Svētdiena, 16. jūnijs, 2019.
Vārda dienas: Justīne, Juta
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Vislatvijas muzejnieku saiets Cēsīs 27. maijs drukāt
Piektdien, 23.maijā Cēsīs notika gadskārtējais Vislatvijas muzejnieku saiets. 
Piektdien, 23.maijā Cēsīs notika gadskārtējais Vislatvijas muzejnieku saiets.  
Pēc tālā un nogurdinošā ceļa, visiem bija iespēja nobaudīt viduslaiku brokastis – tēju ar „pīrāga garozām”.
Vispirms - pasākuma oficiālā daļa ar LR KM Muzeju un vizuālās mākslas nodaļas vadītāja Jāņa Garjāna un Latvijas Muzeju biedrības valdes priekšsēdētājas Taigas Koknēvičas uzrunām, kurām sekoja ilggadējo muzeju darbinieku sveikšana, ICOM balvas par starptautisko sadarbību un Muzeju biedrības balvas „Zelta puteklis” pasniegšana.
Šogad arī Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja kolektīvs nopelnījis balvu „Zelta puteklis” nominācijā „Modernās tehnoloģijas muzejā”.
Turpinājumā – daudzveidīgas un iespaidiem bagātas ekskursijas, kuru laikā bija iespējams iepazīt vēstures un vēsturisko interjeru ekspozīciju Jaunajā pilī, apskatīt izstādi „Jānis Cimze Vidzemē un Eiropā. Skolotājam un komponistam – 200”, kā arī apmeklēt Vitas Mercas personālizstādi, atklāto krājuma glabātavu un viduslaiku pili.
Maršruta noslēgumā – vizināšanās ar kuģīti „Kārlis” pa Cēsu pils parka dīķi.
Cēsu pils dārzā – saviesīga izklaide viduslaiku atmosfērā. Ikviens tika pacienāts ar viduslaiku pusdienām, varēja paklausīties viduslaiku mūziku ansambļa „Gaura gaurata” priekšnesumā, vērot garo un sarežģīto viduslaiku maizes tapšanas procesu, piedalīties viduslaiku spēlēs (loka šaušana, akmentiņu mešana mērķī, līdzsvara un veiklības spēles), pieteikt vizīti pie viduslaiku daktera, piemērīt viduslaiku bruņas, iepazīt seno rotu kalves noslēpumus un izmēģināt laimi ķegļu spēlē.
Noslēgumā – brīvdabas teātra izrāde „Pelnrušķīte” Okupācijas muzeja darbinieku iestudējumā.

Informāciju sagatavoja:
Valdis Jansons
J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja
krājuma speciālists.
J. Rozentāls