Trešdiena, 18. jūlijs, 2018.
Vārda dienas: Rozālija, Roze
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Izstāde "Dabas dziedniecība - PURVS" 5. aprīlis, 10:17 drukāt
No 5.aprīļa līdz 15.maijam J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā skatāma izstāde „Dabas dziednīca – purvs”, izstādi veidojusi Dabas aizsardzības pārvalde. 12.aprīlī no plkst.10.00 padziļinātu ieskatu izstādē piedāvās Dabas izglītības darba speciāliste Ieva Lazda.
Grupām nepieciešama pieteikšanās pa tālr. 29357343 Sandra (muzeja pedagoģe)
 
Izstādē stāstīts par purvu no neierasta rakursa – kā purvs un tā resursi kalpo cilvēku veselības atjaunošanai un atpūtai.
 Purva gaiss ir tīrs no putekļiem un dūmgāzēm, tam piemīt antibakteriālas īpašības, kas rodas no purva augu izdalītajām vielām – fitoncīdiem. Lai arī purva dabas daudzveidība ir salīdzinoši neliela, ikviena tā daļa kalpo mūsu veselībai. Purva dzīvnieku vērošana var kļūt par veselīgu un nomierinošu atpūtas veidu.
 Daudzi ir dzirdējuši, ka zem Ķemeru nacionālā parka purviem veidojas dziednieciskie sērūdeņi. Gan paši ūdeņi, gan ar tiem bagātinātās kūdras dūņas tradicionāli tiek izmantotas ārstniecībā .
Izstāde tapusi projekta „Atpakaļ pie dabas” ietvaros, kas tika uzsākts 2009. gada martā Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmā. Projekta ietvaros tiek īstenotas dažādas aktivitātes ar mērķi veicināt sabiedrības zināšanas un izpratni par mitrājiem.
Avots: http://www.daba.gov.lv