Svētdiena, 25. jūnijs, 2017.
Vārda dienas: Maiga, Milija
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
Aktualitātes
drukāt drukāt
TEHNISKU IEMESLU DĒĻ INFORMĀCIJA MĀJAS LAPĀ PAŠREIZ IR IEROBEŽOTA.
Priecīgus visiem svētkus. (22.06.2017.)
Foto no mzueja krājuma.
Foto no mzueja krājuma.
Darba laika izmaiņas svētkos. (19.06.2017.)
"ART-DIPLOMACY" Mākslinieku darbi no Saldus sadraudzības pilsētas Sergijevo Posadas. (16.06.2017.)
VASARAS AKCIJA - Apceļo Latvijas muzejus ! (06.06.2017.)
Latvijas Muzeju biedrības akcija “Apceļo Latvijas muzejus!”
            Latvijas Muzeju biedrība šogad atzīmē 25 gadu jubileju. Šo gadu laikā Muzeju biedrības saime ir augusi un šodien apvieno 107 valsts, pašvaldības, privātos un autonomos muzejus. Lai pievērstu uzmanību Latvijas Muzeju biedrības darbībai, kā arī Latvijas muzejiem, šogad no 1. jūnija līdz 31. augustam organizējam vasaras akciju “Apceļo Latvijas muzejus!”.
            Akcijā “Apceļo Latvijas muzejus!” aicināti piedalīties visi Latvijas muzeji, bet galvenais mērķis ir pievērst uzmanību mazajiem muzejiem Latvijā (ne tikai Latvijas novados, bet arī Rīgā), veicināt to atpazīstamību, rosināt interesi par piedāvājumu un parādīt šo muzeju “šarmu”.
            Aicinām akcijā iesaistīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju vai viesi, kam patīk apmeklēt muzejus, iepazīt vietējo novada vēsturi un kultūras mantojumu. Kā akcijas galvenā platforma tiks izmantota lapa www.facebook.com/apcelolatvijasmuzejus. Lai piedalītos konkursā, dalībniekam nepieciešams profils sociālajā tīklā Facebook. Apmeklējot kādu no muzejiem, dalībniekam jāatzīmējas savā Facebook profilā, laika līnijā ievietojot foto no apmeklētās vietas un komentējot piedzīvot, redzētu un uzzināto. Tāpat jāpievieno norāde @Apceļo Latvijas muzejus un jāatzīmē atrašanās vieta, izmantojot sociālā tīkla Facebook rīku ar vietas atzīmēšanu vai arī ierakstot konkrētu muzeju, piemēram, @Limbažu muzejs. Ar akcijas nolikumu var iepazīties Latvijas Muzeju biedrības mājas lapā www.muzeji.lv .
            Kā norāde, ka muzejs piedalās akcijā, konkrētajā muzejā būs izlikta akcijas “Apceļo Latvijas muzejus!” pazīšanas zīme.
            Uzvarētāji tiks noteikti, izvērtējot dalībnieka atraktivitāti un aktivitāti, apmeklējot muzejus un ievietojot ierakstus vismaz par 5 apmeklētiem muzejiem.
Uzvarētāji iegūs 5 brīvbiļetes uz kādu no Latvijas lielajiem muzejiem (Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, Rīgas Motormuzejs, “Laimas” šokolādes muzejs, Rundāles pils muzejs, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs un Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs).
            Iepazīsim Latvijas muzejus, to izstādes un ekspozīcijas, izzināsim vietējo vēsturi, tradīcijas un kultūru, aplūkosim arī sezonālos muzejus, kuri atvērti tikai vasarā!
JŪNIJA AKTUALITĀTES (06.06.2017.)
BARIKĀŽU DALĪBNIEKU GODINĀŠANAS PASĀKUMS. (06.06.2017.)
1.jūnijā J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā notika pateicības rakstu pasniegšana 1991. gada barikāžu dalībniekiem no Saldus, Brocēnu un Skrundas novadiem.
Barikāžu dalībniekus uzrunāja Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa, Brocēnu novada domes priekšsēdētāja Solvita Dūklava, Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece, kā arī 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības prezidents un Barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais.

Uzrunās izskanēja pateicības un apbrīnas vārdi visiem drosmīgajiem vīriem, kuri nenobijās un 1991. gadā aizbrauca un aizstāvēja savu ideju un visas latviešu tautas ticību brīvai Latvijai.


