Piektdiena, 22. marts, 2019.
Vārda dienas: Dziedra, Tamāra, Gabriela, Gabriels
Teksta versija Normāli burti
Meklēt
 
 


   
Jaunieguvums 3. aprīlis drukāt
Jānis Rava 1920-to gadu beigās un 1930-to gadu sākumā bija Saldus Brīvprātīgo Ugunsdzēsēju biedrības priekšnieks, domnieks Saldus pilsētas domē, Saldus Sadraudzīgās biedrības biedrs, no 1920-1930. g. viņam piederēja  koloniālpreču tirgotava Upesmuižas ielā 8, no 1931-1933. g. koloniālpreču tirgotava Upesmuižas ielā 9, no 1934-1940. g. koloniālpreču tirgotava Upesmuižas ielā 2, bija veikals arī Skrundā. Pirmā tirgotava reģistrēta 1919. g. 13. jūnijā Upesmuižas ielā 2, kurā varēja iegādāties tabakas un pārtikas preces, arī velosipēdus un to rezerves daļas. Daudz ziedojis Uzvaras laukuma izbūvei Rīgā. Arestēts 1940. gadā, bija apcietinājumā Igaunijā 8 gadus.
Izaudzinājis dēlus Jāni (1929.), Ilmāru (1930.), Andri (1932.), visi ieguva augstāko izglītību. Augstākā izglītība bija arī Jāņa 2 brāļiem (Arturam un Herbertam, abi saimniekoja “Kūmu “ mājās) un 3 māsām, Annai Teklai (precējusies ar skolotāju Matīzu Ventiņu, bija skolotāja Saldus pilsētas skolā), un Valijai (precējusies ar Cieceres skolas pārzini Kārli Upmani, beigusi Kaucmindes mājturības skolu, bija skolotāja Cieceres skolā) un Cecīlijai (bija izsūtījumā Sibīrijā). Ravu dzimtā valdīja uzskats, ka visiem jāiegūst augstākā izglītība, kas tika ievērots arī katrā nākamajā paaudzē. Jānis Rava miris 1966. gada februārī, apbedīts Dubes kapos Novadnieku pagastā.
Grāmatā “Kārļa Ulmaņa Runas un Raksti” ieraksts titullapā “Tēvzemes Brīvībai un Slavai. Kārlis Ulmanis”, kuru Jānim Ravam pateicībā par priekšzīmīgu darbu dāvinājis valsts prezidents Kārlis Ulmanis kāda Saldus apmeklējuma laikā.

Žilešu asināmais
ražots Vācijā 1930-jos gados. Uz eņģēm paceļamā vāciņa iegravēts uzraksts ”OPTATUS”, rokturītis sānos žiletes pagriešanai, noapaļotas četrstūra formas, augšējā daļa pusapļa formas. (4,5 x 9,5 x7 cm), nerūsējošs tērauds.

Grāmata
Kārļa Ulmaņa Runas un Raksti 1899-1918, I. sējums, Jāņa Ruduma sakārtojumā, izdots apgādā Zemnieku Domas, iespiesta A/S Rota Rīgā, 1939. gadā, 382. lpp..  Titullapā ieraksts “Tēvzemes Brīvībai un Slavai Kārlis Ulmanis”. Grāmatu Jānim Ravam pateicībā par priekšzīmīgu darbu dāvinājis valsts prezidents Kārlis Ulmanis kāda Saldus apmeklējuma laikā.
Grāmatas vāki brūna audekla iesējumā, ar iespiestu stilizētu, tautisku zīmējumu. (27,5 x 22 x 3,5 cm)

Grāmata
Latvju Raksti, II. un III. Sējums, izdots Rīgā, Riharda Zariņa redakcijā, iespiests Valstspapīru spiestuvē, 1924-31. gadā. Grāmatas vāki audekla iesējumā, ar tautiska ornamenta fragmentu bordo krāsā priekšējā vāka apakšējā daļā. Nav saglabājusies metāla plāksnīte priekšējā vāka augšējā daļā ar uzrakstu “Latvju Raksti”. Uz grāmatu muguriņas uzraksti bordo krāsā “Latvju Raksti II.” un “Latvju Raksti III.” (34 x 27 x 6 cm)
Dāvinātie priekšmeti
J. Rozentāls