Svētdiena, 16. jūnijs, 2019.
Vārda dienas: Justīne, Juta

Izstāde no muzeja krājuma „Krēslā” no 20. septembra līdz 24. novembrim drukāt
Izstāde no J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja krājuma, kurā varēs apskatīt Jaņa Rozentāla zīmējumus, latviešu mākslinieku – M. Rozentāla, V.Avena, A.Druvaskalnes-Urdzes, J.Rikmaņa, P.Kundziņa, A.Kleina, R.Laurinoviča, J.Strazdiņa darbus, kuri labu laiku nav bijuši pieejami apmeklētājiem, varēs redzēt arī Viktora Veismaņa mākslas fotogrāfijas.
Īpaša vieta un uzmanība izstādē veltīta mūsu novadniekam dzejniekam Mārim Čaklajam. Nesen Saldus muzejs ieguvis glabāšanā M.Čaklā bibliotēku un personīgās lietas, kuras apmeklētājiem tiks eksponētas pirmoreiz.

Noskaņas radīšanai – krēsli, kuros sēdējuši ievērojami un pavisam vienkārši cilvēki.
Nostaļģijai – sen, sen uzņemtas fotogrāfijas.
Tā ir spēle ar muzejā esošajām lietām, vārda skanējumu un asociācijām, ko tas rada.
Izstādi bagātinās un priekšstatus par KRĒSLU papildinās laikmetīgi tematiski pasākumi.
2.oktobrī plkst.16.00 Dzejoļu cikls „Torņi un jumti”
Piedalās autore dzejniece Elvīra Bloma un multimediju mākslinieks Vitālijs Vinogradovs /Rīga/, Saldus dzejnieki.
Ļausimies dzejai vēl pēc dzejas dienām. Autores dzejnieces Elvīras Blomas lasījumā izskanēs dzejoļu cikls „Torņi un jumti”, bet ilustrācijas un noskaņu radīs multimediju mākslinieks Vitālijs Vinogradovs. Pasākumā piedalās arī Saldus dzejnieki.

16.oktobrī plkst.18.00 „Veselība krēslā”
Sarunā piedalās psihoterapeite Ilze Lāce /Rīga/ un ergoterapeite Aļesja Mozžerikova /Saldus/.
Saruna par to kā izvēloties pareizu vai nepareizu krēslu tiek ietekmēta mūsu fiziskā veselība, ergoterapeites Aļesjas Mozžerikovas ieteikumi. Par to kā gaismas trūkums ietekmē mūsu psihoemocionālo stāvokli diskusijā iztaujāsim psihoterapeiti Ilzi Lāci.

1.novembrī plkst.14.00 „No mēmajām šausmām līdz „Krēslai” ”.
Tikšanās un diskusija ar kinokritiķi Dairu Āboliņu /Rīga/.
Kinokritiķe Daira Āboliņa kino skatītājam palīdzēs izsekot vampīru filmu tapšanas vēsturei no mēmā kino laikiem, līdz pat slavenajai sāgai ‘Krēsla”.