SKATĪT GALERIJU
MUZEJU NAKTS 2017 (24.05.2017.)
20.maijā J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā tika aizvadīta ikgadējā Muzeja nakts 2017. Par šī gada moto visā Latvijā tika izvēlēta latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma dzejas rinda “Laiks ātrāki steidzas kā vagona rats”. Muzeji tika aicināti vizualizēt laika rata nemitīgo virzību, atstājot pagātnē lietas, vietas un cilvēkus.
Jau tradicionāli, Muzeju nakts vakarā atklājam kādu jaunu izstādi. Šoreiz tā bija TLMS “Saldus” 60.jubilejas izstāde “Izaust dvēseli rakstos”, parādot lietišķās mākslas daudzveidību, krāsainību un funkcionalitāti. Izstādes atklāšanu vēl krāsaināku padarīja folkloras kopas “Zirņi” priekšnesumi un gardie ēdieni, kuru galvenā sastāvdaļa -   zirņi.
Tiem, kuri jau iecienījuši kultūrvēsturiskās orientēšanās sacensības, šogad piedāvājām meklēt “zudušo pilsētu” un izsekot, kā gadu gaitā mainījies Saldus. Kas zudis, kas radies no jauna, kas palicis nerealizēts – to visu varēja noskaidrot piedaloties orientēšanās sacensībās “Laika rats”. Daudzas no atbildēm bija paslēpušās tepat muzejā skatāmajās izstādēs, prasot vērību un uzmanību.
Pavisam šogad piedalījās 27 komandas, līdz finišam nokļuva 22. Daudzas no komandām orientēšanās sacensībās ar lielu azartu piedalās jau vairākas reizes. Šī gada uzvarētāji ir  komanda “Ašie”, atstājot aiz sevis komandu “2 plus 1” un sešus 3.vietas ieguvējus – “Saldalus”, “Blondīnes šokolādē”, “Šmitu ģimene”, “Ūpīši”, “Kopā”, “Kukuržņiki”.
Radošajās darbnīcās varēja iemēģināt roku aušanā, izveidot latvieša raksturojumu, samīļot pūkainos garaušus. Īpašu interesi izpelnījās Zigmunda Zaļenko vadītā “Ripo auto” darbnīca. Ar aizrautību gatavotie modelīši pēc tam devās ātruma trasē. Labākajiem – balvas par auto dizainu un ātrumu.
Par omulīgu noskaņu pagalmā rūpējās Latvijas radio bērnu vokālais ansamblis “Dzeguzīte”, ugunīgu priekšnesumu meistari no Lietuvas “Ugunīgais Trio”, un SIA “Naktsvārdi”. Pagalma noformējumu krāšņāku padarīja ar Līgas Šaules, Normunda Bērziņa un 66 NORTH BALTIC LTD atbalstu tapušie vides objekti, bet izsalkumu remdināt palīdzēja Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona zemessargu vārītā zupa.

SKATĪT GALERIJU
Izstāde "Izaust dvēseli rakstos" TLMS "Saldus" 60.jubilejas izstāde. (21.05.2017.)
J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā no 20.maija līdz 2.jūlijam TLMS studija “Saldus”, ar retrospektīvu izstādi, atzīmē 60 gadu pastāvēšanas gadadienu.
 
Izstādē apkopoti sešās desmitgadēs tapušie darbi, parādot lietišķās mākslas daudzveidību, skaistumu un funkcionalitāti.
No 2007.gada studiju vada Agrita Rimkus. Šobrīd TLMS “Saldus” darbojas 20 audējas, grozu pinējs Ģirts Cābulis, bet studijas dalībniece Irēna Gailīte strādā frivolitē tehnikā. Saldenieces izdaudzinātas kā prasmīgas dvieļu darinātājas un izcilas dvieļu galu mezglotājas. Studijā pamatā nodarbojas ar aušanu, bet ir iespēja nodarbībās apgūt adīšanas, tamborēšanas, filcēšanas, tapošanas iemaņas. Interesenti var iemācīties arī mūsdienīgās polimērplastikas veidošanas, dekupāžas, čunčošanas prasmes. Audējas labprāt dodas pieredzes apmaiņas braucienos pie citiem amatniekiem un ar prieku uzņem viesus pie sevis. Īpaši gaidīti studijā jauni dalībnieki.
Studiju savulaik vadījušas tādas personības kā Veronika Brieze, Anita Beijere, Rita Gustiņa. Katrai bijušas savas ieceres un skatījums uz lietišķās mākslas attīstību, virzību. Pārdzīvoti gan uzplaukuma gadi un milzu interese par lietišķajām prasmēm, gan arī kritumi un intereses zudums.
Apmeklētājus aicinām priecēt acis un sirdis ar izstādē skatāmajiem krāšņajiem darbiem. Nav aizmirsts par pinēju prasmēm un metālkalšanu.

SKATĪT GALERIJU
Gunta Priedaika gleznu kolekcija. (15.03.2017.)
Pēc ilgāka pārtraukuma muzejā atkal apskatāmi latviešu tēlotājas mākslas klasiķu un pazīstamu mūsdienu mākslinieku darbi no Priedaiku ģimenes dāvinātās gleznu kolekcijas Saldum.  Skolēniem, un arī pieaugušajiem, piedāvājam iepazīties ar izcilajām latviešu mākslinieku gleznām nodarbībās - 

Foto: Andrejs Sergejevs
SKATĪT GALERIJU
Izglītojošā programma
MUZEJS PIEDĀVĀ. (30.11.2016.)
Muzejs piedāvā Ceļojošās izstādes. Sīkāk par izstādēm
Suvenīri (11.11.2016.)
Muzejs piedāvā iegādāties suvenīrus gan lieliem,gan maziem :)
Kāzu piedāvājums muzejā. (21.10.2016.)
NĀC APSKATI ĪSFILMU! (04.02.2015.)
Aicinām iegriezties Jaņa Rozentāla darbnīcā, lai netraucēti noskatītos īsfilmu par mākslinieku un Saldu.
Filmas finansiālais atbalsts VKKF un Saldus novada pašvaldība.


SKATĪT VIDEO
Virtuālā tūre (06.08.2014.)
Ir izveidota muzeja virtuālā tūre, apskatīt var ŠEIT