Piektdiena, 20. oktobris, 2017.
Vārda dienas: Leonīda, Leonīds
Teksta versija Normāli burti
Meklēt
Aktualitātes
drukāt drukāt
Tuvojas Helloween !!! (18.10.2017.)
Izstāde "Latvijas Sarkanais Krusts". (17.10.2017.)
J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā 20.oktobrī plkst.16.00 tiks atklāta izstāde “Latvijas Sarkanais Krusts”, kurā piedalīsies arī LSK pārstāvji. Izstādes norises laiks no 20.oktobra līdz 20.novembrim.

P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja un Latvijas Sarkanā Krusta izstādē atspoguļota biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” 100 gadu darbība laika posmā no 1918. gada līdz mūsdienām. Izstādē aplūkojami unikāli eksponāti un liecības – māsu tērpi, priekšmeti, plakāti, plakāti un apliecības, kā arī citi materiāli, kas atspoguļo Sarkanā Krusta darbību Latvijā no 19. gadsimta beigām līdz pat mūsdienām. Izstāde sniedz iespēju iepazīties ne tikai ar LSK vēsturi, bet arī paraudzīties uz mūsdienu sabiedrību no humānisma skatu punkta.
APSVEICAM !!!! (16.10.2017.)
Izstāde "Motosports Saldus novadā" noslēgusies un izloze braucienam pa Saldus novadu notikusi.
Laimētāji ir: Aina Vieško, Amanda Karlsone, Marta Ozola, Mārtiņš Šulcs, Aigars Puriņš, Baiba Bumbule, Ināra Kazlauska, Reinis Braučs.

Tiekamies braucienam 21.0ktobrī!

Ar laimētājiem personīgi sazināsies !
Izstādes "Motosports Saldus novadā" noslēgums. (16.10.2017.)
13.oktobra vakarā muzejā pulcējās dažāda vecuma motosporta cienītāji, kas uzklausīja Saldus motokluba vadītāja Aida Heringa sezonas novērtējumu un galvenos panākumus. Muzeja darbinieki par palīdzību izstādes veidošanā pateicās moto sporta faktu kolekcionāram Jānim Blūmam, daudziem interesentiem, kas neliedza savu atbalstu. Viesu vidū bija Saldus moto kluba sportisti un viņu līdzjutēji, ar savu pieredzes stāstu dalījās motobraucējs Raimonds Baltgalvis, taču galvenais vakara viesis bija pasaules čempions MX2 klasē Pauls Jonass un viņa mehāniķis Gatis Frinde. Sveicienus Paulam Jonasam nodeva arī Saldus novada domes priekšsēdētāja vietnieks Māris Zusts. Muzikālu baudījumu sniedza Rinalds Herings, Latvijas kausa motokrosā A25+klasē ieguvējs.

SKATĪT GALERIJU
Foto:Andrejs Sergejevs
Oktobra aktivitātes muzejā. (10.10.2017.)
Ceļojošā izstāde - ARHITEKTS ERNESTS POLE (06.10.2017.)
Ernests Pole dzimis 1872.gada 8.oktobrī Lutriņu pagasta „Birzniekos”, no 1904. līdz 1908.gadam studējis arhitektūru Rīgas Politehniskajā institūtā, ko beidzis ar arhitekta grādu. Nepilnu sešu gadu laikā pēc viņa projektiem Rīgā uzceltas 37 daudzstāvu mūra dzīvojamās un sabiedriskās ēkas, daudzas ar arhitektūrvēsturisku nozīmi. Pazīstamākie no E. Poles projektētajiem namiem ir Rīgas Latviešu biedrības nams, ēka Brīvības ielā 38 - neoklasicisma stila meistardarbs, bijusī Latvijas Nacionālā bibliotēkas ēka.
Ceļojošā izstāde dod ieskatu Ernesta Poles profesionālajā veikumā un . sākuma būvniecības tendencēs Latvijā.
8 planšetes 70x100 cm; vertikālais formāts


Muzeja speciālistu sagatavota ceļojošā izstāde par izcilu arhitektu, Saldus novadnieku Ernestu Poli – pieejama visiem interesentiem, kuri vēlas to eksponēt savās telpās! Iepazīšanās ar izstādi TC “Akvārijs“ no 11. līdz 17.oktobrim!

