tērps un tautas tērpu kolekcija, kas lietota padomju gados un saglabāta Saldus Kultūras centrā, tagad Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrā, Ezeres vēstures krātuvē “Muitas nams” un privātkolekcijās.

Dziesmu svētku tradīcijas aizsākumu veicināja kopīga dziedāšana vakarēšanas reizēs katrā zemnieku sētā, aužot, pinot, darinot apģērbu. Šo seno laiku spilgta atbalss ir izstādē skatāmie Saldus Tautas lietišķās mākslas studijas “Saldus” un Druvas amatnieku centra 2023. gada Dziesmu svētku izstādē pabijušie tautas lietišķās mākslas darbi.

Ellijas Rozentāles (dzim. Elli Forsell) dzimšanas diena

2023.gada 26.oktobrī J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā pirmo reizi tika atzīmētā Ellijas Rozentāles (dzim. Elli Forsell) dzimšanas diena. Ellija bija ne tikai Jaņa Rozentāla dzīvesbiedre  un mūza, bet arī  nozīmīga personība Latvijas kultūras dzīvē 20. gadsimta sākumā, kā arī izcilā gleznotāja piemiņas glabātāja.

Pasākuma viesiem bija iespēja uzzināt vairāk par Elliju, par viņas attiecībām un nozīmi Jaņa Rozentāla dzīvē, noklausīties mūziķa Jāņa Ruņģa oriģinālo priekšnesumu.

Pateicoties SCHWENK Latvija atbalstam, muzejs ieguva finansējumu projektam “Rozentāls uz pirkstu galiem” un pasākumā svinīgi tika atklāta Ellijas Rozentāles portreta 3D kopija, kura sniegs iespēju ieraudzīt Ellijas portretu cilvēkiem, kuri pasauli iepazīst atšķirīgā veidā – ar pirkstu galiem. Par 3D kopijas izveidošanu stāstīja tās autors Kristaps Polītis, projekta rezultātu augsti novērtēja Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra speciālisti.

Liels paldies viesiem par pasākumam atvēlēto laiku un jauku kopā būšanu Ellijas Rozentāles 152.dzimšanas dienā!

Uz tikšanos muzejā!

Baltu vienības dienas pasākums

Baltu vienības dienas pasākumu ietvaros Saldū, 23.septembrī, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeju apmeklēja, Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, Lietuvas Seima priekšsēdētāja Viktorija Čmilīte-Nilsena, Latvijas Kultūras ministre Agnese Logina,  Latvijas Saeimas un Lietuvas Seima deputāti, Latvijas vēstniece Lietuvā Solveiga Silkalna un Lietuvas vēstnieks Latvijā Valdas Lastauskas, kā arī Latvijas diplomātu un Lietuvas diplomātu koru dalībnieki!Viesi iepazinās ar mūsu novada vēsturi,  apskatīja Žemaišu rotaslietu un ieroču artefaktu kopijas, kuras mums laipni deponēja Mažeiķu muzejs,  ar lielu interesi vēroja Aivara Tērauda demonstrējumus par vēlā dzelzs laikmeta Kuršu tērpiem, kā arī ar lielu aizrautību par piemiņu nopina kaimiņvalstu draudzības saites!

Tāpat viesi izmantoja iespēju un apmeklēja Rozentāla Sapņu torni un muzeja Mākslas ekspozīciju!

Viesi augstu novērtēja muzejā redzēto, pateicās par daudzveidīgo piedāvājumu un lieliski pavadīto laiku!

Jaņa Rozentāla mākslinieku grupas jubilejas izstādes “Pirmie 70” atklāšana

Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā no 9.septembra līdz 28.oktobrim būs skatāma Jaņa Rozentāla mākslinieku grupas jubilejas izstāde “Pirmie 70”. Tajā tiks eksponēti studijas dibinātāja Kārļa Taubes un pirmo domubiedru Artūra Zavicka, Laimoņa Kareļa, Artūra Pētera Brieža un Fridriha Hofmaņa darbi, kā arī citu ilggadēju grupas dalībnieku mākslinieciski augstvērtīgie darbi. Šoreiz uzsvars tiks likts uz vērtībām, kuras izturējušas laika pārbaudījumu, glabājušās muzeja krājumā un kuru atlasē piedalījās arī šī brīža studijas vadītāja Aiva Šteina.

