Piektdiena, 22. marts, 2019.
Vārda dienas: Dziedra, Tamāra, Gabriela, Gabriels
Pilnā versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Jauna izstāde " Del Ruden " 8. maijs drukāt
No 6.marta līdz 8.maijam J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā skatāma jaunā mākslinieka Rūda Pētersona, keramikas darbu un glezniecības izstāde “Del Ruden”. Tikšanās ar Rūdi Pētersonu 10.martā plkst.14.00 muzeja izstāžu zālē.
Izstādē eksponētie darbi krājušies un gaidījuši savu uznācienu no 2011. gada līdz pēdējiem darbiņiem vēl šogad. Rezultātā nonākts pie nosaukuma, kas vistiešāk ietver un apvieno visus darbus “Del Ruden”. Kāpēc tā? Del Ruden [Del – no itāļu un spāņu valodas – no (iekšienes)]   Ruden atvasināts no mākslinieka personvārda Rūdis, tas radies pateicoties kādam senam draugam. Rūdis Pētersons - personība, kura atstāj nosvērta un pārliecināta cilvēka iespaidu. Mākslinieks zina, ko grib un vienmēr atrod labāko veidu, kā sasniegt mērķi. Ir ļoti elastīgs dažādās mākslas sfērās, kā arī prot strādāt ar dažādiem materiāliem.
Rūdis Pētersons dzimis Saldū 1991. gada 29. maijā. Māksla interesējusi jau no bērnības, no 2002. gada līdz 2006.gadam mācījies Saldus Mākslas skolā. Izglītoties mākslā turpinājis Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolā, Keramikas nodaļā no 2007. gada līdz 2011. gadam. Latvijas Mākslas akadēmijā pirmajā kursā apguvis metālmākslu, tomēr pēdējos trijos kursos atgriezies pie keramikas. Šogad turpina iesākto gan kā pasniedzējs Ogres mākslas skolā, gan atsākot studijas maģistrantūrā.Atklāšanas pasākuma foto
Rūda Pētersona gleznas
J. Rozentāls