Piektdiena, 25. maijs, 2018.
Vārda dienas: Anšlavs, Junora
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
 
 


   
Aktualitātes
drukāt drukāt
DARBA LAIKA IZMAIŅAS (28.05.2018.)Tikšanās ar Liepājas teātra aktrisi Agnesi Jēkabsoni - Ozoliņu (27.05.2018.)
Tiksimies izstādē "Saldenieki uz Latvijas un pasaules skatuvēm", lai sarunātos par dzīvi, karjeru un darbu Liepājas teātrī.


Muzeju nakts - 2018 (22.05.2018.)
19.maija pievakarē J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā atkal ieskanējās Muzeju nakts. Šogad visus Latvijas muzejus vienoja moto “Šūpulis”, kas tad katrā vietā tika apspēlēts pa savam. Saldū šoreiz godu devām aktieriem, kuriem šūpulis kārts šeit, mūsu novadā. Mūsu aktieriem veltīta arī izstāde “Saldenieki uz Latvijas un pasaules skatuvēm”, tās atklāšana notika 19.maija vakarā, izstāde skatāma līdz 6.augustam.
Orientēšanās spēlē “Saldus – mūsu šūpulis” piedalījās 26 komandas, no kurām rezultatīvu finišu sasniedza 24. Šoreiz daudzas lietas komandām bija jādara patstāvīgi, bez kontrolpunktos esošajiem muzeja darbiniekiem. Lai tiktu pie teicama rezultāta, iedziļināšanos un uzmanību prasīja muzeja izstāžu apskate. Uzvaras laurus plūca trīs komandas “Lote”, “Ūpīši”, “Blondīnes šokolādē/Kopā”, aiz sevis atstājot komandu “Tandēms”, bet trešajā vietā komandas “Ķīsīši” un “Dainis un draugi”. Par muzeja popularizēšanu sociālā lietotnē Instagram tika piešķirtas sešas speciālbalvas.
Radošajās darbnīcās tapa dažādi teātra rekvizīti, bet foto stūrītī katrs sev varēja pielaikot kādas kino/teātra zvaigznes seju.
Tie, kas nedevās spēles gaitās, ar interesi noskatījās Ādolfa Alunāna lugas “Draudzes bazārs” iestudējumu Jaunlutriņu teātra izpildījumā (rež. Sandra Medne). Vakara noslēgumā koncertēja šarmantā ekoloģiskās mūzikas grupa “Ducele”, visiem dāvājot pavasarīgu prieku aizrautīgās latviešu tautas dziesmu skaņās.
Mūsu īpašs paldies jāsaka Saldus pamatskolai, Saldus mūzikas un mākslas skolai , Saldus sporta skolai , Saldus bērnu un jauniešu centram un TIKS centram par dalību orientēšanās spēles tapšanā.
Saldus novada pašvaldības TIKS centram un Gintam Tunēnam, SIA “Naktsvārdi” mobilajai skatuvei un Egilam Vīndedzim par krāšnu un skanīgu pasākuma norisi.
 “Hot Cafe”, “Stenders Pica”, kafejnīcai “Terase”, veikalam “Ināra”.
Mūsu paldies arī Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona kareivjiem par garšīgo ēdienu Muzeju nakts dalībniekiem.

SKATĪT GALERIJU

Uz tikšanos nākamgad!

Saldenieki uz Latvijas un pasaules skatuvēm (19.05.2018.)
No 19.maija līdz 6.augustam J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā skatāma izstāde, kas veltīta Saldū dzimušajiem aktieriem “ Saldenieki uz Latvijas un pasaules skatuvēm”. Izstādes atklāšana 19.maija vakarā plkst.19.00 akcijas Muzeju nakts – 2018 ietvaros.

SKATĪT GALERIJU
Maija aktualitātes muzejā. (17.05.2018.)
Jaunieguvums (03.04.2018.)
Saldus muzeja krājumā pieņemti 13 priekšmeti no Jāņa Ravas (dz. 1895. g. 25. aprīlī Saldus pag. “Kūmu” mājās (vēlāk Sātiņu pag., tagad Novadnieku pag.) arhīva, kurus savas dzīves laikā lietojis Jānis Rava un Ravu dzimtai piederīgie.
Saldū izveidota ekspozīcija“Jaņa Rozentāla oriģināldarbi” (30.03.2018.)
Mākslinieka uztveres asumu vislabāk var izjust zīmējumā - tā savulaik atzinis izcilais latviešu gleznotājs Janis Rozentāls. Liela daļa viņa oriģinālzīmējumu, skiču un uzmetumu glabājas Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā. Nu te izveidota ekspozīcija, kurā šos darbus pirmo reizi var aplūkot publiski.


Lasīt vairāk

Orientēšanās spēlē “Es mīlu Tevi – Saldus!” ir sākusies. (25.03.2018.)
 Godinot mūsu pilsētu un Latviju lielajā jubilejā, akcentēsim savas dzimtās vietas kultūras vērtības un tuvākās apkārtnes vēsturi. Piedāvājam iesaistīties orientēšanās spēlē “Es mīlu Tevi – Saldus!”, kuras norises laiks ir no 14. februāra līdz 1. septembrim un cīnīties par kādu no vērtīgajām balvām. Kas jādara? .....


Lasīt vairāk
Animacija JANIS UN DARBNĪCA (16.03.2018.)
2018. gada 18. martā, atklājot mākslinieka Jaņa Rozentāla darbnīcas 2. stāva jauno ekspozīciju un, atzīmējot mākslinieka 152. jubileju, arī filmiņa par Jani un darbnīcu ir gatava.

Lasīt vairāk
Kāzu piedāvājums (01.01.2018.)
Piedāvājam mākslinieka Jaņa Rozentāla Saldus gleznošanas darbnīcā ļauties romantiskai noskaņai un uzrakstīt vēstuli mīļotajam cilvēkam.
Ja samalsiet kafiju vēstures un likteņu stāstu apvītās kafijas dzirnaviņās .....

Lasīt vairāk
Suvenīri (11.11.2016.)
Muzejs piedāvā iegādāties suvenīrus gan lieliem,gan maziem

Suvenīru piedāvājumu skatīt šeit