Otrdiena, 18. jūnijs, 2019.
Vārda dienas: Alberts, Madis
Pilnā versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Muzeju nakts - 2018 22. maijs drukāt
19.maija pievakarē J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā atkal ieskanējās Muzeju nakts. Šogad visus Latvijas muzejus vienoja moto “Šūpulis”, kas tad katrā vietā tika apspēlēts pa savam. Saldū šoreiz godu devām aktieriem, kuriem šūpulis kārts šeit, mūsu novadā. Mūsu aktieriem veltīta arī izstāde “Saldenieki uz Latvijas un pasaules skatuvēm”, tās atklāšana notika 19.maija vakarā, izstāde skatāma līdz 6.augustam.
Orientēšanās spēlē “Saldus – mūsu šūpulis” piedalījās 26 komandas, no kurām rezultatīvu finišu sasniedza 24. Šoreiz daudzas lietas komandām bija jādara patstāvīgi, bez kontrolpunktos esošajiem muzeja darbiniekiem. Lai tiktu pie teicama rezultāta, iedziļināšanos un uzmanību prasīja muzeja izstāžu apskate. Uzvaras laurus plūca trīs komandas “Lote”, “Ūpīši”, “Blondīnes šokolādē/Kopā”, aiz sevis atstājot komandu “Tandēms”, bet trešajā vietā komandas “Ķīsīši” un “Dainis un draugi”. Par muzeja popularizēšanu sociālā lietotnē Instagram tika piešķirtas sešas speciālbalvas.
Radošajās darbnīcās tapa dažādi teātra rekvizīti, bet foto stūrītī katrs sev varēja pielaikot kādas kino/teātra zvaigznes seju.
Tie, kas nedevās spēles gaitās, ar interesi noskatījās Ādolfa Alunāna lugas “Draudzes bazārs” iestudējumu Jaunlutriņu teātra izpildījumā (rež. Sandra Medne). Vakara noslēgumā koncertēja šarmantā ekoloģiskās mūzikas grupa “Ducele”, visiem dāvājot pavasarīgu prieku aizrautīgās latviešu tautas dziesmu skaņās.
Mūsu īpašs paldies jāsaka Saldus pamatskolai, Saldus mūzikas un mākslas skolai , Saldus sporta skolai , Saldus bērnu un jauniešu centram un TIKS centram par dalību orientēšanās spēles tapšanā.
Saldus novada pašvaldības TIKS centram un Gintam Tunēnam, SIA “Naktsvārdi” mobilajai skatuvei un Egilam Vīndedzim par krāšnu un skanīgu pasākuma norisi.
 “Hot Cafe”, “Stenders Pica”, kafejnīcai “Terase”, veikalam “Ināra”.
Mūsu paldies arī Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona kareivjiem par garšīgo ēdienu Muzeju nakts dalībniekiem.

SKATĪT GALERIJU

Uz tikšanos nākamgad!
 
J. Rozentāls