Otrdiena, 18. jūnijs, 2019.
Vārda dienas: Alberts, Madis

Artura Zavicka 90 gadu jubilejai veltīta gleznu izstāde 4. marts drukāt
No 17.februāra līdz 3.martam J. Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzejā atvērta Saldus Mākslinieku grupas dalībnieka Artura Zavicka 90 gadu Jubilejai veltīta gleznu izstāde.
Tikšanās un Jubilāra godināšana 17.februārī plkst.14.00 muzeja izstāžu zālē.

Jubilejai veltītā izstāde ir darbu retrospekcija – no pašiem pirmajiem, kas tapuši pagājušā gadsimta 50. gados, līdz pat mūsdienām. A. Zavickis gleznošanas prasmes apguvis  Jelgavas skolotāju institūtā pie mākslinieka Kārļa Baltgaiļa. No 1953.gada piedalās izstādēs, glezno eļļas, akvareļa un pasteļtehnikā. Mākslinieka darbi ir saturā daudzpusīgi, tajos atradīsiet klusās dabas, jūru un kalnus, radīsiet ierosmi fantāzijai un filozofiskām pārdomām.

Arturs Zavickis ir ne tikai ražīgs gleznotājs, bet arī nozīmīgs kultūras darbinieks Saldus novadā.
No 1950.gada līdz 1974.gadam - Saldus rajona Kultūras nodaļas vadītājs;
No 1974.gada līdz 1983.gadam – Saldus Kultūras nama direktors;
No 1983.gada līdz 1991.gadam – Mākslinieciskās darbnīcas vadītājs kolhozā ‘Draudzība”;
No 1992.gada līdz 1999.gadam – Mākslinieks -  noformētājs, dekorators Saldus Kultūras namā.

2004.gadā Arturs Zavickis ieguvis Rozentāla prēmiju par augstvērtīgiem sasniegumiem dažādās vizuālās mākslas nozarēs un ar to saistīto ieguldījumu Saldus novada attīstībā.

Izstādes kuratore:
Elita Sproģe, speciāliste mākslas jautājumos