Svētdiena, 16. jūnijs, 2019.
Vārda dienas: Justīne, Juta
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
"Muzeju nakts - 2014". 20. maijs drukāt
17.maija vakarā, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, izskanēja kārtējā muzeju nakts ar devīzi -  SARKANS! 
 
Trīs gadu garumā Latvijas muzeji iezīmēja dzintara tapšanas ceļu, vienojot jūru ar mežu un brīnumaino saules akmeni dzintaru. Šī gada krāsa – dzintara sarkanā.
Muzeja apmeklētājus izstāžu zālēs 17.maija vakarā priecēja divas izstādes – „Medicīna un farmācija Saldus novadā” un mākslinieces Īras Rozentāles glezniecība izstādē „Gaišais centrs”. Īra Rozentāle bija arī Muzeju nakts viešņa Saldū. Saldeniekiem un viesiem durvis vēra mūsu izcilā novadnieka Jaņa Rozentāla darbnīca. Tajā skatāmā Gunta Priedaika gleznu kolekcija un Jaņa Rozentāla darbu ekspozīcija vienmēr ir bijis baudījums mākslas mīļotājiem.

SKATĪT GALERIJU
Muzeja pagalmā, mūzikas pavadībā, rosījās jautrās dakterītes Psiholoģe un Psihodurve. Viņu izstrādātie „psiholoģiskie ārstniecības” testi palīdzēja noskaidrot Muzeju nakts dalībnieku gatavību aktivitātēm.  Ekspress konkursiņi, balvas un atraktīvas izdarības aizrāva lielus un mazus muzeja apmeklētājus.
 Radošajās darbnīcās ar mākslu saslimušajiem piedāvājām „Nesāpīgo mākslas poti”, kurā ar šļircēm un krāsām tapa īsti mākslas darbi līdzņemšanai un kopīgs gleznojums vakara izsolei. Tajā savu krāsu triepienu atstāja pavisam 116 autori. Kopīgiem spēkiem radījām lielus un mazus vides objektus ar nosaukumu „Dzīvīgi sarkans”.
Jau tradicionāli, orientēšanās sacensības ir Muzeju nakts neatņemama sastāvdaļa. Tēma  arī šoreiz bija saistīta ar Saldus vēstures izzināšanu, tāpēc mudinājām dalībniekus vispirms iepazīties ar muzeja speciālistu veidoto izstādi „Medicīna un farmācija Saldus novadā” un tad doties maršrutā pa vietām, ēkām un iestādēm, kuras pilsētā saistītas ar farmāciju un medicīnu.
Komandu skaits šogad bija rekordliels – 62. Sacensību uzvarētāju godā  komanda „Gulbīši” ar 88 punktiem, otrajā vietā ar 87 punktiem komanda „Absolut”, trešajā vietā  „Tīģeri” ar 83 punktiem. Speciālās balvas par komandas noformējumu saņēma „Kopā uz Riteņiem”, „Blondīnes šokolādē”, „Vetārsti” un „Kreizī doktors”. Balvas no Saldus muzeja sadarbības partnera „Centrālās laboratorijas” saņēma komandas „Blondīnes šokolādē”, „Kreizī doktors” un „Rīta stīvums”.
Ar pozitīvām emocijām aizvadīta Muzeju nakts – 2014 un Saldus novada svētki, kas priecēja ar kuplo apmeklētāju skaitu un vasarīgi silto laiku. Uz tikšanos atkal nākamajā gadā!
 
Vislielākais paldies J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja kolektīva vārdā –
SIA „TEIBU” un Edītei Irbei,
SIA „Jurgenovskis un Vāvere” un Kristai Vīndedzei,
Saldus Medicīnas Centram,
Centrālajai Laboratorijai,
Mana aptiekai,
Zemessardzes 45.nodrošinājuma bataljonam,
Kapelleru namam,
A/S Saldus MR
 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Pluģe
Muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste
   tālr.26194982
J. Rozentāls