Otrdiena, 18. jūnijs, 2019.
Vārda dienas: Alberts, Madis
Teksta versija Normāli burti
Meklēt
 
 


   
MUZEJU NAKTS 2017 24. maijs drukāt
20.maijā J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā tika aizvadīta ikgadējā Muzeja nakts 2017. Par šī gada moto visā Latvijā tika izvēlēta latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma dzejas rinda “Laiks ātrāki steidzas kā vagona rats”. Muzeji tika aicināti vizualizēt laika rata nemitīgo virzību, atstājot pagātnē lietas, vietas un cilvēkus.
Jau tradicionāli, Muzeju nakts vakarā atklājam kādu jaunu izstādi. Šoreiz tā bija TLMS “Saldus” 60.jubilejas izstāde “Izaust dvēseli rakstos”, parādot lietišķās mākslas daudzveidību, krāsainību un funkcionalitāti. Izstādes atklāšanu vēl krāsaināku padarīja folkloras kopas “Zirņi” priekšnesumi un gardie ēdieni, kuru galvenā sastāvdaļa -   zirņi.
Tiem, kuri jau iecienījuši kultūrvēsturiskās orientēšanās sacensības, šogad piedāvājām meklēt “zudušo pilsētu” un izsekot, kā gadu gaitā mainījies Saldus. Kas zudis, kas radies no jauna, kas palicis nerealizēts – to visu varēja noskaidrot piedaloties orientēšanās sacensībās “Laika rats”. Daudzas no atbildēm bija paslēpušās tepat muzejā skatāmajās izstādēs, prasot vērību un uzmanību.
Pavisam šogad piedalījās 27 komandas, līdz finišam nokļuva 22. Daudzas no komandām orientēšanās sacensībās ar lielu azartu piedalās jau vairākas reizes. Šī gada uzvarētāji ir  komanda “Ašie”, atstājot aiz sevis komandu “2 plus 1” un sešus 3.vietas ieguvējus – “Saldalus”, “Blondīnes šokolādē”, “Šmitu ģimene”, “Ūpīši”, “Kopā”, “Kukuržņiki”.
Radošajās darbnīcās varēja iemēģināt roku aušanā, izveidot latvieša raksturojumu, samīļot pūkainos garaušus. Īpašu interesi izpelnījās Zigmunda Zaļenko vadītā “Ripo auto” darbnīca. Ar aizrautību gatavotie modelīši pēc tam devās ātruma trasē. Labākajiem – balvas par auto dizainu un ātrumu.
Par omulīgu noskaņu pagalmā rūpējās Latvijas radio bērnu vokālais ansamblis “Dzeguzīte”, ugunīgu priekšnesumu meistari no Lietuvas “Ugunīgais Trio”, un SIA “Naktsvārdi”. Pagalma noformējumu krāšņāku padarīja ar Līgas Šaules, Normunda Bērziņa un 66 NORTH BALTIC LTD atbalstu tapušie vides objekti, bet izsalkumu remdināt palīdzēja Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona zemessargu vārītā zupa.

SKATĪT GALERIJU
J. Rozentāls