Svētdiena, 16. jūnijs, 2019.
Vārda dienas: Justīne, Juta

Īras Rozentāles gleznu izstāde "GAIŠAIS CENTRS" no 1. maija līdz 2. jūnijam drukāt
Maija sākumā, Saldus muzejā, ar jaunu gleznu izstādi „Gaišais centrs”, atgriežas māksliniece Īra Rozentāle. Izstādi J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā varēs skatīt no 1.maija līdz 2.jūnijam.

Šī izstāde veltīta vienam no galvenajiem mākslinieces daiļrades virzieniem ar nosaukumu „Gaišais centrs”. Tie ir darbi, kas apkopoti zem vienas tēmas – Paris. Šīs darbu sērijas pirmais darbs tapis 1990. gadā Parīzē, naktī, kur centrā redzama prožektoru izgaismotā Sv. Jēzus Sirds baznīca.  Tā ir populārākā mākslinieces darbu sērija, kura veidota no vairākiem simtiem darbu, un kura krasi atšķiras no nākošā daiļrades virziena „Baltais”.
Visi darbi gleznoti abstrakcionisma manierē izņemot vienu gleznu, kas gleznota Rundāles pils rožu dārzā un tajā attēlotas Anglijā selekcionētas zemās rozes, kuru sakārtojums darbā veido gaišu centru.

Pagājušajā gadā māksliniece sagādāja saldeniekiem patīkamu pārsteigumu – krāšņā izstāde „Saldus iluminācijas”, kas bija skatāma 12.03. – 9.04.2014. pārtapa dāvanā. Dāvinājums simboliski tika pasniegts izcilā latviešu gleznotāja Jaņa Rozentāla dzimšanas dienā – 18.martā.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Pluģe