Piektdiena, 26. aprīlis, 2019.
Vārda dienas: Alīna, Rūsiņš, Sandris
Teksta versija Normāli burti
Meklēt
 
 


   
Tikšanās ar Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieku Māri Andžānu 23. oktobris, 11:07 drukāt
10.novembrī plkst 14.00 tikšanās un saruna ar Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieku Māri Andžānu par LR iekšpolitisko un ārpolitisko situāciju. Ieeja bez maksas.
 
Tikšanās laikā ar Māri Andžānu, Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieku un Rīgas Stradiņa universitātes docentu runāsim par aktuālajiem ārpolitiskajiem un iekšpolitiskajiem jautājumiem – kādā Latvijā un pasaulē dzīvosim nākotnē? Vidustermiņa vēlēšanas ASV, Ķīnas varas pieaugums pasaulē, kari Tuvajos Austrumos, Krievijas ārpolitikas attīstība, Brexit un Eiropas Savienības nākotne, Saeimas vēlēšanu rezultāti un jaunās valdības veidošana.
Apmeklētāji dāvanā varēs saņemt Latvijas Ārpolitikas institūta grāmatas, kas veltītas Latvijas ārlietu simtgadei un aktuālajiem ārpolitikas jautājumiem.

Māris Andžāns ir ieguvis doktora zinātnisko grādu politoloģijā (Dr.sc.pol.).
Paralēli darbam Latvijas Ārpolitikas institūtā viņš Rīgas Stradiņa universitātē pilda docenta pienākumus, vada maģistra studiju programmu “Reģionālā politika un valsts pārvaldība” un doktora studiju programmu “Politikas zinātne”.
M.Andžānam ir desmit gadu pieredze darbā Latvijas valsts pārvaldē. Šajā laika periodā viņš ir ieņēmis dažādus amatus saistībā ar ES un NATO jautājumu koordināciju, transporta un sakaru drošību, civilmilitāro sadarbību, aviāciju, elektroniskajiem sakariem un pastu. Bijis arī Latvijas Nacionālās IT drošības padomes priekšsēdētājs, Bīstamo kravu aprites konsultatīvās padomes priekšsēdētājs. Pārstāvējis Latviju dažādās NATO un ES darba grupās, kā arī ES aģentūru nacionālajos pārraudzības mehānismos. Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā 2015.gadā viņš vadīja ES Padomes Telesakaru un informācijas sabiedrība darba grupu.
Viņa galvenie zinātniskās darbības virzieni: drošības jautājumu teorētiskie un praktiskie aspekti, Baltijas valstu drošība, kiberdrošības teorētiskie un praktiskie aspekti, Eiropas Savienības pārvaldība, Centrālāzijas valstis.

( http://www.lai.lv/petnieki/maris-andzans-52 )
J. Rozentāls