Otrdiena, 23. oktobris, 2018.
Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Aktualitātes
drukāt drukāt
(20.07.2018.)
    
 
Informācija muzeja apmeklētājiem

Priecājamies, ka esat mūsu publisko pasākumu apmeklētāji!

Vēlamies, lai par mūsu darbu uzzina sabiedrība, tādēļ pasākumos veiktās foto fiksācijas tek izmantotas muzeja publicitātes veidošanā un darbības atspoguļošanā.

Ja nevēlaties, ka tiekat fotografēts, lūdzu, par to informējiet muzeja darbinieku vai fotogrāfu.

Paldies par sapratni!

Masku darbnīca "Lai visi "svētie" stāv klāt!" (05.10.2018.)
31.oktobrī, no plkst.15.00 līdz 18.00, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā norisināsies masku darbnīca “Lai visi “svētie” stāv klāt!”, kurā, jau otro gadu pēc kārtas, būs iespēja sagatavoties īstām konfekšu medībām.

Lasīt vairāk


Oktobra aktualitātes muzejā (02.10.2018.)
100 labas lietas (19.10.2018.)
No 6.novembra līdz 2019.gada 17.februārim J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, svinot mūsu Latvijas simtgadi, varēs skatīt izstādi no muzeja krājuma “100 labas lietas”. Lai pilnvērtīgāk izprastu izstādē skatāmo kultūrvēsturisko mantojums un saredzētu kopsakarības,  piedāvājums papildināts ar jaunu izglītojošo programmu “Latvieši”.

Lasīt vairāk


"Cimdotā Latvija" (18.10.2018.)
Cimdus adījusi Flozija Kļaviņa 1967.gadā.
Darbojusies TLMS "Saldus" no pašiem tās dibināšanas pirmsākumiem. Studijas kolēģes bijušo līdzgaitnieci raksturo kā sirsnīgu, izpalīdzīgu un visnotaļ inteliģentu cilvēku. Nekad neliegusi savu meistares padomu arī citām studijas dalībniecēm.
(Cimdu pāris no muzeja krājuma, apskatāms J.Rozentāla darbnīcā)

Akcija "Cimdotā Latvija" (17.10.2018.)
Imants Ziedonis rakstījis: “Latvieši iziet pasaulē ar rakstainiem cimdiem un met tos tautas kultūras dārgumu krātuvē pie persiešu paklājiem, indiešu un japāņu zīda audumiem, ķīniešu porcelāna un krievu kokgriezumiem...”
 
Lasīt vairāk

Oktobra jaunieguvumi muzejā (04.10.2018.)
Muzeja krājumā nodota no gāzbetona gatavota forma motosporta aizsargķiveres izgatavošanai.
Formu veidojis motosportists Māris Cederštrems 1970.–to gadu beigās, kad motosportistiem nebija iespējams iegādāties ķiveres, jo veikalos tās netika tirgotas. Vispirms ķiveres formai uzklāja pēc piegrieztnes izgrieztu stikla šķiedras audumu, kas bija iegūts Valmieras stikla šķiedras rūpnīcā. Piegriezto audumu uzklāja uz gāzbetona formas un  pārklāja ar epoksīdu līmi (epo līmi), atstāja nožūt. Pēc tam klāja nākamo auduma, tad līmes kārtu, ļāva sacietēt, pēc tam formu slīpēja līdz tā ieguva motosporta ķiveres veidu. Ķiveri izklāja ar audumu, piestiprināja ādas siksnas, zoda aizsargu, ķiveres nagu - “širmīti”. M. Cederštrems pasūtīja čehu žurnālu “Motor”, no kura ieguva daudz informācijas par motosportu un aprīkojumu. Līkajā mežā bija ierīkojis nelielu motosporta trasi, kur brīvajā laikā trenējās motosportā. Līdzīgas ķiveres kā M. Cederštrems, vieglas un ērtas, gatavoja arī Osis Jūrmalā. Aizsargķiveres izgatavošanas formas priekšpusē, apakšējā daļā iegrebts uzraksts “MĀRIS”. Priekšmets no Saldus motobraucēju 1970-80. gadu ekipējuma. Tolaik Saldū un apkārtnē darbojās ap 15 motoklubu. 
Padomju gados motosportistiem nebija arī sporta apavu – brauca ar kirzas zābakiem vai ziemā ar velteņiem. Igaunis Leoks no ādas šuva apavus “motobotas” – tās bija īpaši ekskluzīvas, bija ļoti dārgas, visiem nepietika – tādas bija tikai motoklubu vadītājiem un pazīstamiem sportistiem - Aldim Kalniņam, Jānim Serģim.

Saldū izveidota ekspozīcija“Jaņa Rozentāla oriģināldarbi” (30.03.2018.)
Mākslinieka uztveres asumu vislabāk var izjust zīmējumā - tā savulaik atzinis izcilais latviešu gleznotājs Janis Rozentāls. Liela daļa viņa oriģinālzīmējumu, skiču un uzmetumu glabājas Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā. Nu te izveidota ekspozīcija, kurā šos darbus pirmo reizi var aplūkot publiski.


Lasīt vairāk

Animacija JANIS UN DARBNĪCA (16.03.2018.)
2018. gada 18. martā, atklājot mākslinieka Jaņa Rozentāla darbnīcas 2. stāva jauno ekspozīciju un, atzīmējot mākslinieka 152. jubileju, arī filmiņa par Jani un darbnīcu ir gatava.

Lasīt vairāk
Kāzu piedāvājums (01.01.2018.)
Piedāvājam mākslinieka Jaņa Rozentāla Saldus gleznošanas darbnīcā ļauties romantiskai noskaņai un uzrakstīt vēstuli mīļotajam cilvēkam.
Ja samalsiet kafiju vēstures un likteņu stāstu apvītās kafijas dzirnaviņās .....

Lasīt vairāk
Suvenīri (11.11.2016.)
Muzejs piedāvā iegādāties suvenīrus gan lieliem,gan maziem

Suvenīru piedāvājumu skatīt šeit