Pieteikties pa tālr. 27881091
Zināms Latvijas muzeju kopizstādes dizaina veidotājs. (05.10.2017.)
Metu konkursā par “Izstādes “Latvijas gadsimts. Muzeju izstāde valsts simtgadei” zinātniskās koncepcijas mākslinieciskā risinājuma izstrādi un īstenošanu” uzvarējis  dizaina birojs “H2E”.
 
Izstāde “Latvijas gadsimts” ir veltīta Latvijas 100 valstiskuma gadiem un ievērojama ar to, ka būs līdz šim vērienīgākā nozares vēsturē – pirmo reizi vienas izstādes veidošanā piedalās vairāk nekā 60 Latvijas muzeju. Tā notiks Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pašreizējās telpās Rīgā, Brīvības bulvārī 32. Izstāde būs atvērta trīs gadus, sākot no 2018. gada maija. Tās mērķis ir rosināt domāt par Latvijas vēsturi kā sarežģītu pārmantotības un pārmaiņu stāstu. 11 tematiskajās sadaļās paredzēts aptvert Latvijas vēsturi no 1918. līdz 2004. gadam. Plašāka informācija par izstādi jau tagad pieejama vietnē www.latvijasgadsimts.lv.
 
Metu konkursu rīkoja, lai Latvijas muzeju vērienīgās kopizstādes saturam izveidotu vienotu mūsdienīgu vizuālo risinājumu, paredzot šim nolūkam 260 500 EUR bez PVN. Žūrija vērtēja iesniegto priekšlikumu mākslinieciskās koncepcijas un to tehniskās realizācijas piedāvājumu. Pēc žūrijas atzinuma dizaina biroja “H2E” vizuālā risinājuma pieteikums visprecīzāk atbilda izstādes satura koncepcijai, jo vērsts uz apmeklētāju emocionālo un interaktīvo piesaisti.
 
Biroja “H2E” mākslinieciskais redzējums balstīts uz līniju kā kustību laikā un telpā, līniju kā simbolisku Latvijas simtgades ceļu, kas apmeklētāju izved cauri valsts vēstures dažādajiem laika posmiem. Līniju vizuālajos risinājumos izmantos kā emocionālu un ekspresīvu izteiksmes līdzekli, kas, integrēts izstādes telpās, stendos, vitrīnās un tēmās, atdalīs un apvienos notikumus.
 
2007. gadā dibinātais dizaina birojs “H2E” jau ir pazīstams Latvijas muzeju vidē, jo  piedalījies vairāku muzeju ekspozīciju un izstāžu dizaina un mākslinieciskās koncepcijas realizācijā. Biroja sadarbības partneru skaitā minams Latvijas Kara muzejs, Memoriālo muzeju apvienība, VAS CSDD, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Banka, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs u. c., 2017. gada vasarā “H2E” piešķirta jau ceturtā vides dizaina SEGD 2017 (ASV) balva, šoreiz – par Raiņa muzeju Tadenavā.
Cien.muzeja apmeklētāj ! (10.09.2017.)
Gunta Priedaika gleznu kolekcija. (15.03.2017.)
Pēc ilgāka pārtraukuma muzejā atkal apskatāmi latviešu tēlotājas mākslas klasiķu un pazīstamu mūsdienu mākslinieku darbi no Priedaiku ģimenes dāvinātās gleznu kolekcijas Saldum.  Skolēniem, un arī pieaugušajiem, piedāvājam iepazīties ar izcilajām latviešu mākslinieku gleznām nodarbībās - 

Foto: Andrejs Sergejevs
SKATĪT GALERIJU
Izglītojošā programma
Suvenīri (11.11.2016.)
Muzejs piedāvā iegādāties suvenīrus gan lieliem,gan maziem :)
Kāzu piedāvājums muzejā. (21.10.2016.)
NĀC APSKATI ĪSFILMU! (04.02.2015.)
Aicinām iegriezties Jaņa Rozentāla darbnīcā, lai netraucēti noskatītos īsfilmu par mākslinieku un Saldu.
Filmas finansiālais atbalsts VKKF un Saldus novada pašvaldība.


SKATĪT VIDEO
Virtuālā tūre (06.08.2014.)
Ir izveidota muzeja virtuālā tūre, apskatīt var ŠEIT