Svētdiena, 16. jūnijs, 2019.
Vārda dienas: Justīne, Juta
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Ievas Bondares gleznu izstāde "Saule manās plaukstās". no 5. janvāra līdz 26. februārim drukāt
No 16.janvāra līdz 25.februārim J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā uz izstādi “Saule manās plaukstās” aicina māksliniece Ieva Bondare. Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci 16.janvārī plkst.17.30, muzeja izstāžu zālē.

Māksliniece Ieva Bondare iedvesmu izstādē “Saule manās plaukstās” skatāmajiem darbiem guvusi pagājušajā vasarā, smeļoties saules siltumu un spēku skaistajā  Toskānā. Itālijas ainavas, piedzīvotās un piefiksētās  sajūtas, ar krāsu un špakteļlāpstiņu, uzliktas uz audekla, nu iemūžinātas lielākās un mazākās gleznās. Pašu mazāko izstādes darbu patiešām var paņemt plaukstās.
Ieva stāsta, ka pati uzlādējas no saules enerģijas, lai tumšajos rudens un ziemas vakaros, kad tik ļoti pietrūkst gaismas, kliedētu drūmās domas. Viņa gleznošanai izmanto gaismu, kas nāk no dabas, nekad neglezno noskumusi vai sliktā noskaņojumā. Ievas vēlējums izstādes skatītājiem – smelties enerģiju un siltumu viņas darbos. Saules pielietās ainavas lai uzlabo omu, sasilda un dod spēku sagaidīt Latvijas pavasari un saules siltumu. Uz tikšanos izstādē!

J. Rozentāls