Septiņos gadu desmitos mainījušies mākslinieku grupas nosaukumi, to vadījuši azartiski un talantīgi vadītāji. Viena no tiem ir Gunta Kraulere, pedagoģe, māksliniece, dzejniece, kas Jaņa Rozentāla Saldus mākslinieku grupu vadīja no 2014. līdz 2018. gadam.

Pikniks Rozentāla kvartālā “Laba oma 365”
2.jūlija pikniks J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā dāvāja labo omu visiem dalībniekiem!
Paldies Guntaram Račam un Edvardam Strazdiņam par brīnišķigu priekšnesumu, sirsnīgiem vārdiem, humoru un pozitīvo enerģiju!

Tikšanās ar mākslinieci Artu Dumpi izstādē  “Arta Dumpe. Reverss.”

Svētki ir jāsvin! Dzīve ir jāsvin! Jāsvin kopā ar savējiem! Kopā atzīmējām tēlnieces Artas Dumpes 90. dzimšanas dienu!
Sirsnīgi un mīļi! Ģimene, draugi, kolēģi un interesenti! Visi uz vienas nots!

13.maijā aizvadīta ikgadējā  Muzeju nakts – 2023 “Radīšanas prieks”
Arī šogad Saldus muzejā norisinājās jau tradicionālā starptautiskā akcija “Muzeju nakts – 2023” ar moto “Radīšanas prieks”, papildus muzeja nakts pasākumos tika akcentēta sieviešu loma Jaņa Rozentāla personības veidošanā un daiļradē un sieviešu radošums mūsdienās!

PIRMO REIZI Saldū “Muzeju naktī – 2023”:
◾️Stepa dejotāju priekšnesums un SOUL TAP dejotāju meistarklase
◾️“Zvaigznāju kuba” radošā platforma ar Agnesi Rakovsku (Triānas Parks) , Dagni Roziņu (Citi Zēni) un citiem radošās komandas biedriem, ar iespēju iemēģināt un parādīt savus talantus dziesmu rakstīšanā
Vakara programmā:
◾️ orientēšanās spēle muzejā “Sieviete. Mūza. Radītāja.” (ar dalību loterijā)
◾️jauna muzeja izstāde “Arta Dumpe. Reverss.”, veltīta novadnieces tēlnieces Artas Dumpes 90.gadu jubilejai (vakara gaitā izstādes apskate ar izstādes kuratori)
◾️jauna brīvdabas izstāde “Rozentāls un sievietes”
◾️ radošās darbnīcas – magnētiņu ar Rozentāla gleznotās meitenes attēlu un gleznu papīra kolāžu izgatavošana

Par mundrumu un spēku atjaunošanas iespēju vakara dalībniekiem parūpējās Coffee Shop “Tase” un Lauras Pankūknīca !

“Jubilārs ielūdz….”
2023.gada 18.martā, atzīmējot mākslinieka Jaņa Rozentāla dzimšanas dienu, J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja kolektīvs ciemos uzlūdza citu jubilāru – J. Rozentāla Saldus mākslinieku grupu, kura šogad svin 70 gadu jubileju!

Mākslinieku grupas saikne ar Saldus muzeju ir cieša, jo tieši muzejā 1953.gadā mākslinieks, pedagogs un kultūras darbinieks Kārlis Taube nodibināja tēlotājas mākslas pulciņu. 70 gadu laikā mainījušies nodibinājuma nosaukumi, grupas vadītāji, tomēr nemainīga palikusi galvenā iezīme. Tā ir mīlestība uz krāsām, noskaņām, estētisku baudījumu, kuru caur grupas dalībnieku darbiem sajūtam arī mēs – skatītāji.

4.martā JRSVMM notika izzinošs pasākums “Tiesu medicīnas eksperti – ķermeņu tulki”, kurā interesentiem bija lieliska iespēja satikties, noklausīties un uzdot jautājumus diviem Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra (VTMEC) vecākajiem tiesu medicīnas ekspertiem – Aldim Sūnākslim, Liepājas reģionālās nodaļas vadītājam, un Sandrai Rožānei.

Tikšanās laikā eksperti lieliski pastāstīja par VTMEC vēsturi – centrs šogad atzīmē pastāvēšanas 100gadi, centra darbības mērķiem un uzdevumiem, iepazīstināja klātesošos ar saviem tiešajiem amatu pienākumiem, kā arī izsmeļoši un saprotami atbildēja uz lielu skaitu interesentu uzdotajiem jautājumiem.

