Piektdiena, 20. aprīlis, 2018.
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
TĒRPU PIRMIZRĀDE 3. februāris drukāt
No 5.februāra līdz 31.martam J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā izstāde „Tērpu pirmizrāde”, kas tapusi sadarbībā ar Liepājas teātri. Tajā skatāmi tērpi no dažādām Liepājas teātra izrādēm.
 
Liepājas teātra darbinieki skatītājiem sagatavojuši aizraujošu tērpu izstādi. Tā mazliet ļauj pietuvoties teātra noslēpumam un maģijai, sajust materiālu, faktūru, krāsu, kas parasti jaušama tikai no skatītāja krēsla zālē. Izstādei atlasīti pavisam 18 tērpi no dažādām izrādēm - „Sprīdītis”, ‘Minhauzena precības”, „Lielais Getsbijs”, „Lukrēcija Bordžija” u.c. Krāšņos teātra tērpus iecerējušas un skicējušas  mākslinieces Ilze Vītoliņa, Liene Rolšteina, Zigrīda Atāle. Skatītājiem noteikti būs interesanti vērot procesu, kā iecere pārtapusi reālā tērpā un  kā tas sadzīvojis ar tērpa nesēju – aktieri. „Tērpu pirmizrādes” vērotājus noteikti sagaidīs patīkamas tikšanās gan ar iemīļotām izrādēm, gan ar atpazīstamiem skatuves māksliniekiem.
Sadarbība starp Liepājas teātri un J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeju notiek pirmo reizi. Ar Liepājas teātra administrācijas gādību nu tērpi uzsākuši savu neatkarīgu ceļojumu pie skatītāja, uz laiku līdz 31.martam mājvietu rodot pie mums, Saldus muzejā. Tādēļ izstādei arī tāds nosaukums - „Tērpu pirmizrāde”.  
Izstādes skatītājiem vēlam ļaušanos teātra burvībai, noslēpumam un, protams, tikko jaušamajai pavasara romantikai.
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Pluģe
Muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste
   tālr.26194982