Otrdiena, 18. jūnijs, 2019.
Vārda dienas: Alberts, Madis
Pilnā versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Eiropas muzeju nakts. 2. maijs drukāt
Turpinot tradīciju, 20.maija vakarā, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs vērs durvis Muzeju nakts 2017 apmeklētājiem. Šī gada devīze - dzejnieka Eduarda Veidenbauma dzejas rinda “Laiks ātrāki steidzas kā vagona rats”. Tātad, šogad Muzeju naktī vairāk domāsim par laiku.
20.maijā tiks atklāta TLMS “Saldus” 60 gadu jubilejai veltīta izstāde “Izaust dvēseli rakstos”. Vakara iesākums un aktivitātes pagalmā lielā mērā saistītas ar izstādi, proti, interesentiem būs iespēja iemēģināt roku aušanā, ielocīt kājas un balsis folkloras kopas “Zirņi” pavadībā un pagaršot arī kādu ēdienu, kura sastāvā ir zirņi. Lieliem un maziem auto modelētājiem būs izaicinājums un azarts darboties Zigmunda Zaļenko  koka auto modelīšu trasē “Ripo auto”.
Plkst.18.00 tiks dots starts kultūrvēsturiskajai orientēšanās sacensībai “Laika rats”, kurā šoreiz tiks meklēta “zudusī pilsēta”, pētīsim izmaiņas pilsētvidē.  Daudzas atbildes uz jautājumiem būs paslēpušās muzejā skatāmajās izstādēs un ekspozīcijās. Atjautīgākajiem, izveicīgākajiem un veiksmīgākajiem balvas un pārsteigumi.
Vakara noskaņu lieliski bagātinās bērnu vokālā ansambļa “Dzeguzīte” koncerts un iespaidīgs uguns šovs no Lietuvas “Ugunīgais Trio”.
Pagalmā muzeja apmeklētājus gaidīs “Zemnieku vira” un aromātiska tēja, kuru pagatavos Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona meistarīgie zemessargu pavāri.
Muzeju nakts vakarā atvērtas visas muzeja izstāžu zāles, ieeja interesentiem bez maksas. Nāc piedalies, izzini un izbaudi!
J. Rozentāls