Latvijas tiesu medicīnas eksperti ir augsti profesionāli un zinoši palīgi likumsargiem visa veida procesu virzībā, kā arī sniedz cita veida pakalpojumus (uzzināt vairāk – https://www.vtmec.gov.lv/lv).

Paldies visiem, kuri atnāca uz muzeju, lai brīvā un neformālā sarunā uzzinātu jaunus un interesantus faktus un atbildi uz jautājumu –  ar ko Latvijas tiesu medicīnas ekspertu darbs atšķiras no CSI?

2022. gada pasākumi

Izstādes “Likumsargi” atklāšana

2022.gada 5.novembrī, J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā tika atklāta izstāde “Likumsargi” – veltījums cilvēkiem, kuri starpkaru, padomju un atjaunotās Latvijas valsts laikā pildījuši atbildīgos likumsargu pienākumus Saldus pilsētā un novadā.

Izstādes atklāšanā izstādes kurators – muzeja vēstures speciālists Guntars Tenne izstāstīja par izstādes tapšanas procesu, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa priekšnieks Eduards Boļšakovs pastāstīja par policijas darba šodienas izaicinājumiem, pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Rolands Marģelis dalījās atmiņās par Saldus municipālās policijas izveidošanu un pašvaldības policijas darba specifiku, bijušais Saldus policijas iecirkņa priekšnieks – policijas pulkvedis Oskars Začs atcerējās starpkaru periodu, muzeja direktore Agrita Ozoliņa pastāstīja par izstādes nozīmīgumu Saldus novada vēstures kontekstā un domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, sociālajā un kultūras jomā Inta Vanaga atzīmēja muzeja pienesumu Saldus novada vēstures liecību apzināšanā, saglabāšana un pieejamībā sabiedrībai.

Atklāšanas pasākuma dalībniekus ar angļu aktiera un dramaturga Arnolda Ridlija 1923. gadā sarakstītās spriedzes lugas “Spoku vilciens” fināla skatu priecēja Jaunlutriņu teātra aktieri!

Liels paldies tiem daudzajiem novadniekiem, kuri ar savu klātbūtni padarīja izstādes “Likumsargi” atklāšanu par sirsnīgu un emocionālu tikšanos! Bijušais milicijas kapteinis Ivars Mednis atstāja šādu ierakstu muzeja viesu grāmatā: “Jauki, ka mēs – vecie milicijas darbinieki, esam redzami. Daudz jau mēs neesam palikuši.”!

Aicinām visus apmeklēt Saldus muzeja veidoto izstādi “Likumsargi” un uzzināt daudz interesantus faktus par likumsargu ikdienu Saldus novadā pēdējo 100 gadu laikā!

 

Š.g.14.maijā J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā norisinājās tradicionālās Muzeju nakts pasākumi ar moto “Atklāj jaunas pasaules”!

Muzeju nakts dalībniekiem bija iespēja pašiem radīt jaunas pasaules radošajā darbnīca “Katram savu putnu”, izveidojot savu brīnumputniņu, klātienē apmeklēt izstādi “Pieskārieni”, tās kuratores Ilzes Harunas pavadībā un izspēlēt digitālo izlaušanās spēli “Saldus muzeju nakts pieskārieni”, kura bija veltīta izstādē aplūkojamo mākslinieku daudzveidīgajam un saistošajam sniegumam un katra mākslinieka dzīves gājumam un liktenim.

Pēc tumsas iestāšanās, gaismu un skaņu instalācijā “Rozentāla putnu dziesmu pieskāriens” muzeja pagalma kokos bija iespēja apskatīt pēc Jaņa Rozentāla ilustrāciju motīviem un Latvijas dabā sastopamos, J.Rozentāla Saldus mākslinieku grupas dalībnieku apgleznotos, putnus un saklausīt šo putnu dziesmas!

Īpašu pateicību par sadarbību šā gada Muzeju nakts tapšanā vēlamies pateikt Saldus vidusskolai, SIA “Saldus Ceļinieks”, SIA “Saldus namu pārvalde”, Saldus pilsētas pārvaldei, kā arī SIA “ASL Group”!

Liels paldies visiem Muzeju nakts apmeklētājiem un uz tikšanos nākamgad!

