Trešdiena, 23. janvāris, 2019.
Vārda dienas: Grieta, Strauta
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Izstādes
drukāt drukāt
No 6.novembra līdz 2019.gada 17.februārim J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, svinot mūsu Latvijas simtgadi, varēs skatīt izstādi no muzeja krājuma “100 labas lietas”. Lai pilnvērtīgāk izprastu izstādē skatāmo kultūrvēsturisko mantojumu un saredzētu kopsakarības,  piedāvājums papildināts ar jaunu izglītojošo programmu “Latvieši”.
 
Izstāde ”100 labas lietas” veidota no J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja krājumā esošiem priekšmetiem, kuri raksturo Latvijas valsts veidošanās un pastāvēšanas vēsturi no Pirmā pasaules kara laika līdz 21. gs.. Izstādē skatāmas tēmas:
1. 1914 – 1920, Pirmais pasaules karš un Brīvības cīņas, neatkarīgas Latvijas valsts veidošana,
2. 1920 – 1940, Neatkarīga Latvijas valsts,
3. 1939 – 1948, Okupācijas un Otrais pasaules karš,
4.  1949- 1989, Padomju periods,
5. 1989 – 2018, Atmoda un valsts neatkarība,
6.  Trimda
Katrs izstādē izvietotais priekšmets ir ar savu nozīmi un stāstu, tas vislabāk raksturo to laika periodu, kurā ticis lietots vai darināts.
Izstāde būs skatāma līdz 2019.gada 17.februārim.M. Rozentāla izstāde
 
No 21.augusta līdz 21.oktobrim J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā būs skatāma MIĶEĻA ROZENTĀLA GLEZNU IZSTĀDE. Šoreiz uzmanība vērsta uz Jaņa Rozentāla dēla Miķeļa daiļradi, tādējādi iezīmējot talanta pēctecību, un Miķeļa Rozentāla gleznotāja personību.
MIĶELIS ROZENTĀLS (1907.-1952.)
Miķelis Rozentāls - dzimis somu dziedātājas Ellijas Forseles un latviešu gleznotāja Jaņa Rozentāla ģimenē.
Viņa pirmie dzīves gadi paiet Rīgā, vēlāk ģimene pārceļas uz Somiju, kur Miķelis uzsāk skolas gaitas. Divdesmit astoņu gadu vecumā viņš iestājas Latvijas Mākslas akadēmijā un 1942.gada 17.jūlijā pabeidz, Ģederta Eliasa vadīto, figurālās glezniecības meistardarbnīcu.  Jaunā mākslinieka diplomdarbs “Rūķi” ir pirmais grupas portrets latviešu tēlotājā mākslā.
Savā radošajā darbībā Miķelis Rozentāls pievērsies  portretiem, klusajām dabām un ainavām – klusinātā noskaņā, mierīgos toņos. Pēckara gados pastiprināta uzmanība tiek veltīta sociālistiskā reālisma daiļradei, lai dotu ieguldījumu latviešu padomju mākslā. Mākslinieks respektē šo prasību un nopietni strādā pie tematiskiem darbiem – “Brocēnu cementa rūpnīca”, “Brocēnu akmeņlauztuve”, “Fabrikas strādnieki pusdienas pārtraukumā” u.c.
Izstādē eksponētie darbi dos iespēju iepazīt Miķeļa Rozentāla daiļradi vispusīgi. Tā veidota no Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja krājuma, kā arī būs skatāmi deponējumi no mākslinieka mazbērnu Aijas Biezaites, Mika Rozentāla un Alvila Rozentāla privātkolekcijām.
SKATĪT GALERIJU 
Rūda Pētersona izstāde " Del Ruden "
 
No 6.marta līdz 8.maijam J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā skatāma jaunā mākslinieka Rūda Pētersona, keramikas darbu un glezniecības izstāde “Del Ruden”. Tikšanās ar Rūdi Pētersonu 10.martā plkst.14.00 muzeja izstāžu zālē.
Izstādē eksponētie darbi krājušies un gaidījuši savu uznācienu no 2011. gada līdz pēdējiem darbiņiem vēl šogad. Rezultātā nonākts pie nosaukuma, kas vistiešāk ietver un apvieno visus darbus “Del Ruden”. Kāpēc tā? Del Ruden [Del – no itāļu un spāņu valodas – no (iekšienes)]   Ruden atvasināts no mākslinieka personvārda Rūdis, tas radies pateicoties kādam senam draugam. Rūdis Pētersons - personība, kura atstāj nosvērta un pārliecināta cilvēka iespaidu. Mākslinieks zina, ko grib un vienmēr atrod labāko veidu, kā sasniegt mērķi. Ir ļoti elastīgs dažādās mākslas sfērās, kā arī prot strādāt ar dažādiem materiāliem.
Rūdis Pētersons dzimis Saldū 1991. gada 29. maijā. Māksla interesējusi jau no bērnības, no 2002. gada līdz 2006.gadam mācījies Saldus Mākslas skolā. Izglītoties mākslā turpinājis Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolā, Keramikas nodaļā no 2007. gada līdz 2011. gadam. Latvijas Mākslas akadēmijā pirmajā kursā apguvis metālmākslu, tomēr pēdējos trijos kursos atgriezies pie keramikas. Šogad turpina iesākto gan kā pasniedzējs Ogres mākslas skolā, gan atsākot studijas maģistrantūrā.
SKATĪT GALERIJU 
 
 Ievas Bondares izstāde "Saule manās plaukstās"

No 16.janvāra līdz 25.februārim J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā uz izstādi “Saule manās plaukstās” aicina māksliniece Ieva Bondare. Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci 16.janvārī plkst.17.30, muzeja izstāžu zālē.


Māksliniece Ieva Bondare iedvesmu izstādē “Saule manās plaukstās” skatāmajiem darbiem guvusi pagājušajā vasarā, smeļoties saules siltumu un spēku skaistajā  Toskānā. Itālijas ainavas, piedzīvotās un piefiksētās  sajūtas, ar krāsu un špakteļlāpstiņu, uzliktas uz audekla, nu iemūžinātas lielākās un mazākās gleznās. Pašu mazāko izstādes darbu patiešām var paņemt plaukstās.
Ieva stāsta, ka pati uzlādējas no saules enerģijas, lai tumšajos rudens un ziemas vakaros, kad tik ļoti pietrūkst gaismas, kliedētu drūmās domas. Viņa gleznošanai izmanto gaismu, kas nāk no dabas, nekad neglezno noskumusi vai sliktā noskaņojumā. Ievas vēlējums izstādes skatītājiem – smelties enerģiju un siltumu viņas darbos. Saules pielietās ainavas lai uzlabo omu, sasilda un dod spēku sagaidīt Latvijas pavasari un saules siltumu. Uz tikšanos izstādē!
SKATĪT GALERIJU