Ceturtdiena, 27. jūlijs, 2017.
Vārda dienas: Dita, Marta
Latvijas Pasts izdod pastmarku bloku veltītu Jaņa Rozentāla 150.jubilejas gadam 16. marts drukāt
2016.gada 18.martā Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, Saldū, Striķu ielā 22 no plkst. 9.00 līdz 17.00 notiks pirmās dienas zīmogošana pastmarku blokam “Janim Rozentālam – 150”. Savukārt plkst. 12.00 notiks Janim Rozentālam veltītā pastmarku bloka prezentācijas pasākums ar Latvijas Pasta, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja un Saldus novada domes pārstāvjiem.

Atzīmējot Jaņa Rozentāla 150.jubileju, Latvijas Pasts izdod pastmarku bloku ar divām jaunām pastmarkām. Katras pastmarkas nomināls ir 0,50 € un bloka tirāža – 30 000 eksemplāru. Kopā ar pastmarku izdota arī pirmās dienas aploksne 1 500 eksemplāru tirāžā. Jauno pastmarku un aploksnes dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā Baltic Banknote (Latvija).

No plkst. 9.00 līdz 17.00 Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā notiks jaunā pastmarku bloka pirmās dienas zīmogošana. Savukārt plkst. 12.00 notiks svinīgs pastmarku bloka Janim Rozentālam – 150 prezentācijas pasākums. Pasākumā piedalīsies Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs, pastmarku dizaina autore māksliniece Lilija Dinere, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja direktore Agrita Ozoliņa un Saldus novada domes pārstāvis. Pēc svinīgā pasākuma viesi tiek aicināti apskatīt Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju.

Pastmarku bloka un aploksnes vizuālajā noformējumā izmantotas reprodukcijas no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā esošajiem J. Rozentāla mākslas darbiem: „Kārdināšana” (ap 1901), „Kārdināšana” (1913), skatuves priekškara mets Aspazijas lugas „Vaidelote” iestudējumam (ap 1909), „Saules meitas” (ap 1912). Izmantoti materiāli no Latvijas Mākslas akadēmijas Informācijas centra krājuma.

Latvijā 2016.gads ir pasludināts par Jaņa Rozentāla gadu. Šī gada garumā ar plašu un daudzveidīgu programmu tiek svinēta Jaņa Rozentāla 150.gadadiena visā Latvijā. J.Rozentāls ir viens no nacionālās glezniecības skolas pamatlicējiem un Baltijas mākslas modernizētājiem, kas 19. un 20.gadsimtu mijā latviešu profesionālo mākslu pietuvināja Eiropas līmenim. Mākslinieka jubileja iekļauta arī UNESCO svinamo dienu kalendārā.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 9. aprīlī.

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku.

Papildus informācijai:
Vineta Danielsone