Foto: Māris Grasmanis

30.aprīlī J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā notika izstādes “Pieskārieni” atklāšanas pasākums!       

 Sirsnīga un saulaina kopā būšana ar izstādes veidotājiem, izstādīto darbu autoru radiem, draugiem un līdzgaitniekiem, citiem interesentiem! Īpašs paldies Lutriņu pagasta jauktajam vokālajam ansamblim “Gamma” (vadītāja Anete Siltāne), Kasparam Kravinskim, Līgai Muižarājai, Ilzei Lācei, Ojāram Druvaskalnam, Lailai Dambei, Ilzei Harunai, Gunai Pobedai par dalīšanos atmiņās, sajūtās un priekā!

2022.gada 19.martā J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā notika pasākums, veltīts novadnieka – izcilā latviešu gleznotāja Jaņa Rozentālam 156.dzimšanas dienai, izstādes “Zelts. Gaisma. Krāsa. Līnija.” norisei, ka arī šī brīža aktuālajiem notikumiem.

Šajā dīvainajā un neprognozējamā laikmetā, kad pārmaiņas ir globālas, no tām vairs nav iespējams izvairīties un izlikties tās neredzam. Pēdējie divi gadi un īpaši pēdējās četras nedēļas ir satricinājušas visu pasauli un lielākā, vai mazākā mērā, skārušas katru no mums. Cilvēce ir apzinājusies cik liela vērtība ir miers un savstarpējā cieņa!

Lai mierinātu satrauktos prātus un palīdzētu cilvēkiem rast zināmu līdzsvaru, pasākumā piedalījās mācītājs Uldis Gailītis, ērģelniece Simona Sunepa, Saldus novada dzejnieku biedrības “Saules stīga” pārstāves Ieva Samauska un Rūta Sakne, kā arī brīnišķīgās izstādes “Zelts. Gaisma. Krāsa. Līnija.” darbu autores Evija Rudzīte, Ineta Freidenfelde, Marta Jurjāne un Elīna Alka Rikmane. Pasākumu vadīja muzeja direktora vietniece Inna Kislina.

Mākslas kritiķis Oļģerts Grosvalds par J.Rozentālu rakstīja “Viņš ņem skaistumu, kur vien viņš atrodas.” Arī muzejs cenšas rast skaistumu un dāvāt to cilvēkiem!

Liels paldies visiem, kas piedalījās un apmeklēja pasākumu!

2020. gada pasākumi

Izstādes atklāšana un tikšanās ar tetovēšanas meistaru Kārli Ulmani/Foto: Andrejs Sergejevs

23. oktobrī neierastā veidā tika atklāta tetovēšanas meistara Kārļa Ulmaņa gleznu izstāde “Ādkalis”.

Spītējot ierobežojumiem un nelielam mulsumam, ko radīja maskas, aizvadījām divas tikšanās ar Kārli.

Tikšanās laikā apmeklētājiem bija iespēja uzzināt kā aizsākās Kārļa ceļš uz tetovēšanu, cik liela nozīme ir gleznošanai šajā amatā un, ka tetovēšana nav tikai darbs – tas ir dzīves stils.

Kārlis arī dalījās pieredzē un padomos par to, kā izvēlēties labāko meistaru, ja esi nolēmis tikt pie tetovējuma, cik svarīgi ir pievērst uzmanību salona tīrībai, higiēnai un drošības prasībām un, ka ne vienmēr diplomi pie sienas norāda uz tetovētāja kvalifikāciju un spējām.

Izstāde “Ādkalis” skatāma līdz 29. novembrim.

Izstādes laikā iespējams apskatīt un iegādāties tetovēšanas salona “Rīgas tinte” T-kreklus ar tetovēšanas meistaru zīmējumiem.

Visi laipni gaidīti!

Brokastis zaļumos ar čellisti Madaru /Foto: Andrejs Sergejevs

19. jūlijā, muzeja pagalmā, īpašu noskaņu radīja talantīgā čelliste Madara Fogelmane.

MADARA tic, ka tieši instruments vislabāk atspoguļo to, kas esi, TAVU patieso ESAMĪBU.
“Instruments iemieso sevi, pauž, kas esi, ko domā, kā sajūti pasauli.Augstākā meistarība ir prast šo sajūtu nodot arī citiem.” Tāpēc MADARAI čella spēle nav tikai instruments, tas ir dzīvesveids.

