Izstāde “Kāzu tradīcijas”

No 15. jūlija līdz 1. septembrim Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā skatāma izstāde “Kāzu tradīcijas”.

Kāzu svinības, kurās tika veikti dažādi rituāli un izdarības, liecina par to, cik liela uzmanība aizvien pievērsta cilvēka dzīves nozīmīgākajam notikumam – jaunas ģimenes dibināšanai. Kāzas, jeb kāzu gods, latviešu tautai vairāku gadu simtu garumā bija lielākie svētki, kam gatavojās jau ļoti laicīgi. Arī padomju varas gados, neskatoties uz rīkojumiem un aizliegumiem, kāzu tradīcijas tika pārmantotas un ir saglabājušās līdz pat mūsu dienām. Ne vienmēr bija zināmi skaidrojumi dažādiem kāzu rituāliem, ticējumiem un ieražām, tomēr arī padomju varas gados tie plaši tika pielietoti. Mainījās kāzu ieražās izmantoto lietu izskats, kāzu tērpu mode, ēdieni un dzērieni, kāzu auto, taču rituāli, senās tautas tradīcijas un ticība tām, arī padomju laikā saglabājās nemainīgas. Izstādē skatāmas lietas par padomju laika kāzu tradīcijām, apskatei izstādīti priekšmeti no J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja krājuma.

Augustā izstāde tiks papildināta ar aizraujošām aktivitātēm.

Informācija sekos.

You may also like...

Popular Posts

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *