Ceturtdiena, 16. augusts, 2018.
Vārda dienas: Astra, Astrīda
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
"Jaņa Rozentāla Sapņa tornis" 13. aprīlis drukāt
Atzīmējot gleznotāja Jaņa Rozentāla 150. jubileju, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, 17.martā tika atklāta jauna, interaktīva ekspozīcija „Mākslinieka Jaņa Rozentāla darbnīcas „Sapņu tornis” atdzimšana” .
 
Mūsdienīgā ekspozīcija pamatā veidota uz J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja krājumā esošo materiālu bāzes un stāsta par Saldu, mākslinieka ģimeni, laikabiedriem un gleznošanas vietām Saldū, Saldus apkaimē un Kurzemē.   
Ekspozīcijas apmeklētājiem iespējams izsekot kā veidojusies Rozentālu dzimta laika posmā trīs gadsimtu garumā. Ar multimediju palīdzību var gūt informāciju par  dzimtas atzariem, kas ilustrēti ar fotoattēliem, personiskajām lietām un citiem lietiskajiem materiāliem.
Par mākslinieka saistību ar Saldu uzskatāmi parāda multimediāls priekšnesums. Atraktīvi veidotā pastaigu taka interesentus izved pa mākslinieka gleznošanas vietām Saldus pilsētā un apkaimē. Kartē viegli atradīsiet Kurzemes muižas, kurās tapuši daudzie laikabiedru portreti.
Mākslinieka darbnīcas otrajā stāvā eksponēti Jaņa Rozentāla orģināldarbi no J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Liepājas muzeja krājuma, kā arī darbi no privātkolekcijām.
Ekspozīcijas tapšanu finansiāli atbalstīja Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Saldus novada pašvaldība. Tehnisko risinājumu veidoja multimediju uzņēmums „RiDemo”, Viestura Šutko vadībā.   

SKATĪT GALERIJU