Piektdiena, 22. marts, 2019.
Vārda dienas: Dziedra, Tamāra, Gabriela, Gabriels
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Radošā rezidence “Ideju pavasaris” 22. februāris, 10:00 drukāt

Imanta Ziedoņa muzejs, konkursa “Ideju pavasara” radošās rezidences noslēdz Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā.

Lasīt vairākŠī gada 22. februārī norisinājās trešā radošā rezidence Imanta Ziedoņa organizētajā jauniešu konkursā “Ideju pavasaris”. Radošo rezidenču mērķis, iesaistot dažādu nozaru un viedokļu līderus, ir - nodot jauniešiem zināšanas, dalīties pieredzē un iedvesmot ideju realizācijā.
Konkursa dalībnieki ir 9.-12. klašu audzēkņi, kuri uz pasākumu bija ieradušies no Brocēniem, Liepājas, Cēsīm, Rīgas, Jelgavas, Zaļeniekiem un Puzes skolām, kā arī no Skrundas novada multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra un bērnu un jauniešu centra “Junda”. Šī gada “Ideju pavasaris” aicina jauniešus doties uz muzejiem un kultūras iestādēm (kultūras un saieta namiem, mākslas centriem, jauniešu centriem, bibliotēkām u.tml.), lai dotu savu pienesumu, uzlabojot jau esošās vai ieviešot jaunas idejas, kā padarīt šīs iestādes jauniešiem interesantākas un saistošākas.
“Ideju pavasara” konkursā tika iesūtītas dažādas idejas, piemēram – nakts orientēšanās Kalpaka muzejā, seno latviešu iepazīšana jauniešu vidū sadarbībā ar Latvijas
Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, zibakcija “Tilts no Raiņa līdz Aspazijai” Jūrmalas pilsētas muzejā, runājošie koki Ādolfa Alunāna muzejā, aizraujoša ekskursija Cēsu muzejā, aktīva brīvā laika pavadīšana ar slackline” Jelgavas novadā, “dzīvā” (Human library) bibliotēka Liepājā, tējnīca Imanta Ziedoņa bibliotēkā un informatīvs materiālu un pasākumu kopums Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Lai jauniešiem parādītu veidus, kā uzlabot un realizēt savas idejas, dalīties pieredzē tika uzaicināti - Kristaps Kravalis, apbalvojuma Laiks Ziedonim nominants un “Dubulttreniņš” vadītājs; Gustavs Upmanis, interneta platformas pasākumu izvietošanai “Kurp.es” idejas autors, dibinātājs un vadītājs; Zaiga Pūce, biedrības “Ascendum” valdes priekšsēdētāja un mūziķis Jānis Aišpurs.
Kamēr jaunieši iedvesmojās un mācījās, arī skolotāji un muzeju darbinieki visas dienas garumā cītīgi strādāja fonda “Viegli” dibinātājas Žanetes Grendes un izglītības darba vadītājas Martas Pallo vadībā. Lektores piedāvāja piedalīties iesaistošās lekcijās, kurās bija iespēja iepazīt sevi, atraisīt radošumu un kopīgiem spēkiem radīt jaunas idejas ikdienas darbam ar skolēniem.
 
Projekts “Ideju pavasaris” šādā formātā šogad norisinās otro reizi. Iepriekšējos
gados Imanta Ziedoņa muzejs un fonds “Viegli” kopā ar apbalvojuma “Laiks
Ziedonim” laureātiem rīkoja projektus 9.-12. klašu jauniešiem “Fizikas pavasaris” un
“Telpas pavasaris”.
 
Projekts notiek sadarbībā ar Limbažu novada, Jēkabpils pilsētas un Saldus novada pašvaldībām, kā arī ar jauniešu mediju centru “Young Media House”.

Skatīt bildes
 
J. Rozentāls