Par čellu MADARA saka: “Čellam vajag cilvēku, lai tas spētu dzīvot un elpot. Tam vajag tās cilvēciskās vibrācijas”. Un arī MADARAI to vajag, lai spētu rezonēt ar pasauli, bet pilnīgai pašizpausmei viņai vajag abus – gan balsi, gan instrumentu. “Tie abi nav atrauti, bet papildina viens otru”.

 

Muzikālas brokastis zaļumos ar Aivaru Konuti /Foto: Andrejs Sergejevs

Dziedošais ģitārists Aivars Konutis, savu uzstāšanos padara īpaši aizraujošu sinhroni pavadot sevi gan ar ritmu, gan basa funkciju, ģitāru un pat bekvokālu. Cilvēks – orķestris.

Dod priekšroku dziesmām angļu un spāņu valodās, tāpat repertuārā ir arī dziesmas latviešu un krievu valodās.

 

Nesteidzīgas brokastis zaļumos ar muzikālu pavadījumu “KANISAIFAS MISTĒRIJAS”/Foto: Andrejs Sergejevs

5.jūlijā brokastu baudītājus sagaidīja intuitīvo sajūtu un skaņu apvienība “KANISAIFAS MISTĒRIJAS”. Tā klausītājus aizveda meditatīvā un ritmiskā ceļojumā. Apvienības sastāvā –

Nils Īle – etniskās perkusijas

Maija Sējāne Īle – balss, vargans, etniskās perkusijas

Fabiass Nils Īle – etniskās perkusijas

Jānis Tumpelis – ģitāra, etniskās perkusijas

 

 

O. Ulmaņa grāmatas “DRAUGIEM” atvēršanas svētki/Foto: Andrejs Sergejevs

Sestdien, 1. februārī, uz Saldus novada goda pilsoņa Ojāra Ulmaņa 4. grāmatas “Draugiem” atvēršanas svētkiem pulcējās atbalstītāji, kolēģi un draugi.

Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts savā uzrunā uzvēra, ka Ojārs Ulmanis bija un ir nozīmīga personība mūsu novadā, kas aiz sevis pulcē daudz atbalstītājus – kādam viņš ir dzejas biedrs, kādam orientēšanās entuziasts un skolotājs, bet kādam draugs. Esam priecīgi, ka Ojāra Ulmaņa darbi un vārds turpina dzīvot.

Domes vadītājs pasniedza pasākuma atbalstītājiem grāmatu “Draugiem” ar īpašu ierakstu. Grāmatā publicēti dzejoļi, stāsti, atklājumi, atziņas un pārdomas, ceļojumu piezīmes, publikācijas par pedagoģiju un orientēšanās sportu, fragmenti no intervijām laikrakstā “Saldus Zeme”, dažas no Ojāra gatavotajām afišām, fotogrāfijām un gleznu reprodukcijām. Pēcvārdā ir O. Ulmaņa audzēkņu un kolēģu atmiņas no Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja materiāliem.

Grāmatas atvēršanas svētkos tika lasīta Ojāra Ulmaņa dzeja un prozas fragmenti Ievas Ančevskas un Andra Ceļapītera izpildījumā, atmiņās dalījās kolēģi un atbalstītāji, sirsnīgu uzrunu teica Labklājības ministre Ramona Petraviča. Neatņemama pasākuma daļa bija dziesmas ar O. Ulmaņa vārdiem Zigurda Tursa, Madaras Orolas, Krišjāņa Valtera un Ulda Kuģa izpildījumā. Kopā būšanas prieku vairoja sadziedāšanās ar Andri Akermani un grupu “Cik dažādi…”.

Grāmatu “Draugiem” var iegādāties Saldus Tūrisma informācijas centrā, Striķu ielā 3, kā arī Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā.

2019. gada pasākumi

Pateicības pasākums muzeja sadarbības partneriem /Foto: Andrejs Sergejevs

5. decembra vakarā, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja kolektīvs uz svētku pēcpusdienu aicināja savus šī gada sadarbības partnerus. Ikviens no uzaicinātajiem devis savu ieguldījumu, lai muzeja piedāvājums būtu labāks, skaistāks, vērtīgāks. Direktore Agrita Ozoliņa savā uzrunā atgādināja savulaik Jaņa Rozentāla teikto, ka cilvēks nav koks un tikai kopā darbojoties, top patiešām lielas lietas. Īpašais viesis, mūziķis Marko Ojala, ar savu degsmi aizrāva un ielīksmoja klātesošo sirdis. Marko atzīmēja, ka neskatoties uz to, ka ir soms, nezina labāku un skaistāku zemi kā Latvija. Mīļus un atzinīgus vārdus saņēma arī saldenieki un Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs.

