Izstāde “Rotu Balsis”

Saldus muzejā ieskan izstāde “ROTU BALSIS”

Šī gada 28.novembrī, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta iedvesmojoša rotu un fotogrāfiju izstāde. “Baltu Rotas” sadarbībā ar accapella grupu “Latvian Voices” apvienojušies kopprojektā, kura rezultātā tapa īpaša rotu kolekcija, kas caurvij pagātnes, tagadnes un nākotnes satikšanos.

Šī neparastā izstāde, kas apvieno trīs mākslas veidus, proti – dizainu, fotogrāfiju un mūziku, rosina mūsdienu cilvēkus apzināties savu izcelsmi un idenditāti.

Apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar rotām, kas tapušas par godu “Baltu Rotu” ceturdaļsimtgades jubilejai, kā arī dzirdēt Latvian Voices desmitgades skaistākās tautasdziesmu aranžijas un oriģinālmūziku, kas bijis viens no iedvesmas avotiem radot šo rotu kolekciju.

Papildus galvenajai izstādes tēmai apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī citas rotas, piemēram, būs izcelta kazas un vilka tēma, jo tuvojas saulgrieži, būs redzami saules motīvi, senie amuleti un Baltijas jūrmalas akmeņi, kas meistarīgi ietērpti sudrabā un bronzā. Tas papildinās priekšstatu par senā un  mūsdienu cilvēka rotāšanās paradumiem un jaunām dizaina līnijām.

Atklāšanas dienā būs iespēja aprunāties ar “Baltu Rotu” dibinātāju un dizaineri Initu Straupi, kura komentē izstādes noskaņas šādi: “Esmu piederīga šeit un tagad, sajūtot savas saknes pagātnē, laižu zarus nākotnē”, kā arī smelties padomus fotogrāfijas mākslā no fotogrāfes Lienes Staupes.

“Kas var būt skaistāks un spēcīgāks par rotām, kas darinātas ar stāstu? Iedvesmojoties no mūsu senču mantojuma. Esam lepnas, ka varam nest Latvijas vārdu pasaulē ne tikai ar mūziku, bet arī ar spožām rotām,” stāsta Latvian Voices dziedātāja Elīna Ose.”

Izstādes atklāšanas dienā interesentiem būs iespēja arī iegādāties rotas gan no jaunās, izstādē prezentētās, gan gadu gaitā iemīļotākajām “Baltu Rotu” tēmām.

Organizatori aicina interesentus apmeklēt izstādi no 28.novembra līdz 27.janvārim.

P. BRĪVS

0t.-Pk.- 8:30-17:00