Otrdiena, 26. septembris, 2017.
Vārda dienas: Gundars, Knuts, Kurts
Īras Rozentāles gleznu izstāde "BALTĀS SMARŽAS" 3. novembris drukāt
Īras Rozentāles gleznu izstāde ‘Baltās smaržas” skatāma  J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā no 11.novembra līdz 31.decembrim.

Mākslinieces izstāde „Baltās smaržas” ir kā jauks noslēgums gleznošanas vecmeistara Jaņa Rozentāla 150.jubilejas gadam. Īras Rozentāles gaišās, gaisīgās un smaržīgās gleznas uz Saldu atceļojušas laikā, kad dabā pietrūkst šīs sajūtas. Tāds ir izstādes un mākslinieces mērķis – kliedēt drūmās domas un ļauties svētku gaidīšanas priekam un mirdzumam.
Saldeniekiem šī nav pirmā tikšanās reize ar Īru Rozentāli. Pirms trīs gadiem viņa uz Saldu atveda izstādi „Saldus iluminācijas”, kas lieliski radīja noskaņu un papildināja 2013.gada Jaņa Rozentāla dzimšanas dienas svinības. Pēc izstādes visi darbi tika dāvināti Saldus muzejam.
Īra Rozentāle ir pirmā padomju laikā Latvijā izglītību ieguvusī  gleznotāja, kura 20.gadsimta 80-to gadu beigās, vēl studējot Mākslas akadēmijā, savā daiļradē konsekventi pievēršas abstraktās glezniecības tradīcijai un turpina to arī šodien.
Glezniecībā Rozentāli interesē abstrakcija kā mākslinieciskās pašizteiksmes metode, kas vislabāk atbilst dzīves uztverei, izjūtai un glezniecības uzdevumu izpratnei. Īru valdzina krāsa, kā arī materiālās dabas un iluzorās faktūras. Tie arī ir galvenie kompozīciju veidojošie izteiksmes līdzekļi autores gleznās. Īras Rozentāles glezniecisko abstrakciju savdabība ir tā, ka krāsas kompozīcijā sakārtojas telpiski pat šķietami plakanos risinājumos.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Pluģe