Svētdiena, 16. jūnijs, 2019.
Vārda dienas: Justīne, Juta

Slovākijas un Čehijas vēstnieki viesojās Saldū 22. maijs, 12:59 drukāt
Vieta: J
 21. maijā, reģionālās vizītes ietvaros Saldū viesojās Čehijas vēstnieks Miroslavs Koseks un Slovākijas vēstnieks Ladislavs Babčans.
Delegācijas sastāvā bija abu valstu karavīri: Čehijas armijas 71. Mehanizētā bataljona un Slovākijas armijas 11. Mehanizētā bataljona “Martin” pārstāvji, kas atrodas Ādažos, pildot sabiedroto pienākumus.

Skatīt galeriju

Slovākijas vēstniekam šī bija patīkama atgriešanās Saldū pēc vairāk kā piecu gadu pārtraukuma. Viņš atzina, ka pilsēta ir mainījusies, tā ir attīstījusies un kļuvusi skaistāka. Abu valstu vēstnieki uzsvēra to, ka vēlas Latvijas iedzīvotājus iepazīstināt ar sabiedroto spēkos dienējošajiem karavīriem un viņu misijas mērķiem šeit Latvija, lai viņus uzskata par draugiem, nevis ienaidniekiem.

Slovākijas un Čehijas vēstnieki viesojās Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, kur tika iepazīstināti ar dižā mākslinieka gaitām, darbiem, kā arī ar unikālo mākslas darbu kolekciju – mūsdienu zināmāko autoru un vecmeistaru gleznojumiem – kas apskatāms muzeja izstāžu zālē.