Trešdiena, 19. jūnijs, 2019.
Vārda dienas: Nils, Viktors
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Svētku renesanse no 2. oktobra līdz 15. decembrim drukāt
J.Rozentāla Saldus vēsture un mākslas muzejā no 2.oktobra līdz 15. decembrim būs skatāma Liepājas mākslinieku, Ingas un Aivara Kleinu, jubilejas izstāde „Svētku renesanse”.

SKATĪT GALERIJU
Izstādes mērķis ir saglabāt, attīstīt un popularizēt profesionālu lietišķo mākslu. „Svētku renesanse”  radīs svētku noskaņu  un dos iespēju izbaudīt  mākslinieku roku darbu.
Kā uzsvēra Aivars Kleins, izstāde ir saistoša visiem tradicionālās mākslas cienītājiem un ļoti aktuāla jaunai paaudzei. „Svētku renesanse” ir kā atgādinājums un pamudinājums uz vitālākām radošām izpausmēm.
Izstāde tiks iekārtota kā tradicionāla latviešu viesību telpa ar deviņus metrus garu oša koka galdu, uz kura izvietoti dažādi vienkoči - grebti trauki, siles bļodas, karotes, svečturi utml. Trauki  ir gatavoti no dažādiem lapu kokiem - ozola, oša, gobas, kļavas, kastaņas, ceriņa, ķirša, plūmes, bumbieres u.c. Pie sienām būs eksponētas  šūtās gleznas – dažādu krāsu un faktūru audumu aplikācijas izšūtas ar pērlītēm, kristāliem un pusdārgakmeņiem.
Inga un Aivars saldeniekiem  pazīstami kā galerijas „Klints” saimnieki, kuri daudzkārt Saldus mākslinieku darbus izstādījuši liepājnieku priekam un vērtējumam. Mākslinieki  piedalījušies vairākos  mākslas plenēros. Saldeniekiem - mākslas baudītājiem viņu vārdi nav sveši, jo Aivara gleznas un Ingas burvīgie rokdarbi jau bijuši izstādēs Saldū.

Izstādes kuratore:
Elita Sproģe /vec.speciāliste mākslas jautājumos/
  tālr.26188695
J. Rozentāls