Ceturtdiena, 16. augusts, 2018.
Vārda dienas: Astra, Astrīda
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Uzņēmējdarbība Saldū 19. -21. gs. 25. maijs drukāt
Par godu Saldus pilsētas  160 gadu jubilejai, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, no 21.maija līdz 6.novembrim skatāma izstāde „Uzņēmējdarbība Saldū 19. – 21.gs.”. Izstādē stāstīts par lielākiem un mazākie uzņēmumiem, Saldus tirgu un cilvēkiem, kuri veidojuši mūsdienu pilsētvidi.
Izstāde veltīta Saldus tirgotājiem, amatniekiem, rūpniekiem un uzņēmējiem, kuru darbībai pateicoties, Saldus no miesta 19. gadsimta vidū veidojusies par plaukstošu pilsētu mūsdienās. Izstāde par pilsētas uzņēmējiem skatāma divās daļās. Pirmā izstādes daļa sniedz ieskatu Saldus uzņēmēju darbībā sākot no 19. gadsimta vidus līdz 1990. gadam, otrā daļa - no 1990. gadu sākuma līdz mūsdienām. Gan izstādes daļā par pirmajiem uzņēmējiem, gan mūsdienām sniegta informācija par galvenajām darbības nozarēm – tirgotājiem, amatniekiem, pakalpojumu sniedzējiem un lielākajiem uzņēmumiem, neuzskaitot visus pilsētā strādājušos šo nozaru speciālistus. Īpaša vieta izstādē ierādīta Saldus tirgum, kurš uzskatāms par Frauenburgas (Saldus) miesta veidošanās sākumu un arvien saglabājis nozīmīgu lomu vietējo iedzīvotāju, Kurzemes un tuvējās Lietuvas tirgotāju un pārdevēju vidū. Izstādē skatāmi sadzīves priekšmeti un lauksaimniecības darba rīki, jo līdz pat Otrajam pasaules karam Saldus pilsēta saglabāja t. s. lauku pilsētas statusu – iedzīvotāji bija cieši saistīti ar tuvējiem pagastiem, arī pēc nodarbošanās un mājsaimniecību rakstura bija pielīdzināmi lauku saimniecībām. Izstādes eksponāti stāsta par Kurzemē lielākās  - J. Vicinska lauksaimniecības mašīnu fabrikas darbību, pilsētas amatniekiem un tirgotājiem.  
Izstādes otrajā daļā iespējams iepazīties ar informāciju par lielākajiem un ilggadīgākajiem Saldus uzņēmējiem – tirgotājiem, pārtikas ražotājiem, dažādu pakalpojumu veicējiem, kuri arvien turpina darbību no 1990. gadu sākuma. Izstādē izcelta divu Saldum nozīmīgu uzņēmumu darbība, kuri šogad svin jubilejas – šūšanas uzņēmums 66 North Baltic atzīmē 90 gadu pastāvēšanas jubileju, bet ceļu būves uzņēmums SC grupa svin 25 gadu darbības jubileju.