Piektdiena, 17. augusts, 2018.
Vārda dienas: Oļegs, Vineta
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Izstāde "Zaļā Pūķa" daudzveidība. 3. janvāris drukāt
J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā no 6.decembra līdz 2017.gada 31.janvārim skatāma Ulda Lākuta dzērienu pudelīšu kolekcija „”Zaļā Pūķa” daudzveidība”. Kolekcijas vecākajam eksemplāram ir vairāk gadu, nekā pašam kolekcionāram. Tikšanās ar Uldi Lākuti muzejā notiks 14.janvārī plkst.13.00!
 
Druvenieka Ulda Lākuta pirmā kolekcijas pudelīte ir konjaks Baltais stārķis, ko pirms 30 gadiem kāds radinieks uzdāvināja svētkos. Tā ilgi stāvēja plauktā neaiztikta. Pēc dažiem gadiem Baltā stārķa pudelītei pievienojās vēl divas, kuras Uldis ar sievu atveda no ceļojuma uz Bulgāriju. Tā sākās kolekcija, kurā tagad apskatāmas vairāk kā 500 pudelīšu, kas vestas no visas pasaules. Jāpiebilst, ka neviena no tām nav atvērta, visas ir oriģinālajā iepakojumā.
Radi un draugi jau zina, ja plānots ceļojums, noteikti suvenīru veikalā jānopērk pudelīte, ko pievienot Ulda kolekcijai. Jaunākie eksemplāri, kas mērojuši vistālāko ceļu līdz Druvai, atvestas no Amerikas tikai pirms dažām nedēļām. Kolekcijas plauktos atrodamas dažādu krāsu, neierastu un amizantu formu pudelītes. Pašam kolekcionāram visīpašākās šķiet vairāk kā 60 gadus vecās, Anglijas krāmu tirdziņos iegādātās kolekcijas pārstāves.