Svētdiena, 16. jūnijs, 2019.
Vārda dienas: Justīne, Juta
Pilnā versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Ceļojošās izstādes
drukāt drukāt
Teologam Robertam Akmentiņam – 100 drukāt
5 planšetes (102 x 73 cm )

Roberts Akmentiņš, dzimis 1910. gada 27. janvārī Grundzāles pagastā, saldeniekiem palicis labā atmiņā pēc šeit nostrādātajiem darba gadiem mācītāja amatā. Pēc Otrā pasaules kara
R. Akmentiņš apmeties uz dzīvi Kuldīgas apkaimē, kur sācis strādāt par vikārmācītāju, viņa aprūpē bijušas arī Blīdenes, Stūru, Zvārdes un Kursīšu draudzes - visas karā pilnīgi zaudējušas savas baznīcas. Vēlāk sekojis mācītāja darbs Remtes, Gaiķu, Grīvaišu, Rubas, Lutriņu un Saldus pirmajā draudzē. Saldus draudzē R. Akmentiņš nostrādājis 30 gadus, no 1952. līdz 1982. gadam, kad ģimene pārcēlās uz dzīvi Rīgā. No 1980. gada R. Akmentiņš bijis Teoloģijas semināra rektors. 1990. gada jūnijā, pārveidojot Teoloģijas semināru, atjaunota 1940. gada augustā slēgtā Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultāte. R. Akmentiņš apstiprināts par fakultātes dekānu un sistemātiskās teoloģijas katedras vadītāju. Šos pienākumus Roberts Akmentiņš pildījis līdz savas dzīves beigām 1994. gada maijā.
Izstāde stāsta par mācītāja Roberta Akmentiņa darbību mācītāja amatā Saldus pusē un atjaunotajā Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē.

Kontaktēties ar:
J. Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzeja    
Vecākā speciāliste vēstures jautājumos
Ilze Haruna

 tālr. 27881091
J. Rozentāls