Svētdiena, 25. jūnijs, 2017.
Vārda dienas: Maiga, Milija
Teksta versija Normāli burti
Meklēt
Izstādes
drukāt drukāt
Izstāde "Izaust dvēseli rakstos".
J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā no 20.maija līdz 2.jūlijam TLMS studija “Saldus”, ar retrospektīvu izstādi, atzīmē 60 gadu pastāvēšanas gadadienu.
 
Izstādē apkopoti sešās desmitgadēs tapušie darbi, parādot lietišķās mākslas daudzveidību, skaistumu un funkcionalitāti.
No 2007.gada studiju vada Agrita Rimkus. Šobrīd TLMS “Saldus” darbojas 20 audējas, grozu pinējs Ģirts Cābulis, bet studijas dalībniece Irēna Gailīte strādā frivolitē tehnikā. Saldenieces izdaudzinātas kā prasmīgas dvieļu darinātājas un izcilas dvieļu galu mezglotājas. Studijā pamatā nodarbojas ar aušanu, bet ir iespēja nodarbībās apgūt adīšanas, tamborēšanas, filcēšanas, tapošanas iemaņas. Interesenti var iemācīties arī mūsdienīgās polimērplastikas veidošanas, dekupāžas, čunčošanas prasmes. Audējas labprāt dodas pieredzes apmaiņas braucienos pie citiem amatniekiem un ar prieku uzņem viesus pie sevis. Īpaši gaidīti studijā jauni dalībnieki.
Studiju savulaik vadījušas tādas personības kā Veronika Brieze, Anita Beijere, Rita Gustiņa. Katrai bijušas savas ieceres un skatījums uz lietišķās mākslas attīstību, virzību. Pārdzīvoti gan uzplaukuma gadi un milzu interese par lietišķajām prasmēm, gan arī kritumi un intereses zudums.
Apmeklētājus aicinām priecēt acis un sirdis ar izstādē skatāmajiem krāšņajiem darbiem. Nav aizmirsts par pinēju prasmēm un metālkalšanu.
 Izstādes atklāšana 20.maijā plkst.18.00, piedaloties folkloras kopai “Zirņi”, starptautiskās akcijas Muzeju nakts – 2017 ietvaros. Ieeja brīva, visi laipni aicināti!