Izstādes “Rotu Balsis” atklāšana /Foto: Andrejs Sergejevs

Šī gada 28.novembrī, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā tika atklāta iedvesmojoša rotu un fotogrāfiju izstāde. “Baltu Rotas” sadarbībā ar accapella grupu “Latvian Voices” apvienojušies kopprojektā, kura rezultātā tapa īpaša rotu kolekcija, kas caurvij pagātnes, tagadnes un nākotnes satikšanos.

Edgara Dunsdorfa prēmijas kandidātu darbu prezentācijas un prēmijas pasniegšana /Foto: Andrejs Sergejevs

20. novembrī, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā notika Edgara Dunsdorfa prēmijas kandidātu darbu prezentācijas un prēmijas pasniegšana.

Šī prēmija tiek pasniegta reizi piecos gados Edgara Dunsdorfa dzimšanas dienā – 20. novembrī. Šogad Edgara Dunsdorfa prēmiju 750 eiro apmērā ieguva Līga Šaule, kura ar neizsīkstošu enerģiju strādā Kapelleru namā. No sirds sveicam Līgu un visus izvirzītos kandidātus, esam pateicīgi par viņu ieguldīto darbu!

1991. gada barikāžu dalībnieku apliecību izsniegšana /Foto: Andrejs Sergejevs

28. oktobrī J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, lai godinātu un izteiktu pateicību tām personām, kuras 1991.gada barikāžu laikā parādīja drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu,tika izsniegti Pateicības raksti!

“Divas nedēļas no 1991. gada 13. līdz 27. janvārim cilvēki ar kailām rokām bija gatavi aizstāvēt savu zemi un nosargāt savu brīvību pret iespējamām padomju bruņoto spēku militārām darbībām un Latvijas neatkarības pretiniekiem. Rīgā sākas barikāžu celtniecība. Tas bija mūsu tautas pašapziņas un stingras gribas izpausmes brīdis. Vecrīgas gaisā virmoja dīzeļdegvielas un ugunskuru smarža, visi bija vienoti kā nekad agrāk.” [https://lr2.lsm.lv/…/latvijas-…/1991.-gada-barikades.a98501/]

 

Izstādes “Osvalds Rožkalns ” atklāšana /Foto: Andrejs Sergejevs

13. septembrī tika aizvadīta izstādes “Osvalds Rožkalns” atklāšana. No 13. septembra līdz 13. oktobrim Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā skatāma izstāde “Osvalds Rožkalns”.

27. septembrī plkst. 16:00 tikšanās ar grāmatas “Trešā atgriešanās” autoriem – mākslas zinātnieci Ingrīdu Burāni un mākslas vēsturnieku Māri Branci.

 

“Aiziet, precamies!” /Foto: Andrejs Sergejevs

Trešdien, 28. augustā tika aizvadīta izzinoša un aizraujoša tikšanās ar dažādu jomu pārstāvjiem “Aiziet, precamies!”.
Tikšanās laikā bija iespēja iepazīties ar dekorēšanas aizkulisēm, pieredzi, aktualitātēm dekorāciju un ziedu izvēlē, kā tiek izvēlētas līgavu iznāciena frizūras un vēl, un vēl, un vēl..
Gaisma Koligina (agrākā Saldus dzimtsarakstu nod.vadītāja) bija sarūpējusi pārsteigumu, uzaicinot visus agrākos kolēģus, ar kuriem kopā tika svinētas ne mazums kāzu ceremonijas šeit pat, muzeja telpās un vēlāk Avotu ielā.
Sakām lielu paldies Ērikai Šingirejai, Rūtai Saknei, Ivetai Ābolai, Dzintrai Reisai, Artai Ramiņai, Ievai Vicinskai par skaistajiem dzejoļiem, kā arī Indrai Svipstai, Jānim Milzeram ar meitu Daci par skaistajiem muzikālajiem priekšnesumiem un par to, ka veltījāt laiku un bijāt kopā ar mums, dalījāties atmiņās, pieredzē un pozitīvajās emocijās.