Sestdiena, 19. augusts, 2017.
Vārda dienas: Imanta, Melānija
Teksta versija Normāli burti
Meklēt
Aktualitātes
drukāt drukāt
TEHNISKU IEMESLU DĒĻ INFORMĀCIJA MĀJAS LAPĀ PAŠREIZ IR IEROBEŽOTA.
Ekskluzīvi - iespēja iegūt balvu! (11.08.2017.)
Dārgo izstādes apmeklētāj!

Kad esi iepazinis aizraujošo motosporta izstādi, aicinām doties nākamajā
piedzīvojumā – piedalies balvas izlozē. Balva ir mūsu sarūpēts ceļojums pa
Saldus novadu 21.oktobrī. Aizpildi loterijas kartīti, atstājot savu vārdu,uzvārdu
un telefona numuru, iemet loterijas kastītē. Laimīgos ekskursantus izlozēsim
15.oktobrī, pēc izstādes slēgšanas. Rezultātus darīsim zināmus pa tālruni un
publicēsim muzeja mājaslapā:
https://muzejs.saldus.lv/

Lai veicas !
8.augustā tika atklāta izstāde "Motosports Saldus novadā". (09.08.2017.)
8.augusta pēcpusdienā tika atklāta izstāde “Motosports Saldus novadā”. Klātesošos uzrunāja muzeja vēstures speciāliste, izstādes veidotāja Ilze Haruna, hronoloģiski ieskicējot motosporta attīstību. Saldeniekiem motosports vienmēr bijis cieņā, tā aizsākumi meklējami pagājušā gadsimta 50.gados, kad jauni, aizrautīgi puiši Georgs Fedotovs, Visvaldis Ābuls, Eduards Grīns un Imants Lāma, nežēlojot spēkus un resursus, iesaistot ģimenes locekļus, organizēja pirmās motosporta sacensības. Par savu tēvu, motobraucēju Georgu Fedotovu, atmiņās dalījās meita Dzintra Freimane, bet stāsta muzikālo ietērpu radīja mazmeita Ieva Stūrīte. Patīkami, ka moto braucēju gēns šajā ģimenē nezūd un turpinās jau nākamajās paaudzēs. Atmiņu stāstos dalījās arī Georga Fedotova līdzgaitnieks un laikabiedrs Visvaldis Ābuls. Īpaši viesi izstādes atklāšanā bija kādreizējie PSRS sporta meistari, šobrīd veiksmīgi uzņēmēji, Vitālijs Bobkovs un Viesturs Gaušis. interesantus faktus savā stāstā ievija Saldus tehnikuma ilggadīgais direktors Ojārs Garoza, bet par šī brīža situāciju pastāstīja Saldus motokluba vadītājs Aidis Herings.  Saldus motokluba puiši gādāja, lai muzeja viesi varētu iepazīties ar moto tehniku un priecēt acis ar košajiem motobraucēju tērpiem.
Izstādes norises laiks līdz 15.oktobrim. Visus izstādes apmeklētājus gaida vēl kāds pārsteigums – iespēja piedalīties loterijā, kurā izlozēsim braucienu pa Saldus novadu 21.oktobrī. Izloze pēc izstādes noslēguma 15.oktobrī.

SKATĪT GALERIJU
 
Izstāde "Motosports Saldus novadā." (07.08.2017.)

Izstādē izvietotie priekšmeti liecina gan par pirmajiem motobraucējiem, kuri Saldū sporta gaitas iesāka drīz pēc Otrā pasaules kara, gan padomju gados tālu zināmo Brocēnu Cementa un Šīfera kombināta motoklubu, kura sportisti cīnījās un ieguva augstas vietas pat PSRS čempionātos, par Pasaules čempionātu motokrosā un tajā iegūtajām balvām 2000. gadu sākumā, līdz pat Motokluba Saldus darbībai mūsdienās.
Izsakām pateicību par dalību izstādē Zaigai Sergejevai, Aīdai Fedotovai, Dzintrai Freimanei, Ilzei Lāmai, Jānim Blūmam, Kārlim Stiprajam, Jānim Ločmelim, Vitālijam Bobkovam, Aigaram Bobkovam, Jānim Zolmanim, Raivim Zolmanim, Aidim Heringam, Rinaldam Heringam, Viesturam Gaušim, Osvaldam Šembelim, Arturam Šembelim, Robertam Ķeķim, Andrim Lāmam.
 
