Trešdiena, 18. jūlijs, 2018.
Vārda dienas: Rozālija, Roze
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Cemex iespēju fonds - Saldū top stāsts par Rozentālu! 27. aprīlis drukāt
Ar CEMEX Iespēju fonda atbalstu tiek īstenots projekts “Rozentāla stāsts Saldū”.
Projekta mērķis ir popularizēt, informēt un izglītot par J. Rozentāla darbību Saldū kā svarīga vietējā kultūras mantojuma daļu, saistot mākslinieka gleznas ar konkrētām vietām Saldū.
Projektā ir paredzēta četru lielformāta stendu uzstādīšana Saldū, kur tapuši J. Rozentāla mākslas darbi. Uz konkrētā stenda tiks izvietota šajā vietā tapušās gleznas fotoreprodukcija un informācija par darbu, vietu un tās nozīmi J. Rozentāla daiļradē. Stendi tiks izvietoti gan jau pie iecienītiem apskates objektiem, gan mazāk zināmās, bet ievērojamās un savdabīgās Saldus vietās.
Tiks izgatavota un uzstādīta norādes zīme “Rozentāla akmens”. Akmens kā apskates objekts ir iekļauts gan informatīvajos materiālos, gan tūrisma maršrutos. Tomēr tā apskati apgrūtina tas, ka akmens ir samērā grūti atrodams. Tāpēc, uzstādot pamanāmu norādes zīmi uz akmens atrašanās vietu Jelgavas ielā, gan akmeni, gan paredzēto informatīvo stendu bez problēmām atrastu pilsētas viesi un arī vietējie ļaudis.
Šī projekta ietvaros ir paredzēta arī J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja speciālistu izstrādātā tūrisma maršruta „Pa Rozentāla pēdām” publicēšana drukātā formātā. Uzstādot glezniecības vietās paredzētos fotoreprodukciju stendus, šo maršrutu būs interesantāk veikt arī patstāvīgi. Tāpēc muzeja sagatavotais esošais maršruts, īpaši izceļot vietas, kur tiks izvietoti stendi, tiks sagatavots publicēšanai drukātā formātā.

Projektu atbalsta CEMEX Iespēju fonds.
Informāciju sagatavoja Saldus TIKSC tūrisma speciāliste Marta Kauliņa