Trešdiena, 23. janvāris, 2019.
Vārda dienas: Grieta, Strauta
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Pop, folk hipsterroka orķestris „DUCELE” Muzeju naktī. 16. maijs drukāt
Lielu, vidēju un mazu festivālu, svinamo un nesvinamo dienu orķestris „DUCELE”.
Ducele – no Suitu mēles/ vārdnīcas – divriči, jeb divu ratu (vienas ratu rumbas) rati.
Ducele, tāpēc, ka tie ir vieglas konstrukcijas, ļoti mobili rati, kuros var diezgan daudz iekraut un tajos var ātri pārvietoties. Orķestra galvenā bagāža ir dziesmas, tās ir  dalībnieku galvās, balss aparāts katram miesā un meistarība ir pirkstos, tad mazliet vietas instrumentiem… un, uz priekšu tautās trešās atmodas vēsti vēstīt, muzikālus stāstus stāstīt. Tā nu mēs esam nolēmuši Ducelēt pa mūsu Tēvu zemes grambainajiem ceļiem, pilsētu bruģiem un asfaltu tuvāko gadu desmitu noteikti.
Sastāvs: Andris Alviķis ( Kurzemnieks ) – līdz producents, menedžmenta pīlārs,  balss, bass, akordeons, vijole, flautas, multi instrumentālists.
Artūrs Uškāns  ( Latgalietis ) –  odioza un plaši pazīstama personība Latvijas folk mūzikā, akordeons, kokle, flautas, mandolīna, balss, multi instrumentālists.
Mārcis Kalniņš ( Vidzemnieks ) – skaņu režisors, lielisks basģitārists,  ģitāras, bandžo, multi instrumentālists.
Arnis Veisbārdis  ( Vidzemnieks ar latgaļu un kurzemnieku piešprici ) – līdz producents, menedžmenta atbalsts, balss, ģitāras, buzuki.
Ļoti trāpīgi un precīzi mūsu mūzikas stilu ir noraksturojusi kāda jauna sieviete, kura pašreizējā mirklī mīl mūsu dzimteni no attāluma, no netālās Londonas. Orķestris DUCELE spēlējot  pop, folk hipsterroku. Mēs tam piekrītam!!!
Pašreizējā mirklī esam pārņemti ar latviešu folk mūzikas mantojuma/ tautasdziesmu ietērpšanu jaunā skaņās un pasniedzot mazliet savādāk kā tas ir darīts līdz šim. Turpmāk savā repertuārā esam iecerējuši arī iekļaut oriģinālos sacerējumus. Mēs esam gatavi uzstāties akustiskā, pus akustiskā/ daļēji apskaņotā un pilnībā apskaņotā variantā lielos, mazos, vidējos festivālos un pasākumos. Tas arī neizslēdz varēšanu un vēlmi uzspēlēt kādā klubiņā.
Tā kā starp Hipsteriem nepastāv nekādi vecuma ierobežojumi, tad mūsu mūzika, priekšnesumi, koncerti ir paredzēti mūžam jauniem cilvēkiem, neatkarīgi no gadu skaita un prāta vieduma.
Uzskatām sevi par dabīgu un ekoloģisku produktu – bez pesticīdiem, „e” vielām, ne esam ģenētiski modificēti ( tā vismaz pašiem šķiet ). Tas nozīmē, ka mūs varētu patērēt un lietot savā garīgajā uzturā veselīga dzīves veida piekritēji, kuriem rūp ne tikai skriešana, veselīga ēšana, sava ķermeniskā uzturēšana nevainojamā kārtībā, bet arī intelektuāla un garīga bagātināšanās - sevis izpratne un mīlestība. Mēs gribam būt ar tiem, kuri ir iemīlējuši sevi, saprotot arī citus, un dalās ar šo mīlestību savās ģimenēs, draugu un paziņu lokā, kuri nebaidoties ne no kā nes pozitīvisma, humora un pašironijas karogu, uz kura ir  rakstīts: „ Viss muļķīgais ir muļķīgs un patiesais ir patiess, Ir izmainījies tikai tas, kā Tu uz to skaties!” (G.Račs)