Pirmdiena, 17. jūnijs, 2019.
Vārda dienas: Artis, Artūrs
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Zigmunda Belēviča gleznu izstāde „ Vita brevis est, ars – longa” (Dzīve ir īsa, māksla-gara) no 3. līdz 16. martam drukāt
Zigmunda Belēviča darbu retrospektīva izstāde „Vita brevis est, ars-longa”
( Dzīve ir īsa, māksla- gara) uz Saldus muzeju atvesta no Aizputes.

Gleznošanu apguvis J.Rozentāla mākslas vidusskolā, zināšanas papildinājis Saldus mākslas studijā, vadījis vizuālās mākslas pulciņus, strādājis Rīgas kinostudijā, vairākās skolās un amatierteātros. Viņa darbi bijuši izstādīti Krievijā, Vācijā, Šveicē, Austrijā, Anglijā, Kanādā un Austrālijā.
"Es gleznoju gandrīz visu savu apzinīgo dzīvi", tā par savu ceļu mākslā saka Z. Belēvičs. Kā apliecinājums tam ir  mākslinieka darbi, kas radīti pusgadsimtu garā laika periodā. Mākslinieks radoši izpaudies galvenokārt akvareļu tehnikā , taču pamazām  sācis strādāt arī eļļas tehnikā
Galvenokārt tās ir ainavas  akvareļos un eļļas gleznās. Agrāk viņš gleznojis vai veidojis skices dabā, apceļojot  Aizputes apkārtnes jaukākās vietas. Tās tagad atpazīstamas iemūžinātas  mākslinieka darbos  Pēdējos gados, kad iziešana ārpus mājas ir apgrūtināta, mākslinieka darbi top viņa dzīvoklī pēc agrākos gados veidotajām skicēm.
 "Gleznošana ir veids, kā es vislabāk varu izteikties bez vārdiem, paužot savu attieksmi pret apkārt redzamo un notiekošo. Tā dod brīvu lidojumu manām domām un manai pašizpausmei”, tā Z. Belēvičs raksturo savu  pieķeršanos glezniecībai.

SKATĪT GALERIJU

Elita Sproģe
Vec.speciāliste mākslas jautājumos
   
tālr.26188695
J. Rozentāls