Otrdiena, 18. jūnijs, 2019.
Vārda dienas: Alberts, Madis

"Bēru pūrs un tradīcijas Kurzemē” 6. aprīlis drukāt
6.aprīlī plkst. 15.00-17.00 akcijas „Satiec savu meistaru!” ietvaros, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā tikšanās ar meistari un pedagoģi Melitu Medni.
Šī gada tēma " Bēru pūrs un tradīcijas Kurzemē”. Melitas Mednes stāstījums radīs priekšstatu par raksturīgo Kurzemes bēru tradīcijās un lietās, kas tika darinātas, lai šīs tradīcijas koptu, saglabātu un nodotu pēcnācējiem. Stāstījuma ilustrācijai – ekspress izstāde, bēru pūrs no J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja krājuma.
Latvijas Nacionālais kultūras centrs rīko projektu „Satiec savu meistaru!”, kurā iesaistās arī J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs. Akcijā, kas norisināsies no 4. līdz 7.aprīlim, visā Latvijā tautas lietišķās mākslas meistari, stāstnieki, teicēji, muzikanti un citu tradicionālo prasmju zinātāji aicināti dalīties ar savām zināšanām un aroda prasmēm. Arī pagājušajā gadā muzeja viešņa bija meistare Melita Medne, kad tikšanās reizē  aplūkojām Kurzemes cimdu adīšanas nianses.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Pluģe