Svētdiena, 16. jūnijs, 2019.
Vārda dienas: Justīne, Juta

Lūdzam Saldus novada iedzīvotājus būt aktīviem un dalīties savās atmiņās 14. augusts drukāt
LR Kultūras ministrija atbalstīja Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja projektu „Latvijas Tautas Frontes Saldus novada nodaļu darbības kultūrvēsturisko materiālu popularizēšana un publiskošana Latvijas Tautas Frontes 25 gadu jubilejas pasākumu ciklā”.
Projekta laikā tiek izstrādāta virtuālā mājas lapa „Latvijas tautas Frontes Saldus novada nodaļu darbība”, kura būs pieejama ikvienam interesentam. Mājas lapā tiks apkopota jau muzejā esošā un ekspedīciju laikā iegūtā informācija par Saldu Tautas Frontes nodaļu darbību. Muzejs ir slēdzis līgumus ar Saldus novadu skolām par aktīvu līdzdarbošanos projektā. Skolas tiks nodrošinātas ar diktofoniem, tekstuālās daļas pamatjautājumiem bijušo tautfrontiešu intervēšanai, vismaz viena intervija tiks filmēta un skolēnu intervijas publiskotas. Latvijas Kara muzeja speciālists skolēniem pasniegs lekciju par politiskās sistēmas izmaiņām laika posmā no 1987.-1993. gadam.
Muzeja darbinieki dodas ekspedīcijās pa Saldus novadu, kuras laikā aicinām iedzīvotājus sniegt intervijas muzeja darbiniekiem un lietas, kuras saistītas ar Tautas Frontes darbību, tās varētu būt fotogrāfijas, biedru kartes u.c.. Muzejā iegūtais materiāls tiek apstrādāts un iegūtajām lietām nodrošināti atbilstoši uzglabāšanas apstākļi. 20.-21. gs. mija ir ļoti nozīmīga Latvijas vēsturē tāpēc būsim pateicīgi par iedzīvotāju atsaucību, lai nākamām paaudzēm saglabātu lietas par mūsu tautas vēsturi. Lietas tiks digitalizētas un ievietotas mājas lapā un ar tām papildināta ceļojošā izstāde par Latvijas Tautas Fronti. Vienoties par interviju laiku pa tālruni 20381668, Lana Salmiņa