Jūlija-Augusta aktualitātes. (28.06.2017.)
VASARAS AKCIJA - Apceļo Latvijas muzejus ! (06.06.2017.)
Latvijas Muzeju biedrības akcija “Apceļo Latvijas muzejus!”
            Latvijas Muzeju biedrība šogad atzīmē 25 gadu jubileju. Šo gadu laikā Muzeju biedrības saime ir augusi un šodien apvieno 107 valsts, pašvaldības, privātos un autonomos muzejus. Lai pievērstu uzmanību Latvijas Muzeju biedrības darbībai, kā arī Latvijas muzejiem, šogad no 1. jūnija līdz 31. augustam organizējam vasaras akciju “Apceļo Latvijas muzejus!”.
            Akcijā “Apceļo Latvijas muzejus!” aicināti piedalīties visi Latvijas muzeji, bet galvenais mērķis ir pievērst uzmanību mazajiem muzejiem Latvijā (ne tikai Latvijas novados, bet arī Rīgā), veicināt to atpazīstamību, rosināt interesi par piedāvājumu un parādīt šo muzeju “šarmu”.
            Aicinām akcijā iesaistīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju vai viesi, kam patīk apmeklēt muzejus, iepazīt vietējo novada vēsturi un kultūras mantojumu. Kā akcijas galvenā platforma tiks izmantota lapa www.facebook.com/apcelolatvijasmuzejus. Lai piedalītos konkursā, dalībniekam nepieciešams profils sociālajā tīklā Facebook. Apmeklējot kādu no muzejiem, dalībniekam jāatzīmējas savā Facebook profilā, laika līnijā ievietojot foto no apmeklētās vietas un komentējot piedzīvot, redzētu un uzzināto. Tāpat jāpievieno norāde @Apceļo Latvijas muzejus un jāatzīmē atrašanās vieta, izmantojot sociālā tīkla Facebook rīku ar vietas atzīmēšanu vai arī ierakstot konkrētu muzeju, piemēram, @Limbažu muzejs. Ar akcijas nolikumu var iepazīties Latvijas Muzeju biedrības mājas lapā www.muzeji.lv .
            Kā norāde, ka muzejs piedalās akcijā, konkrētajā muzejā būs izlikta akcijas “Apceļo Latvijas muzejus!” pazīšanas zīme.
            Uzvarētāji tiks noteikti, izvērtējot dalībnieka atraktivitāti un aktivitāti, apmeklējot muzejus un ievietojot ierakstus vismaz par 5 apmeklētiem muzejiem.
Uzvarētāji iegūs 5 brīvbiļetes uz kādu no Latvijas lielajiem muzejiem (Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, Rīgas Motormuzejs, “Laimas” šokolādes muzejs, Rundāles pils muzejs, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs un Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs).
            Iepazīsim Latvijas muzejus, to izstādes un ekspozīcijas, izzināsim vietējo vēsturi, tradīcijas un kultūru, aplūkosim arī sezonālos muzejus, kuri atvērti tikai vasarā!
Gunta Priedaika gleznu kolekcija. (15.03.2017.)
Pēc ilgāka pārtraukuma muzejā atkal apskatāmi latviešu tēlotājas mākslas klasiķu un pazīstamu mūsdienu mākslinieku darbi no Priedaiku ģimenes dāvinātās gleznu kolekcijas Saldum.  Skolēniem, un arī pieaugušajiem, piedāvājam iepazīties ar izcilajām latviešu mākslinieku gleznām nodarbībās - 

Foto: Andrejs Sergejevs
SKATĪT GALERIJU
Izglītojošā programma
MUZEJS PIEDĀVĀ. (30.11.2016.)
Muzejs piedāvā Ceļojošās izstādes. Sīkāk par izstādēm
Suvenīri (11.11.2016.)
Muzejs piedāvā iegādāties suvenīrus gan lieliem,gan maziem :)
Kāzu piedāvājums muzejā. (21.10.2016.)
NĀC APSKATI ĪSFILMU! (04.02.2015.)
Aicinām iegriezties Jaņa Rozentāla darbnīcā, lai netraucēti noskatītos īsfilmu par mākslinieku un Saldu.
Filmas finansiālais atbalsts VKKF un Saldus novada pašvaldība.


SKATĪT VIDEO
Virtuālā tūre (06.08.2014.)
Ir izveidota muzeja virtuālā tūre, apskatīt var ŠEIT