Ceturtdiena, 20. jūnijs, 2019.
Vārda dienas: Maira, Rasa, Rasma
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Izstāde "Vasara ar Rozentālu" 15. septembris drukāt
Godinot gleznotāju Jani Rozentālu lielajā jubilejā, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, no 13.septembra līdz 31.oktobrim J. Rozentāla Saldus mākslinieku grupas un TTMS „Kolorīts” dalībnieku darbi izstādē „Vasara ar Rozentālu”.
 
Jaņa Rozentāla 150. jubilejas gadā mākslinieka atstātajam gleznu mantojumam, kas saistīts ar Saldus un tuvākās apkārtnes vietām, pievērsta īpaša sabiedrības uzmanība. Ainavas tiek apzinātas, iezīmētas un īpaši sargātas. Mākslinieku interese par tām nav mazinājusies.
6. un 7. augustā J. Rozentāla Saldus mākslinieku grupa kopā ar Rīgas māksliniekiem no TTMS „Kolorīts” devās plenērā uz Rozentāla dzimto „Bebru” māju apkārtni un gleznoja arī Saldū. Plenēra dalībnieki pētīja Rozentāla gleznu reprodukcijas un mēģināja sazīmēt, kas vēl palicis no senās ainavas, kas izmainījies vairāk kā 100 gadu laikā. Tika meklēti jauni skata punkti uz ainavu, kas ir turpat blukus Rozentāla gleznotajiem skatiem.  Jauniegūtie iespadi nu jau pārtapuši gleznās, kuras būs aplūkojamas no 13 septembra un visu oktobri Saldus muzejā. Tas ir vietējo un viesmākslinieku veltījums Rozentālam viņa 150. dzimšanas dienas atcerei.
Gunta Kraulere
J. Rozentāla Saldus mākslinieku grupas vadītāja
 SKATĪT GALERIJU
 
 Informāciju sagatavoja:
Ilze Pluģe
Muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste
  tālr.26194982

 
J. Rozentāls